Kino domowe: Onkyo czy Samsung?

kbam

New member
Witam
Zastanawiam się nad wyborem kina domowego. Rozpatruje zestawy:
- Onkyo HT-S5305
- Samsung HT-D5530
Co wybrać? Jakie będą różnice w słuchaniu? A może nie będzie?
W pierwszym musiałbym dokupić w przyszłości bluray, w drugim jest już w zestawie.
Audiofilem nie jestem, więc nie wiem czy warto inwestować w Onkyo.

pozdrawiam
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Z tych dwóch to Onkyo, tutaj chociaż masz prawdziwy amplituner z dużą ilością wejść, co ułatwi podłączenie i będzie bardziej funkcjonalne, wspomniany samsung to typowy plastik. Najlepszym rozwiązaniem byłby zakup samego ampli Onkyo 308 + głośników np. QQ5000, Jamo 506 hcs (cena całości w granicach 2k).
 
Ostatnia edycja:
Z

zerga

Guest
warto zainwestowac w onkyo.idz tropem kolegi ktory zaproponowal ci o 600 razy lepszy zestaw w porownaniu do tych ktore wymieniles.to zaczatek prawdziwego kina a nie plastik.pozdr
 

kbam

New member
Dzięki za rady.
Zaczynam orientować się w temacie coraz bardziej. Na chwilę obecną zdecydowałem się na zestaw amplituner onkyo TX-NR509 + canton Movie 155 QX. Ten model amplitunera wydaje się dobrym zakupem, a zestaw 5.1 głośników mi wystarczy. Głośniki mają być nie duże, dobre, srebrne.
Czy te głośniki są gorsze od propozycji powyżej?

Ogolnie wielkim entuzjasta nie jestem, chciałbym czasem usiaść i z satysfakcją obejrzec jakis film.
Pokoj ma ok 20m2. Zamierzam ustawić po rogach 4 satelity, pod tv centralny, gdzies z boku subwoofer.
Pozostaje jeszcze kwestia kabli głośnikowych. Zastanawiam się c zy 2x1,5 bedzie ok czy lepiej 2x2,5. Jakas propozycja kabli w cenie max 10zł/m ? Nie wiem czy kupować przez net czy isc do sklepu nie dla idiotow.
 
Ostatnia edycja:

diuczysko

New member
Bez reklam
W przypadku wspomnianych canton Movie 155 QX wystarczy 2x1,5 dla satelit, więcej to przesada. A marką kabli się nie przejmuj, kup najtańsze z miedzi beztlenowej i tak nie usłyszysz różnicy :) Co do rozmieszczenia to nie przesadzaj z rozrzuceniem wszystkich satelit po rogach pokoju, fronty powinny tworzyć odpowiednią bazę i nie powinny być za szeroko, tylne powinny być już szerzej jednak bardziej po bokach słuchacza niż z tyłu, mogą być też powyżej słuchacza (tak jest zazwyczaj w prawdziwych kinach).

Załączam rysunek:

0_speaker51.gif
 

marcinkoleksl

New member
samsung ht-c5550 jest ok, mniejsze wersje graja troszkę gorzej. w cenie około 1399 pln 5550 to dobra relacja ceny do jakości ( aktualnie bodajże w euro). potem już tylko kupować zestawy typu onkyo, yamaha, denon.
potwierdzam jednak problemy z wkrętami pod głośniki - takiego syfu nie widziałem nigdzie indziej. każdy model to miał, wkręty się łamią, nie wkręcają do końca - bubel z tym. w tej cenie nie znajdziecie nic lepszego jako 5.1 z blu-rayem!
 
Do góry