Kino domowe w cenie około 4 tysiące

piotrask

New member
Witam,


Poszukuje kina domowego, ktore bedzie główne używane do oglądania filmów (60%), konsoli (15%), radio internetowe (15%), sluchania muzyki (5%) plus naglosnienie imprezki (5%).
Jakość nie jest najwyższym priorytetem, raczej chodzi o miły, dynamiczny i efektowny dźwięk, a nie o jak najwiernisze oddanie jakiegoś instrumentu czy chrząknięcia wokalisty


Do tej pory słuchałem zestawu Onkyo 604 plus Tannoy F4 (gralo w salonie 36m^2), jesli chodzi o muzykę, to super. W zupełności wystarczające jak dla mnie. Jesli chodzi o filmy, to trochę niedomagało. Wydaje mi się, że Tannoy TS8, był dużo za mały do takiego pomieszczenia. Nie było efektu prawdziwego kina...


Do rzeczy: zestaw będzie podłączony do TV który wisi na ścianie i ma podlączone JEDNO HDMI, nie zamierzam tego zmieniać w najblizszym czasie i nie chcę aby jakikolwiek kabel był widoczny.


Jest to pierwszy warunek jaki musi spełnić amplituner:
Musi przesyłać sygnał HDMI w trybie stand-by


Drugi warunek jaki musi spełniać amplituner:
AirPlay


Warunki w jakich to będzie grało, jest to kamienica z drewnianymi stropami, na podlodze polożone są płyty OSB, zeby wyrównać ugięcie, które powstało po 100 latach, na to są połozone panele. Początkowo pomieszczenie miało 330 cm, teraz ma 310 cm - podwieszany sufit g-k.


Pomieszczenie ma 24 m^2, do nagłosnienia jest 16 m^2. Na jednej scianie znajduje sie TV powieszony na ścianie i pod nim mały stolik. Po drugiej stronie prawie przy ścianie na przeciwko TV stoi kanapa a tuż przed nią jest stolik. W tym samym powmieszczeniu znajduje się jeszcze komoda i stół z krzesłami. Pomieszczenie określiłbym jako „niezagracone”.


Kable dla tylnych głosników są już w ścianie i takie zostaną, więc wszystkim, którzy uważają, że kable grają w zestawach z takiego budżetu – dziękuję. Procab LS25 chyba jest w środku.


Podsumowując: sprzęt musi mieć „pierdolniecie” w filmach i spisywać się dobrze w muzyce rozrywkowej (jakość plików jak z iTunes Store), a amplituner musi wspierać AirPlay i przesyłanie po HDMI sygnału gdy nie chce uruchamiać KD.


Źródła podpięte pod KD:

  • Telewizja kablowa
  • XBOX (moze PS4 niedługo)
  • Laptop po kablu optycznym lub airplay (obraz bezposrednio do TV)
  • iPhone (po Airplay)
  • Radio internetowe z amplitunera
  • Radio zwykłe


Proszę o rozsądne rady (budżet można nadwyrężyć, ale nie mówcie, żębym dozbierał 10 tysięcy i kupił to i to). Zakupy w pierwszej kolejności frontów, albo zestawu bez suba nie wchodzą w grę, wolę dołożyć i kupić całość.



Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Piotr
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z kolumn możesz zobaczyć JBL Studio 180/190 lub Klipsch F10/F20, Melodika BL30/40. To są dość dynamiczne kolumny z niezłym basem. Napisałem po 2 serie, bo nie wiem jak u Ciebie wygląda to pomieszczenie. Z tego co piszesz to masz przestrzeń otwartą i w sumie 24mkw, więc nie wiadomo jak się dźwięk rozejdzie. Do 16mkw wystarczą mniejsze. Z ampli szukaj Onkyo seria 6xx, Yamaha 6xx/7xx, Marantz 5xxx, Denon X1000/X2000, HK 2xx. Musisz zobaczyć które posiadają Airplay, bo nie chce mi się teraz sprawdzać. Pogadaj z Blackninja, będziesz miał dobre ceny.
 

piotrask

New member
Wizualnie podobają mi się JBL Studio 180/190, wiem, że JBL najlepiej zgrywa się z H/K, ale ten nie ma potrzebnych mi funkcji...

Jaki inny amplituner będzie dobrze współgrał z tymi głośnikami?

Podoba mi się Marantz NR1604, ale jest strasznie drogi i z 4 zrobiłoby się 6 tysięcy. Warto?

A może H/K 270 posiada możliwość przesyłania sygnału po HDMI w trybie czuwania? Doczytałem na stronie producenta, że posiada Airplay na pewno.

Pozdrawiam,
Piotr
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie ma zasady, że do kolumn A tylko amplituner B. Dobierasz sobie pod swoje preferencje. Jesli chodzi o ceny JBL + HK to najpierw napisz do Blackninja. Ma dobre upusty i Ci doradzi co w trawie piszczy:) Teraz to chyba większość ampli posiada opcję przesyłu sygnału w trybie czuwania ( Pass Through). Jeżeli Marantz, to ja bym wolał 5007/5008.
 

lolitta

New member
A ja bym poszła w Wharfedale.
Słyszałam ostatnio o strasznych problemach z ewentualna naprawa JBL. Drogim serwisie i dlugim okresie wyczekiwania.

A nie zastanawiałeś się majac taka kwote do dyspozycji nad HARMANEM KARDONEM?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W okresie gwarancji przecież serwis jest darmowy:)? Tak naprawdę jeżeli to My sami nie odwalimy czegoś, to co z kolumnami sie może stać? Przeważnie wydaje mi się że większość awarii jest z winy użytkownika, bo albo źle się podłączy, źle dobierze moc wzmacniacza czy impedancję, lub poprzez przesterowania ulegnie spaleniu głośnik. Osobiście nie słyszałem o nadmiernej awaryjności JBL. A czy to będą Wharfedale czy JBL, lub całkiem inna marka to już zależy od kupiującego i co Mu się spodoba:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
A ja bym poszła w Wharfedale.
Słyszałam ostatnio o strasznych problemach z ewentualna naprawa JBL. Drogim serwisie i dlugim okresie wyczekiwania.

A nie zastanawiałeś się majac taka kwote do dyspozycji nad HARMANEM KARDONEM?
Ktoś CI strasznych głupot naopowiadał, części zamienne bardzo tanie, dostępne przez 10 lat po zakończeniu produkcji i serwis szybki, to tyle z moich odczuć.
 
Do góry