Kino domowe do sypialni? Soundbar? do 2000 zł

Aleball

Member
Witam
W moim domu przyszła pora na doposażenie w sprzęt sypialnie. Pytanie dotyczy głównie kina domowego dlatego proszę o pomoc w tym dziale.
Całość ma wyglądać tak: Na ścianie TV (pewnie Sharp 40LE830), do tego odtwarzacz HD (na razie jestem przy WD Live Hub) i do tego kino domowe tak, aby dźwięk z TV oraz dźwięk z odtwarzacza HD (Filmy, mp3 itp.) był odtwarzany przez kino domowe. Sypialni nie chciałbym "zagracić" kablami pomyślałem więc o soundbarze, a że nigdy nawet żadnego nie posłuchałem to:

1. Czy soundbar zawierający już Radio i DVD/Blu-Ray do 2000 zł to wogóle ma sens?
2. Jeśli ma to czy Philips SoundBar HTS5131 to dobry wybór?
3. Jeśli soundbar to kiepski pomysł w tej cenie to jakie kino domowe będzie godne polecenia (przemyślę wtedy kwestie kabli, może jednak jakoś je zniosę).

Dodam, że pokój ma około 20 m2, a zestaw będzie służył do obejrzenia filmu, posłuchania trójki lub muzyki z mp3. Nie wymagam więc jakości audiofilskiej, chciałbym jednak tą kwotę wydać jak najlepiej.
Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam
Aleball
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Nie kombinuj z takimi wynalazkami, są nic nie warte. Kup HD playera i np. Denon D-M39 , i będziesz miał dobry dzwięk w sypalni bez kombinacji wiekich i okablowania :>
 

Aleball

Member
Witam
Nie ma mnie w domu więc na razie tylko rysunek poglądowy, jeśli będą potrzebne dokładniejsze wymiary to w weekend podam. Ściana przeznaczona na TV na szerokość 117 cm.
Nie upieram się, że musi to być soundbar - tak jak pisałem nigdy nie słyszałem jak to gra. Pomyślałem o tym ze względu na ułożenie okien i drzwi które przeszkadzają w rozciągnięciu kabli. Może faktycznie zwykłe stereo wystarczy?
b0fa498b962e7.jpg.html

b0fa498b962e7.jpg.html
http://zapodaj.net/b0fa498b962e7.jpg.html

Pozdrawiam
aleball
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Soundbar na pewno poprawi dzwięk z telewizora , ale do muzyki i radia to się w ogóle nie nadaje. Taka wieżyczka będzie bardziej uniwersalna, ten model denona ma w nowej wersji wejscie optyczne więc bez kłopotu ją do telewzora podłączysz, a dzwiękowo jest rewelacyjna :)
 

Aleball

Member
Dzięki za wszystkie sugestie.
Harman Kardon SB 30 to pierwszy soundbar na jakiego test trafiłem w necie i przyznam, że to ten test naprowadził mnie, że może właśnie coś takiego. Niestety cena jest tu już znacznie wyższa i stąd moje poszukiwanie w okolicach philipsa HTS5131.
Może faktycznie w tych pieniądzach i moich potrzebach nie ma co kombinować i zainwestować w dobre stereo. Kabli będzie mniej niż w systemie 5.1, a grać będzie lepiej niż soundbar w tej cenie.
Denon D-M39 przynajmniej z opisu wygląda fajnie. Czy to faktycznie najlepszy wybór w tej cenie? Rozumiem, że mój pomysł połączenia TV, odtwarzacza HD i np. Denon D-M39 zda egzamin i nie natrafię na jakąś barierę techniczną?
Proszę o potwierdzenie czy brać Denon D-M39 czy może jakaś alternatywa?
pozdrawiam
aleball
 

Aleball

Member
A jeszcze taki pomysł/pytanie na szybko. Czy do moich potrzeb w tej cenie sprawdzi się jakieś kino domowe 2.1? Zyskałbym wtedy Blu-Ray/DVD.
To dobry kierunek, czy może bez sensu? W tej cenie jest jakiś "kompakt" czy lepiej składać?
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Bierz D-M39 a nie zdziwiaj ;) Ma wejście optyczne więc dzwięk z TV podłączysz. To ma być dodatkowy sprzęt do sypialni, do takich potrzeb wszystko będzie jak należy, suba małego zawsze możesz kiedyś dokupić jak stwierdzisz że jest potrzebny.
 
Do góry