kino domowe do salonu 38m2

marsjasz

New member
na początek chciałbym coś uporządkować, planowane ustawienie głośników ma być trochę inne niż to przedstawił BoDeX (nie zamierzam na razie zakupu projektora, telewizor już mam :) ), tylne kolumny będą bliżej (jak na załączonym rysunku) a więc przestrzeń między kolumnami jest ok.26-27m2, nie wiem czy to coś zmienia, czy nadal potrzebny jest mocny sprzęt, czy dźwięk będzie się "rozwadniał" z punktu widzenia (/słyszenia) sluchacza?
widzę, że HK ma opinie sprzętu który mocy ma zawsze więcej niż konkurencja, wiem że to co podają producenci należy różnie interpretować, ale jak sprawdziłem na stronach, HK 355 ma 7*65W @ 8 Omh / THD 0.07% a Yamaha 765 7*95W @ 8 Omh / THD 0.08% (145W jest przy 4 Omh / THD 0.7% :) HK nie podaje wartości przy takich warunkach) dalej patrząc Denon 1910 ma 90W @ 8 Omh / THD 0.05% (denon 2310 wypadł z porównania bo jak dokładnie sprawdziłem jest znacznie droższy od reszty) a Onkyo 607 ma 140W ale przy 6 Omh. Czy można więc porównywać te amplitunery?
 

Attachments

  • salon2.jpg
    salon2.jpg
    10,6 KB · Wyś: 238
Ostatnia edycja:

don111

Banned
niestety, właśnie o takich danych mówiłem...
może się zdziwisz ale te 65W z HK w praktyce (czyli wysterowanie kolumn i odczuwalna moc) dają więcej niż te 95W z Yamahy czy 140W z Onkyo...
pobór mocy (power consumption) z gniazdka - ten parametr dużo mówi o wydajności w przypadku klasy AB... Yamaha czy Denon, Pioneer na papierze oddają więcej mocy niż pobierają, perpetum mobile :cool:
 

marsjasz

New member
też się zastanawiałem skąd to perpetum mobile i tak:
w instrukcji HK 355:
"Power consumption 890W maximum (7 channels driven)"
w instrukcji dla Yamaha 663 (765 nie znalazłem):
"Power consumption 440W
[...]
Maximum power consumption 6ch, 10% THD 850W"

sam nie wiem jak to ugryźć :)
 

alyjen

New member
http://audio.com.pl/index.php?page=testy&act=html&katId=13&id=109

Zacznijmy jednak od podstawowej konfiguracji dla 8 omów. W takich warunkach Yamaha jest zresztą zdecydowanie najmocniejsza, oferuje miażdżące 147 W w pojedynczym kanale, bardzo wysokie 2 x122 W w stereo, a moc spada do 5 x 63 W w trybie wielokanałowym. Przejście na 4 omowe obciążenie pozwala wykrzesać 2 x 97 W.
Ten Harman 355 jest "tylko" 2x droższy od Yamahy 663, no sorry ale ja te 2k ekstra wolałbym jednak wydać na wzmacniacz stereo gdybym dysponował takim budżetem :)

w stosunku do Yamahy 765 to ciągle ponad 1k pln różnicy, kwestia do przemyślenia czy w tym budżecie szukać jakiegoś wzmacniacza stereo czy dokładać do HK ;)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
nie pisałem czy się opłaca czy nie (wg mnie też nie) tylko generalnie o mocy, te pomiary z Audio to można o kant d.... potłuc :)
z innych ciekawych wyników Denonowi 2309 zmierzyli 2x135W, mojemu 2106 2x 109W :confused: a ten jest trochę słabszy w praktyce od 2x35W z NAD 3240PE, o takich mocniejszych wzmacniaczach jak HK 680 (2x 90W) czy Denon 900v, Luxman L430 (100/110W na kanał) to szkoda wspominać bo różnica w samej mocy jest miażdżąca
 
Do góry