Kino domowe /stereo na Denonie 3313?

hubcza

New member
Witam,
planuje w domu kino domowe z dobrymi przodami oparte na Denonie 3313 - w sumie 3 strefy audio i 2 strefy video. Denon 3313 ma napedzac Sonusy Toy (salon otwarty ok. 30m2 - muzyka 60% glownie jazz, R&B, chill out - filmy 40%) oraz przylegajacy taras z zewnetrznymi glosnikami - czyli 2 strefy audio oraz 2 strefy video przez HDMI. 3 strefa to Sonos 120 + Focal IC105 (lazienka). Budzet na aplituner + kolumny przednie + sonos + glosniki lazienka to 13.000 max 15.000. Do dodatkowo w planach rozbudowa do 5.1 lub 7.1 - instalacja robiona obecnie - glosniki zakupione pozniej - oraz TV Panasonic 55VT50 - czekam az zjedzie do ok. 7.000
Lubie szczegolowe, dynamiczne, lekko cieple brzmienie.
Odsluchiwalem Cantony Vento 890/Reference 7DC/ MA RX6/Dali Icon 6MkII/Focal 716/ Dali Mentor 6/ Cabasse MC40 Majorca/ Sonus Faber Toy. Ostatnie 3 zostaly faworytami po odsluchu a cenowo i wizualnie Sonusy wysuwaja sie na prowadzenie.
Odluch na Strussie i CD CA.
Obecnie korzystam z Yamahy RX-v800 i zestawu HK HKTS30.
Zdaje sobie sprawe, ze Denon tak samo nie napedzi kolumn jak dobry wzmacniacz stereo, ale chce niedlugo rozbudowac naglosnienie do 5.1 a teraz uniknac rozczarowania po zakupie.
Mam pytanie do bardziej doswiadczonych czlonkow forum, czy moje rozumowanie jest spojne - i czy wymyslony zestaw oparty na Denonie sprawdzi sie w praktyce.
Pozdr.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ma to wszystko sens jak najbardziej...
AVR 3313 może sam nie zagra jak dobre stereo ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby dokupić do niego np. Denona PMA 1510 i mieć stereo jak STEREO ;>
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wybierz się na odsłuch, możliwe, że styknie sam amplituner. Dodatkowy wzmacniacz to dla wymagających lub nieumiejących ustawić amplitunera.
 

hubcza

New member
Dziekuję za pomoc - jutro wybieram się na odsłuch gdzie do dyspozycji bedzie zarówno AVR 3313 jak i PMA 1510. Zobaczymy czy poczuję/usłyszę różnicę pomiędzy STEREO i stereo ;-)
 

hubcza

New member
Odsluchalem 3 pary kolumn - Dali Icon 6 MKII, Focale 716 i MA BX6 na AVR 3313 jak i PMA 1510 - roznica byla kolosalna na korzysc PMA 1510. Moze to wina braku kalibracji AVR 3313. Oba urzadzenia byly ustawione fabrycznie, zero korekcji. Te same glosniki graly na PMA1510 o klase lepiej - wrazenie glebi i przestrzeni, dynamika i szczegolowosc bez porownania lepsze. W srode mam jeszcze jeden odsluch na obydwu wzmacniaczach - tym razem beda dostepne Monitory 6, Focale 826 i MA RX8. Moze macie jakies rady odnosnie ustawien AVR 3313 - tak zeby wydobyc z nich maximum mozliwosci w stereo? Z gory dzieki za tipy..
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@hubcza czyli wszystko ok :)
Ja dzisiaj również odsłuchiwałem AVR 3313 i PMA-1510 i wzmacniacz to jest wzmacniacz! Kolumny były MA RX8.
Zastanawiałem się nad zmianą amplitunera (HK AVR355) na lepszy (mocniejszy) ale już wiem, że w moim przypadku (pokój 35m2, dosyć wysoki) żaden ampli nie zagra tak jak bardzo dobry wzmacniacz. Tutaj moim zdaniem żadne kolumny tego nie poprawią, po prostu wzmacniacz to jest to!
Teraz planuje podpiąć HK 355 poprzez Pre-out do PMA-1510 (P.Direct In) i fronty do stereo będą szły z 1510 a kino poleci sobie z HK. Czy ktoś tak podłączał?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Odsluchalem 3 pary kolumn - Dali Icon 6 MKII, Focale 716 i MA BX6 na AVR 3313 jak i PMA 1510 - roznica byla kolosalna na korzysc PMA 1510. Moze to wina braku kalibracji AVR 3313. Oba urzadzenia byly ustawione fabrycznie, zero korekcji. Te same glosniki graly na PMA1510 o klase lepiej - wrazenie glebi i przestrzeni, dynamika i szczegolowosc bez porownania lepsze. W srode mam jeszcze jeden odsluch na obydwu wzmacniaczach - tym razem beda dostepne Monitory 6, Focale 826 i MA RX8. Moze macie jakies rady odnosnie ustawien AVR 3313 - tak zeby wydobyc z nich maximum mozliwosci w stereo? Z gory dzieki za tipy..

