Kino domowe TOTAL MAX 3000 zł drewniaki + ampli + DVD

jagoda.ank

New member
Witam, nie krzyczcie szukałem sporo i nie mogę znaleźć tego czego oczekiwałem. Jutro jadę do Media Marktu :/ Wiem wiem, mi też się nie podoba, ale kupuje tam laptopa na raty a że jest okazja z ratami 30 x 0% to i w końcu chciałbym się zdecydować na jakieś kino. Mam w domku Panasonica 42PV700. Na telewizor można nie zwracać uwagi większej przy doborze, bo idzie na handel i będzie jakaś łądna 52' z FullHD w końcu. Od razu powiem, że na dzwięku to ja się znam słąbo, jedno jest pewne, nie chcę plastikowych dziecięcych głośniczków, jakiś czas temu patrzyłęm na pioonera VSX 818 i 418 + DVD tej samej nazwy na allegro do tego głośniczki KODY 707 bodajże i ten subek z 1000 w nazwie, wiem że ceny poszły w górę ostatnio, ale myślicie że w sklepie dla idiotó znalazłbym takie coś? Albo może jakąś Yamaszkę porównywalną. Może ktoś ostatnio był w MM i coś mu się rzuciło w oczy? Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

Aha, chciałbym głośniczki w miare sporawe i sporawego suba :) Najchętniej niedrogo :)


Aaa, słucham sporo muzyki i pokój mam 35m2
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
W takiej cenie to trudny temat, zważywszy na te podwyżki cen.
Ale MM powinny mieć jakieś zapasy stare i można coś kupić jeszcze w dobrych cenach. Zresztą akurat "HIFI" w Mediakach się całkiem opłaca kupować, ceny nie są wyższe niż "w internecie" a już szczególnie gdy coś jest "w promocji".

W budżecie który zakładasz najlepiej wypadają zestawy Denon/Wharfedale.
Konkurencja w tej cenie ma głośniki "z Biedronki", Pioneera też zdecydowanie odradzam bo nie znam chyba gorszych amplitunerów w tej klasie !!!
Kupienie czegoś z subem w tej cenie w ogóle odradzam, dokupisz go w przyszłości.

Trudno powiedzieć co w twoim MM będą mieć z zestawów.
Ale co ja bym polecał ....

Denon 1509/1740/Wharfedale Vardus 300 naprawde wyważony zestawik.
Kosztował 2999zł, może go beda mieli za tyle, (Aktualnie 3899zł )

Denon 1509/1740/Wharfedale CR30, był za 2599zł teraz sporo więcej ale mogą go Ciagle mieć w dobrej cenie.

Onkyo 506 lub 518 + Onkyo 405/406 do tego Quadrale 500tki (cena 2999-3699) Najlepiej żeby był z DVD 405 bo 406 to syf ale to już szczegół drugorzędny.

Może być też coś z zestawów Yamahy ale z Głośnikami Yamahy, (od 2999zł)

Niczego innego w sumie nie warto brać pod uwage, nie daj sobie wcisnąć Onkyo z Maudio ani Yamahy z Prismami bo to atrapy głośników, chińskie #%@^$

W tej cenie można by jeszcze pokombinować kupujac jakiś amplituner osobno, Onkyo, Denon, Yamaha, może by mieli jakieś fajne modele z ekspozycji w dobrej cenie. Denon 1908 czy coś innego z HDMI z obsługą LPCM, miałbyś sprzęt Blu Ray ready :)
Do tego np. wspomniane Quadrale Quintas 500 albo jakieś Jamo by mieli, albo JBL 178 zestawik.
Do tego odtwarzacz na pewno jakis w domu masz :)
Ja bym zrobił zdecydowanie w ten sposób !

Ale zważywszy że na raty bierzesz to można ten budżet nagiąć troche jakby się było ciezko zmieścić w 3000zł ;>

A co do telewizora to nie wiem czy to jest taki świetny pomysł, zważywszy że rozmawiamy tu o DVD. Zmienisz świetną plazme na większego LCD i tylko obraz będziesz miał dużo gorszy ;>
 

jagoda.ank

New member
No straszysz mnie z tym M Audio. upatrzyłem sobie właśnie ONKYO TXSR576B + DVSP406B + właśnie to Maudio HTS-700MKII (coby to nie było i Suba SUB W750 150 WAT. Podoba mi się szczególnie ze względu na amplituner, bo nie znalazłem go w necia poniżej 1500 zł. głośniki znalazłęm za 800 suba za 600 i dvd za niecałe 600. To wszystko jest w MM w zestawie za 3000 zł.

