Kino domowe + TV + HTPC

mrq

New member
Witam,

Mam do Was pytanie- jak (przy najmniejszej liczbie kabli i kombinacji) połączyć:

* TV Samsung LCD C650 (ma kilka wejsc HDMI + optyczne) /specyfikacja/
* kino domowe Samsung HT-D5550 (jedno wyjście HDMI + optyczne) /specyfikacja/
* komputer HTPC Foxconn nT-A3500 /specyfikacja/

Do tej pory miałem połączone przez kabel HDMI 1.4 HTPC z TV (dźwięk i obraz działały). Następnie dokupiłem kino domowe- po podłączeniu kablem HDMI 1.4 również wszystko działa (TV i kino obsługują "Audio Return Channel" wiec fonia i video idą jednym kablem HDMI- nie trzeba wracać z TV optycznym do kina).

Niestety- po podpięciu całości: kino kablem HDMI do TV, HTPC kablem HDMI do TV nie jest dobrze. Przy odtwarzaniu filmów z HTPC na kinie domowym nie ma dźwięku.

Co należy zrobić- kwestia ustawień kina domowego/TV czy może należy np. kablem optycznym spiąć HTPC i kino domowe?

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc!
 

mrq

New member
mój błąd- HTPC nie ma wyjścia optycznego...

foxconn_brazos_08-500x1240.jpg


EDIT:
chyba coś nakombinowałem- teraz po podłączeniu do telewizora samego HTPC nie mam dźwięku na TV. W serwisie powiedzieli mi, żeby:
* podłączyć się w TV do pierwszego portu HDMI (nie pomogło)
* sprawdzić w TV w ustawieniach dźwięku czy ustawione jest wyjście dźwięku na telewizorze a nie na zewnątrz (sprawdzone - nie pomogło)
* w panelu sterowania -> dźwięki -> odtwarzanie ustawić HDMI jako output (nie pomogło)
hdmi.jpg



Co ciekawe po uruchomieniu np. filmu w panelu "Dźwięki -> odtwarzanie" słupek głośności przy HDMI podskakuje.

Bardzo proszę o pomoc.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Masz nauczke :)

Zamiast tego dziwacznego komputera w którym nic nie działa, trzeba byłó kupić HD Player, A zamiast tego plastiku, jakiś normalny sprzęt do którego można podłączać inne urządzenia.

W tej sytuacji podłącz to normalnie czyli kino -> hdmi -> TV
TV-Optical-kino,

komputerek do TV pod kolejne HDMI.

To kino w miare nieźle obsługuje filmy mkv po USB

Z kompa 2 kanały do wszystkiego wystarczą


I nic sie nie martw, to kino i tak zbyt długo nie pochodzi, będzie okazja zmienić na jakiś prawdziwy amplituner i głośniki ;)
 

mrq

New member
Zamiast tego dziwacznego komputera w którym nic nie działa, trzeba byłó kupić HD Player,
to nie komputer tylko nettop :p do swoich zastosowań jest doskonały- mam na nim postawionego Win7 (4GB ramu + 60GB SSD). System uruchamia sie w 15s a bootloader startuje mi XBMC lub zwykly OS na ktorym mam MS offica i mozliwosc przegladania internetu...

zaden HD Player nie da mi tego samego :)


A zamiast tego plastiku, jakiś normalny sprzęt do którego można podłączać inne urządzenia.
normaly sprzet (amplituner bez odtwarzacza DVD nie mowiac o BR + glosniki- nawet 5 bez suba) kosztuje co najmniej 1800zl- ja ten "plastik" (nowy z gw) kupilem za 850zl...
Sam wiec widzisz, ze to sie nie kalkuluje.
PS- dzieki temu, ze TV i kino jest tego samego producenta mam o jeden pilot mniej :)


W tej sytuacji podłącz to normalnie czyli kino -> hdmi -> TV
TV-Optical-kino,

zadziałało (trzeba jeszcze bylo przywrocic ustawienia fabryczne w TV bo zapamietal sobie poprzednie ustawienia).

Pzdr!
 

bagiennik

New member
Bez reklam
HD player dla odmiany odtwarzał by filmy tak jak trzeba i nawet miał pilota ;)
Z Nettopem coś nie wyszło.... ale fakt można usiaść przed TV i popisać w wordzie ;>

Zważywszy że normalnie Samsung HT-D5550 3D Odtwarzacz Blu-Ray - Kino domowe - Samsung HT-D5550 3D Odtwarzacz Blu-Ray cena od 1714.98zł
kosztuje ~1800zł to faktycznie niedrogo ...

Tyle że nawet za to można wyczaić np.
AMPLITUNER YAMAHA RX-V367 (2032243479) - Aukcje internetowe Allegro
+
PRISM ONYX 5.0 (2023667296) - Aukcje internetowe Allegro


Udręke dodatkowego pilota, wynagrodziła by na pewno możliwość podpięcia bez problemu HTPC i normalny dzwięk ;)
 
Do góry