Kino domowe do roli Soundbar Stereo.

Irokez99

New member
Witam.

Mały pokoik (nie salon), stoi sobie TV ale głośniki kiepskie. Są Soundbary, ale ja chcę też radyjko i możliwość odtworzenia CD/DVD. No więc mikro-wieża. Tylko że nie produkuje się z wejściem cyfrowym optycznym takiego sprzętu (przynajmniej mi się nie udało znaleźć).

Więc pomyślałem o kinie domowym. Tańsze jest niż soundbar a bardziej funkcjonalne. Będzie przy okazji odtwarzacz BR/DVD, radio i ma toto wejście cyfrowe (co by SAT podpiąć) i kanał zwrotny po HDMI z TV.
Problem tylko, że to się nie nadaje do słuchania radia na swoich pierdziawkach wielkości paczki fajek.
Pomyślałem więc kupić kino, wyrzucić na śmietnik dołączone głośniki (przy komputerze mam lepsze 15 letnie Wharfedale Modus niż teraz robi się do kina), w menu wyłączyć wszystkie kanały oprócz stereo (o ile się da, pokopię wpierw w instrukcji/menu) i podłączyć małe monitorki na przody np. Tannoy MK2 lub wspomniane Wharfedale Modus.

Tylko czy ktoś testował, czy takie na ten przykład Samsung HT-F4500, LG BH6220C czy inne kino napędzi inne głośniki niż swoje? Czy czasami te zestawy nie tną np. basów z kanałów stereo? Mają w większości wzmacniacze cyfrowe więc może i głośniki są dedykowane? Nie mam u kogo potestować a w sklepie MM raczej nie pozwolą ;) Tyle co radio puszczałem oraz MP3 i się słuchać tego nie da.
 

Irokez99

New member
Budżet nieważny i tak nic nie ma w systemach mikro aby działały jako soundbar, nawet Denon RBD-X1000 za 2699 nie ma wejścia cyfrowego. A kina All-in-one to chyba wszystko co dostępne przetrzepałem i nic nie gra tak jak chcę czy to kosztuje 1000 czy 2500 brzmi tak samo w stereo. Tak samo dennie. Problem w sklepie z podłączaniem innych kolumn.
Zamówiłem więc dziś po odsłuchu srebrną Yamahę Pianocraft MCR-750 i chyba na tym można zakończyć temat.

Pozdrawiam.
 

Korba_81

New member
Witam,
Możesz napisać jak Yamaha mcr-750, współpracuje z telewizorem.
U mnie dźwięk z telewizora puszczony przez yamahę mcr-750, przerywa na ułamki sekund, co uniemożliwia komfortowe słuchanie. Przerywanie pojawia się regularnie co 8 sekund.
Czy ktoś może zna przyczynę takiego zachowania.
 

Krzaku666

Banned
Yamaha MCR-750 to troche niedopracowany bubel.
Aktualizacja oprogramowania może coś poprawi.
Ewentualnie dzwięk podłącz przy pomocy przetworniczka np. FIIO D3
 

Irokez99

New member
U mnie nic nie przerywa. Zgadzam się że jest to też niedopracowany bubel. Jakość pilota denna w porównaniu z posiadanym amplitunerem RX-V540. Włącza się toto od 20 do 30 sekund w zależności od koloru obudowy jak zauważyłem w sklepie. Potrafi się przywiesić przy przełączaniu źródeł sygnału. Przeszukiwanie kategorii w radiu internetowym vTuner powoduje różne dziwaczne nieprzyjemne efekty dźwiękowe w właśnie słuchanej muzyce. Odtwarzania z USB bez TV nie uruchomisz bo jest głęboko w menu schowana, za to gejpada już bez problemu chyba bo jest pod guzikiem (nie wiem nie mam nic z serii gejcośtam).
Niestety nie ma kompletnie żadnej alternatywy dla tego sprzętu (Mini/Micro-systems). Nie znajdziesz kompletnie nic co by dało dźwięk 2.0 tej klasy, miało wejście cyfrowe audio (jakiekolwiek, TosLink, Coax czy HDMI-RCA) i jeszcze odtwarzacz BD z dekodowaniem avi, mkv i innych, nawet jak przeznaczysz na to 2x tyle kasy. A nawet jak postanowisz osobno kupić BD to znajdź Mini-System z wejściami cyfrowymi aby podłączyć TV TosLinkiem i BD po drugim TosLinku lub Coax.

Pozdrawiam.
 

Krzaku666

Banned
Denon DM39 chociażby ma toslinka, do tego jakiś mały odtwarzaczyk Blu Ray i masz wszystko co potrzeba. Wszystko działa, funkcjonalnie i jakościowo przepaść. Podobnie z nowym micro od Onkyo...

Za troche więcej masz Denona DF 109 który ma trzy cyfrowe...

Za jeszcze więcej DENON CEOL 2 czy zestawiki od Marantza

Mnóstwo różnych opcji jest...
 
Do góry