Cena po częściach to jakie 3500 zł więc wydaje mi się atrakcyjna na początek, ale boję się. Muszę to kupić jutro, bo w MM są raty 30x0% a ja w niedziele wyjeżdżam na tygodnie i będzie to stało. Co możecie mi powiedzieć na temat takiego szrocikozestawu, głośniki prawdopodobnie chciałbym w przyszłości zmienić, jednak chciałbym na tym z rok pooglądać trochę filmów, Bardzo proszę o pomoc. Przypominam, że kompletnie się na tym nie znam, i nigdy nie miałem jeszcze nic co by dawało porządny dzwięk... Aha, co do tych Maudio to znalazłem recenzje (niemieckie niby :) ) że nie są takie tragiczne... 3 link od góry po wpisaniu w google HTS-700MKII nie mogę dodać linku :(
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Chcesz usłyszeć że to są dobre głośniki ? ;>

No to kup, będziesz mieć przynajmniej dobry amplituner :>

A nie mieli zestawu na Quadralach ?
Czy czegoś co napisałem ?
 

jagoda.ank

New member
no może i masz rację, po prostu chciałbym znaleźć jedną rzecz która mnie do nich przekona :) , teraz wszystko podrożało, a ja chciałbym mieć coś w miare w porządku. TTakto w MM nie widzę dla siebie nic sensownego, jest jakaś jamaha z warfdaleami (czy jak to się pisze) Ale stara ponoć, jest kilka denonów, postaram się napisać modele, Juto jak będe na miejcu, to postaram się pogadać z nimi czy nie da się wymienić tego na jakieś inne głośniczki. Z tego co patrzyłem, to amplitunek i dvd jest warte ponad 2000 zł więc jak na 1000 zł za te głośniki to chyba trochę za dużo... (czy nie) Sam już nie wiem czy ten zestaw się nadaje. Szczerze mówiąc to ja bym tylko chciał pooglądać n-ke z fajnym dzwiękiem i posłuchać głośno muzyki :). Co poradzić, ostatecznie i tak kupie z tymi szrotami poto jak to gówniarze mówią "żeby mieć" cokolwiek :| Potem nie będe miał czasu ani na wybór, ani możliwości żeby wziąć na raty. W media markt jest niezła toshiba a ja koniecznie potrzebuje rat, a jak już biorę jedne to i chętnie bym wziął drugie :(

Niech będzie nawet 3700 byle to było coś naprawde dobrego. Wiem że 3700 to mi zaraz ktoś tutaj powie że można sobie jeden dobry głośnik kupić albo gałkę od ampla ale nie tędy droga, tyle mam i tyle mogę wydać. Do tego w tym cholernym MM. Żebym chociaż miał jakiś większy wybór (internet) to pewnie by się coś złożyło, a takto dupa Mogę wybierać tylko w tym co te leszcze tam mają... Cieżka sprawa... pomocy.
 

jagoda.ank

New member
Znalazłem w MM jeszcze zestaw Denon 1509B + DVD 1740B + CRYSTALE 40. Jakieś Warfdale, dopiero teraz zauważyłem że 5.1 Pewnie mają jakiegoś suba. Warto? cena 2880?
Czy ten ampli jest lepszy od tego ONKYO Wyżej? I czy głośniki są w porządku?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
widzę że chcesz szybko wydać kasę - bo nie ma to nic wspólnego z dobrym zakupem i spokojnym wyborem sprzętu.
Dobre kolumny to podstawa.
W Twojej klasie znajdziesz Jamo 606 i do tego 818 + dvd 410 .
To jest to od czego powinieneś zaczynać.
Nie wiem tylko czy raty 0% mają coś wspólnego z ceną końcową - dobrze policz :D
 

jagoda.ank

New member
Raty napewno są 0 0 nic. dowiadywałem się. Niestety pośpiech jest konieczny (wspominałem wyżej) Skłaniam się do Denona 1509 + 1740 + Wharfdale Crystale 40 i do tego sub WH 210 za 2880. Żle?

Pioneerek lepszy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mówimy tylko o cały zestawie.
Bezapelacyjnie całość wypadnie znacznie lepiej.
Co do rat to sprawdzisz - bo w cenach internetowych powinieneś się zmiescić w zaplanowanej kwocie.
W cena MM - raczej nie i raty 0% Ci nie wiele pomogą.
Co z tego ze masz raty 0% jeśli sprzęt wyjdzie Ci 4500 zł
W necie łączna cena nie przekroczy 3500 zł .
Takie rozliczenie miałem na myśli :D
 

jagoda.ank

New member
Akurat co do ceny wyżej wymionego zestawu to za cholere nie mogę znaleźć w necie taniej niż w MM. MM - 2880 Net - allegro 4000 najtaniej :O Sam jestem w szoku. Nigdy nic nie kupiłem w MM :|
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
pisz na priv do Kikiego, a ceny z MM na raty, to poznasz, jak podpiszesz umowe ratalna i przyjdzie ksiazeczka z ratami splat, heh
 

vib

New member
suma do zaplaty/splaty jest taka jak podaja - wiec nie ma sie co martwic, jak kolega wyzej pisze - pod jednym warunkiem, nie mozna sobie wcisnac zadnych ubezpieczen itp - ktore nie sa obowiazkowe, ale za wszelka sile probuja je dodac - bo na nich bank zarabia
 

jagoda.ank

New member
Wszystko jest ok. Jak nie bierzesz ubezpieczeń (nieobowiązkowe) to 3000 zł = 30 rat po 100 zł. Czyli nie jest źle.
 
Do góry