Kino domowe - małe fronty i media center pc

cah

New member
Witam wszystkich!

Chciałbym prosić o pomoc w doborze sprzętu z głównym zastosowaniem do kina domowego 80% i muzyki 20% i wydać około 3-4 tysięcy złotych. Pokój 16m2.

Możliwe, że odpowiedni byłby wielokrotnie zachwalany na tym forum zestaw do kina domowego:

1) Aplituner Onkyo TX-SR577 lub Onkyo TX-SR308
2) Blue Ray Disc Player Onkyo DV-BD507
3) Głośniki Quadral Quintas 5000

+ jakiś subwoofer.

Mam następujące pytania:

1) Najważniejszy problem - nie odpowiadają mi frontowe głośniki z zestawu QQ5000 z uwagi na ich wielkość. Głośniki frontowe chciałbym ustawić w specjalnie przygotowanych do tego celu wnękach w ścianie o wysokości ~40cm. Czy istnieją jakieś mniejsze gabarytowo głośniki, które nie będą odbiegać jakościowo od QQ5000? Jakie?

Nie chcę stawiać tych kolumn obok TV, nie chcę ich stawiać na podłodze. Wnęki w ścianie, które na ten cel zrobiłem wydawały mi się idealne - są na wysokości ~70 cm nad podłogą - ale rozbiłem się niestety o wielkość frontowych głośników :)

2) Jaki subwoofer do tego zestawu?

3) Dodatkowo do tego chciałbym złożyć sobie i podpiąć pod powyższe jakiś media center PC. Czy gdzieś można o tych urządzeniach poczytać na HDForum? Czy z Waszego doświadczenia warto składać media center PC samodzielnie, czy istnieje jakieś godne polecenie ustrojstwo z takimi funkcjami:

- wygodne w obsłudze pilotem,
- z dźwiękiem 5.1 lub 7.1,
- odpowiednio wydajne bez zacięć na filmach w HD,
- z dobrym playerem odtwarzającym wszystko (fotki, filmy, mp3 itd),
- mające funkcjonalną i wydajną bibliotekę multimediów z bajeranckim interfejsem ala iphone, pobierającą sobie z Internetu okładki, opisy i napisy do filmów + teksty i okładki do muzyki.

pozdrawiam,
Cah
 

killpit

New member
Z elektroniki to brałbym 577 albo 508 blu-ray może zostać co do głośników będzie ciężko aby zastąpiły dzwięk dużych frontów i w dodatku w takim przedziale cenowym.
Może coś takiego Klipsch B3/C1/B2 + sub-10.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że są i grają nawet lepiej :
NHT3 , Paradigm Monitor, Triangle Titus, KEF IQ 30 - ale kasy może nie wystarczyć . Bo to wyższa klasa i o jakość możesz być spokojny .
Wielu osobom szczęka spadła i nie wróciła na miejsce.

Ja skonfigurowałbym :
Onkyo 577 + BD 507 + JBL 178
http://www.google.pl/imgres?imgurl=...a&sa=N&rls=org.mozilla:pl:official&tbs=isch:1
jbl-scs-178.478721.jpg


Lub na podstawkach ( w komplecie ) KEF 1005 :

czarne lub srebrne:


 

cah

New member
Cześć!

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

@kiki @killpit:
Co do głośników jeszcze - JBL 178 nie mają zbyt przychylnych opinii, ale w tym zakresie cenowym nic lepszego się nie wyczaruje (w sumie około 3200zł)

Gdyby się szarpnąć na Klipscha, całość wyniosłaby około 4500zł, ale czy mogłoby być to zestawienie z satelitami S-1:

Klipsch Synergy S1 + Klipsch Synergy C1 + Klipsch Synergy B2 + Klipsch Sub-10?

@marekjot
WDTV wygląda przyzwoicie, znalazłem jeszcze Xtreamera (fajna zabawka), dużo funkcji, czy znasz jeszcze jakieś urządzania tego typu?

pozdrawiam
 
Do góry