kino domowe do pokoju ok 50m2

michalk80

New member
Jestem na etapie wybierania kina domowego do pomieszczenia 6x8m. pomieszczenie tylko do kina domowego (bedzie projektor) ale teraz jeszcze kwestia audio.... myslalem o yamaha 1900 / marantz 6003/7002 / pioneer lx50/51...

kolumny b&w 683+686+htm61+asw610 / yamaha 9900+sw700 albo 777+444+333+sw700 (stara seria ale w dobrej cenie...)

planowany budzet ok 15k.

prosze o porade kogos doswiadczonego czy zestaw po 1 da rade naglosnic takie pomieszczenie a po 2 czy jest cos ciekawszego w tym zakresie cenowym... (zestaw 5.1)
 

zbig1972

New member
Możesz się nie zmieścić w 15k. Dwa suby z głośnikiem niskotonowym 300 mm najlepsze by były Studio L 8400P to już będzie 5k. Ampli które udźwignie takie pomieszczenie to wydatek 6-9k. A gdzie reszta głośników - ja bym pomyślał o 7.1
Ale ja jednak trzymałbym się zestawu z jednym dobrym subem, silnym ampli i zestawem 7.1
 

don111

Banned
w granicach 11-12 tys. z kolumn kupisz kompletny zestaw Paradigma 7.1 z przodami 9v6/11v6, wielkim centralnym 390v6, 4x dipole 190v6 i subwooferem DSP 3400
co do amplitunera to nie wiem co sobie z czymś takim dobrze poradzi, pewnie jakiś wysoki Harman (ten na pewno się zgra z Paradigmami) albo Onkyo.... patrz na pobór mocy amplitunera

takie coś na pewno sobie poradzi w 50m...
 

michalk80

New member
hmm.. no ciekawie wygladaja te paradigmy...

a czy ktos 'mial do czynienia' z B&W 683 albo yamahami 9900?? jak one wypadaja w porownaniu z paradigmami 9/11v6 ??
 

Audioman

New member
Tak i to pewnie nie jedna osoba :D Yamahe od razu bym skasowal. Pozostawilbym na polu boju wlasnie B&W i Paradigm jezeli mielibysmy rozpatrywac te dwie firmy wlasnie. Jezeli moje ucho mialoby kupowac - mysle ze padloby na Paradigm w takim 50m2 koloseum :D Sa to glosniki "koncertowe" i z pewoscia napedza takie pomieszczenie :) Dzwiek maja rowniez bardzo nastawiony na doznania w kinie domowym. Sa jednym z najlepszych wyborow przy takim pomieszczeniu.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Yamahy raczej o klasę gorsze (to następca modelu NS 777), chyba że naprawde bardzo mocno poprawili ich brzmienie (przeciętne kolumny, ale świetny bas)

Bowersy (fronty) będą ogólnie nieco lepsze, ale jako zestaw - Paradigm, przynajmniej w tej samej cenie (lepszy centralny, dipole - chyba że B&W też ma, mocniejszy sub)
 

michalk80

New member
no to chyba zestaw zostal skompletowany... jeszcze tylko potwierdzenie wszystkiego odsluchem i nastawiam sie na zestaw denona 2809 + BR 1800 i zestaw paradigma przody 9v6 / tyły monitor mini v6 / centralny 290 i sub 3200.... zobaczymy jak zetaw bedzie 'dawal rade' :)

no a moze ktos jakas super oferte na taki zestaw moze zaproponowac? :D
 
Do góry