Czyli znowu potwierdza się to, że do muzyki tylko wzmak stereo. Dla mnie również pomimo niższej klasy sprzętu, dźwięk na wzmaku zdecydowanie na + w porównaniu do ampli KD. Co do Pre-out to kilka osób z forum też tak ma podłączone, ale niektórzy są zdania że podłączenie takie w mniejszym bądź większym stopniu obniża jakość dźwięku. Nie ma to jak osobne podłączenie bez pośredników..., ale trochę bardziej kłopotliwe.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ramzes napisał:
Teraz planuje podpiąć HK 355 poprzez Pre-out do PMA-1510 (P.Direct In) i fronty do stereo będą szły z 1510 a kino poleci sobie z HK. Czy ktoś tak podłączał?
Tak, ja podłączałem swój sprzęt (NAD) w ten sposób i działało dobrze. Jednak przy swojej klasie sprzętu i dobrze ustawionym Ampli + bi-amp, nie odczułem różnicy, więc zostałem tylko przy ampli (muzyka stereo, kino/koncerty 5.0).
Ale ogólnie działa takie podłączenie i jest wygodne że nie trzeba przerzucać kablami międzi Ampli a Wzmakiem.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@WiTT dzieki za potwierdzenie. Wlasnie tak zrobie.

Musze podpiąć wzmacniacz (bedzie to albo Denon PMA-1510 albo Marantz PM7004) do frontów bo ja po prostu nie potrafię słuchać stereo z amplitunera. Słyszę kolosalną różnicę nawet na najlepszych ampltunerach a nie chcę z kolei tracić możliwości odsłuchu i odbioru w 5.1 dlatego chcę wykorzystać P.Direct In czy też Main In w zależności jak to sobie firmy nazywają.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Spoko :eek:k:
Zawsze też możesz rozważyć zamiast wzmaka który będzie służył jako końcówka mocy, kupić właśnie samą dedykowaną końcówkę mocy.
 

hubcza

New member
Epopei ciąg dalszy - powoli zgadzam się z przedmówcami, którzy twierdzą, że dobrego stereo na AV się nie zrobi...
Dziś odsłuchałem na poprzednich testowych głośnikach Ikony 6/Focale 716/MA RX6 zestawy wzmacniacz/CD: - Denon 1510 / CA Azur 651 / Maranz 7004 i chyba pomysł ze stereo na Denonie 3313 definitywnie upadł.. Zdecydowanie lepsza jakość dźwięku, choć te głośniki nie były w stanie sprostać możliwościom sprzętu. Denon grał najbardziej szczegółowo, wiernie, dynamicznie, CA ciepło i miękko (jak dla mnie za miękko i ciepło na tych głośnikach ale to może braki głośników, które nie są zbyt szczegółowe i zamulały dół) a Maranz był złotym środkiem - największa głębia i przestrzeń, lekkie ocieplenie ws. do Denona i lepszy stosunek jakość/cena... Więc chyba nastąpi zmiana koncepcji - słabszy AV do kina z pre-outem i zestaw wzmacniacz/CD-BD do przednich głośniów stereo..
W piątek ciąg dalszy - dojadą wreszcie lepsze głośniki...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mialem dokladnie takie same zamysly, ale zrobilem rowniez to co piszesz. Chcialem najwyzszy model (no prawie) ampli, ale po odsluchach kupilem jeden model nizej amplika i dokupie PM7004 do stereo.
 

hubcza

New member
Witam ponownie,
wybor porzadnego stereo to dlugi proces a moj gust ewoluuje w miare odsluchow. Apetyt rosnie w miare jedzenia a wrazliwosc sluchowa coraz bardziej uwidacznie wady/zalety sprzetu. Chyba zapora bedzie tylko finalna cena i negocjacje z 2ga polowa.. :)
Ostatnio testowalem Vienne Acustic Mozart Grand/ B&W CM8/Sonus Toy na Maranzu Ki Perl/ Moonie 220i i Peachtree Audio ze stalym zrodlem CD Yamaha S1000 - i znowu lekka zmiana upodoban.
Do dnia dzisiejszego typem miesiaca byly Sonusy z ich glebia i przestrzenia sceny nie do pobicia.
Peachtree gral najlepiej z Vienna a Maranz nadal najlepiej gral z Sonusem, ale powoli wychodzi na jaw brak basu w tych glosnikach przy lepszym napedzie i wiekszej mocy, B&W CM8 z Moonem byly najbardziej szczegolowe i dynamiczne, ale nie oddawaly glebi sceny i byly ciut 'meczace' na dluzsza mete. Natomiast model Peachtree, ktory byl do dyspozycji byl za slaby do napedu Vienny - kolumny rzezily przy wiekszej glosnosci.
Po zmianie wzmacniacza okazalo sie, ze VA Mozart tez ma za malo dolu - i nastepny etap to mocniejszy wzmacniacz + VA Bach ze zdecydowanie glebszym basem.
Czyli cdn….
 
Do góry