Kino domowe do ok3000zl

xnice

New member
Witam prosze o propozycje kina domowego do ok3tys i opinie na temat tej aukcji allego 4938401428 czy warto jak to gra .. i czy nie lepiej denona x1000?
Pokuj okolo 17m2 kino glownie do filmow sporadycznie muzyki.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wiem jaki lubisz repertuar i ile % myzyka/film?, ale jest fajny zestaw Klipsch F10 za niewiele ponad 2k. Nawet widzę na allegro zestaw F10 5.0 + sub Energy sub 12 za 2300zł. Są to dużo lepsze kolumny od Tagi 606, tylko byś musiał trochę dołożyć do amplitunera ale uważam że warto.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak naprawdę przy tej wielkości salonu i efektywności/impedancji Klipsch F10 ogranicza Cię tylko budżet, bo mocy powinno wystarczyć z większości amplitunerów. Ogólnie staramy się nigdy nie doradzać najniższych serii amplitunerów, bo poza mocą mają gorsze wyposażenie i jakość brzmienia w stereo. Te kolumny eksponują delikatnie dól i górę pasma, więc nie wiem czy lubisz dość jasno grającą górę pasma? Jeżeli lubisz to może być jakiś Pioneer lub Yamaha, a jeżeli lubisz cieplejsze klimaty to Denon, HK, może jakiś Marantz. Onkyo też potrafi pokazać pazur w kinie. Przeanalizuj najpierw oferty kolumn, a jak już coś wybierzesz to będziemy myśleć o doborze amplitunera, bo teraz nawet nie wiadomo jaki budżet wchodzi w grę. Podpytaj Blackninje o te zestawy i ceny, będziesz miał porównanie z innymi sklepami czy Allegro.
 

xnice

New member
Wiec tak jest to moje pierwsze kino wiec za duzo nie moge powiedziec wolal bym cieplejszy klimat kolumny ktore zaproponowales wydaja sie jakosciowo duzo ciekawsze od tagow i raczej bym sie na nie zdecydowal na allegro sa za 2333 zl KLIPSCH F10 C10 B20 + SUB wczesniej oglądałem amplitunery denona glownie x1000 /x2000 denon x2000 ma 7.1 i w sumie chyba wiekszej juz roznicy nie ma miedzy nimi ? tylko czy warto dokladac do tego ampli ? mialo byc do 3tys ale jestem skłonny do okolo 4 dac :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Warto. 7.1 to nie tylko więcej kanalów,ale przeważnie większa moc od niższych serii 5.1, druga strefa, mozliwość podłączenia kolumn w Bi-amp. Do 2k z amplitunerów masz jeszcze Onkyo 626, Yamaha 677, Marantz 5008, HK 270 czy Pioneer 924. Pamiętaj że w każdym sklepie czy salonie można się solidnie potargować, więc te ceny w necie to są tylko takie orientacyjne. Tak jak napisalem, pisz do Blackninja na PW i niech Ci wyceni ten zestaw z subem i wymienione amplitunery. Popytać nigdy nie zaszkodzi.
 
Do góry