Kino domowe przedzial 5000-6000zl

bartaslondon

New member
Witam,


Prosze o pomoc w wyborze kina domowego.
Z gory przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z zagranicy i brak polskiej klawiatury.

Otoz zbieram sie z zakupem kina domowego, budzet 5000-6000zl.

Zastosowanie 80% filmy, 20% muzyka.

Rodzaje muzyki w zasadzie house, pop

Rozmiar pomieszczenia dlugosc 9m, szerokosc 3m, telewizor z kanapa na srodku pokoju.

Dwa typy:

Yamaha RXV677/Onkyo TX-NR636 + Zensor 5+ Zensor 1+ Zensor Vokal+ Dali E9F Sub
Yamaha RXV677/Onkyo TX-NR636+ JBL Studio 270+ JBL Studio 220/230+ JBL Studio 225C+
JBL Studio 250P Sub


Z gory dziekuje za pomoc
 

bartaslondon

New member
Dzieki za szybka odpowiedz.
Czy warto zainwestowac dodatkowe 1500zl za Studio 280 ( 2 sztuki) czy az tak bardzo roznica nie bedzie zauwazalna?
Czy bedzie duza roznica miedzy Studio 220 a Studio 230?
Ktory amp bys wybral pod ten zestaw?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy filmach Studio 270 sobie poradzą. Ale w stereo już bez suba będzie brakowało basu. Do muzyki lepsze by były Studio 280. Rożnica między 220 i 230 jest w wielkości obudowy oraz wielkości przetwornika. 220 ma 10cm a 230 ma 16,5cm. Jeśli budżet pozwoli to zawsze lepszy będzie ten większy. Ewentualnie ja bym wziął 220 (chyba, że będziesz miał tylne daleko od głowy) i dał większy centralny 235c. Jeśli chodzi o amplituner to bym wybrał Onkyo 636. Zwróć uwagę na ofertę Marantz-a. Czasem w dobrych cenach można jeszcze wyrwać SR5008 lub 6008. Nowszy SR5009 oczywiście też fajny, ale już droższy.
 

bartaslondon

New member
Jak wspominalem suba bym kupil JBL Studio 250P Sub. Wlasnie tylne beda zaraz za glowa. Sadzisz, ze te 220 wystarcza, nie bedzie czegos brakowac?
 

lobos

New member
Bez reklam
Zwróć uwagę, że tylne powinny być ponad metr od głowy. Jeśli odległość nieduża to 220 spokojnie wystarczą.
Co do cen to nie sugeruj się tymi katalogowymi ;-)
Czasem można się bardzo miło zdziwić kupując zwłaszcza cały Set :)
Napisz do blackninja. Ma świetne ceny! ;-)
Pomieszczenie spore, więc na fronty 280 ;-)
 

lobos

New member
Bez reklam
@bartaslondon Myślę, że za 6tys. kupisz coś takiego:
- Onkyo TX-NR636+JBL Studio 280+225C+220+250P
Ewentualnie:
- Harman Kardon AVR 370+JBL Studio 280+235C+220, ale suba dokupisz później. Pisz do blackninja na PW. On Ci to wszystko wyliczy, żeby było dobrze ;-)
 
Ostatnia edycja:

maddaniel

New member
Hej. Bierz zestaw 2 tylko studio 280 na fronty. Ja mam cały set z onkyo od poł roku zrobiony na 7.1 i gra zajebiscie. A ceny u blackninjia są miłym zaskoczeniem!
Całość gra u mnie na 35 metrach i filmy teraz to marzenie. Pozdrawiam
 

bartaslondon

New member
Wlasnie problem, ze tu gdzie mieszkam za zestaw ze Studio 280 musialbym zaplacic okolo 8tys. Czy jest duza roznica miedzy Zensor 5, a JBL Studio 270 na plus dla JBL? I jaka jest roznica miedzy Yamaha a Onkyo bo widze na necie, ze Yamaha ma generalnie lepsze opinie i jest troche tansza od Onkyo.
 

bartaslondon

New member
Haha, a jednak mozliwe :) W UK ceny jednak sa wyzsze. Dla przykladu

JBL 270/280 okolo 350 funtow za sztuke czyli okolo 1750zl, ale znalazlem Studio 270 w takiej amerykanskiej sieci za 210 funtow za sztuke dlatego tak sie dopytuje czy naprawde jest warto zaplacic 140 funtow ( okolo 750zl) wiecej za kazda sztuke.

Onkyo 440 funtow 2200zl
Yamaha 340 funtow 1700zl
 

lobos

New member
Bez reklam
Wiesz co nie wiem jak to jest, ale kilka osób z forum pisało, że właśnie w UK opłaca się najbardziej robić zakupy sprzęty audio:) Docelowo sprzęt będziesz miał w Anglii czy w domu w Polsce? Myślę, że blackninja wyślę Ci zestaw nawet do UK ;-) Pisz do Niego to jak wskoczy na forum na pewno Ci odpisze i dogadacie szczegóły. Myślę, że sporo zaoszczędzisz ;-)
 

bartaslondon

New member
To zalezy, czasami elektronike w UK mozna dosc tanio kupic, a czasami sporo drozej. Dla przykladu 2 tygodnie temu bedac w Polsce na swieta kupilem kamerke do samochodu, ktora byla w UK o 35 funtow drozsza niz w Polsce.
Sprzet docelowo bedzie UK i juz napisalem do blackninja.
 

lobos

New member
Bez reklam
Wiadomo, że wszędzie są promocje, ale ogólnie w UK jest na pewno więcej sklepów ze sprzętem niż u nas. Stąd i więcej promocji ;-)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy tym pomieszczeniu zdecydowanie Studio 280 5,1, centralny, tylne i sub moga być niższe modele, patrząc na parametry wcale nie są takie niskie modele :)

Możesz kupić u nas i zlecić odbiór firmie kurierskiej z Polski, wtedy wychodzi taniej.
 
Do góry