kino domowe - projekt w etapach

Zdzira

New member
Witam szanowne grono forumowiczów! Zwracam się do Was o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu do salonu. Kilka danych:
- wymiary pokoju 3m x 4m (część, w której znajduje się kanapa i TV)
- wystrój wnętrza - minimalistyczny/nowoczesny. TV na ścianie (50" Panas),
- akustyka - znośna

Z uwagi na inne wydatki muszę podzielić zakup kina na kilka etapów. Aktualny budżet to 2,5 tyś max i planuję przeznaczyć go na amplituner resztę jak dozbieram (ewentualnie jeśli będzie to miało sens ampli + subwoofer). Mam 2 stare głośniki podłogowe Jamo (mają coś około 10 lat), które dopóki nie kupię sensownych 5.1 będą musiały wystarczyć. Zależy mi na tym aby amplituner miał wejście optyczne abym mógł odtwarzać PS4 (który podłączony jest do TV), obsługa głośników po BT chciałbym uniknąć ciągnięcia kabli, chociaż jeśli w tej kwocie nie będzie wyboru jakoś przeboleje te kable. Dodatkowe pytanie odnośnie głośników, zależy nam na nowoczesnym wystroju wnętrza więc drewniane podłogówki odpadają - co możecie doradzić :) ?

Z góry dziękuję za pomoc.
 

Zdzira

New member
Dziękuję! :) Harman 151 - wszystko ok ale trochę przestarzała konstrukcja. Chciałbym coś w okolicach 2k ale z wszystkimi dostępnymi kodekami i najlepiej 7.2. Sprzętu nie kupuję na chwilę i zaraz jak zmienią się standardy fajnie było by mieć coś co chociaż spełnia minimum :). Co myślisz o Harman Kardon AVR171 + HKTS 16
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie 2500 zł TO zdecydowanie najmądrzejszym wyborem jest Fidelio HTL 9100, B5 - nowy model lub E5 dla kogoś kto potrzebuje słuchać również dużo muzyki a nie ma drugiego sprzętu stereo w mieszkaniu.
Jak będziesz niebieski dostaniesz extra ceny.
 

Zdzira

New member
Odsłuchałem zarówno E5 jak i HTL 9100, następnie poprosiłem o podstawowy model Harman AVR 151 + HKTS5. Philips to jakaś namiastka brzemienia w porównaniu z zestawem zarówno stereo jak i 4.1. Po tym odsłuchu pewny jestem, że idę w stronę 5.1. Koncepcja głośników pozostaje bez zmian, niewielki o dobrym brzmieniu. Odsłuchałem jeszcze HKTS16 i znowu zauważalna różnica, szczególnie w trybie stereo. Kwota na głośniki to maksymalny pułap HKTS16. Co polecacie w takich pieniążkach - cały zestaw 3k?
 

Zdzira

New member
Dziekuję wszystkim za pomoc, na pokładzie wylądowała Yamaha RX-V477 + HKTS16. Na razie mam problemy z sensownymi ustawieniami ale to chyba największa frajda :).
 

Zdzira

New member
Zaskakujące było by gdybym odpisał, że jest kiepsko :). Yamaha spełnia wszystkie elementy, które potrzebowałem a design głośników powala. Co do dzwięku - to jest moje pierwsze kino więc cieżko napisać jakieś negatywy :). Jedyne czego nie widzę na wyjściach 477 to wyjście LFE na subwoofer jest tylko pre out subwoofer (zakładam, że to to samo). Kolejna sprawa to problem z podłączeniem dysku zewnętrznego pod USB - niestety yamaha go nie widzi :(.
 
Do góry