Kino domowe do max 2000

misiek001

New member
Witam,
Poszukuje zestawu kina domowego.
Przeznaczenie: (filmy, tv, konsola) - 75% , muzyka - 25%
Absolutnie nieprzekraczalny budżet 2000 zł (miało być 1200 zł na plastikowy zestaw ze wzmacniaczem wbudowanym w BD :p )
Pokój 15-20m2
Co można polecić w tej cenie?
Czy zestaw Onkyo TX-SR313 +TAGA HARMONY TAV-606 v3 (który ledwie mieści się w budżecie) będzie dobrym wyborem?
A może cały zestaw http://www.neo24.pl/?p=sony_strdh510_bdps280_ssat5000b1hp_ys_ssat5000b2hp_ys ?
Lub ewentualnie sam ampli z tego zestawu (w cenie 800zł)
Ostatni propozycja to Pioneer VSX-422-K

Jeśli nie to co innego proponujecie?

Nadzwyczajnych wymagań nie mam (do tej pory najczęściej korzystałem z głośników komputerowych więc przeskok i tak będzie ogromny).

I takie jedno pytanie - czy do amplitunera można podłączyć komputer przez HDMI? (do tej pory używałem XBMC z komputera jako główny odtwarzacz multimediów) i jeśli tak to czy będzie obsługiwane 3D z PC.

Z góry dziękuje za pomoc
 
Ostatnia edycja:

misiek001

New member
Ciekawa propozycja ale jednak budżet 2000 jest już absolutnie nieprzekraczalny niestety. Nic tańszego nie uda się znaleźć?
Jeśli chodzi o kolumny to najbardziej wskazane byłyby z bass reflexem z przodu bo muszę je postawić blisko ściany i tego niestety nie przeskoczę.
Ważne żeby zestaw potrafił zejść nisko z basem bo na subwoofer środków już na pewno braknie.

A co powiecie o Yamaha RX-V373 ? I do tego np Taga Harmony TAV-606 v.3. Razem mieści się w budżecie (około 1900zł)
 
Ostatnia edycja:

babeo

New member
Czy to są optymalne połączenia czy tylko przykłady?
mam na myśli HK + Taga 506 oraz Denon + Jamo 426?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rumburak80

New member
Bez reklam
To tylko przyklady,ale lepszego wyboru z nowych do 2k i bass reflexem z przodu raczej nie będzie,więc można traktować je jako optimum.
 

misiek001

New member
Z tego co słyszałem ten model Jamo zbyt polecany nie jest.
A co z połączeniem które podałęm wcześniej?
Yamaha RX-V373 + Taga Harmony TAV-606 v.3 (lub coś podobnego) razem daje mi około 1900zł czyli jeszcze OK. Do Yamahy przekonuje mnie system autokalibracji, GW 3 lata, 4 HDMI z obsługą 3D no i oczywiście niska cena
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Najlepszym wyborem będzie denon 1612 i taga.Ampek jest najmocniejszy i najlepszy w stereo z wyżej wymienionych,a taga lepsza od tych jamo_Oczywiście trzeba by odsłuchać w takim zestawieniu,bo wybór brzmienia to sprawa indywidualna i może nie przypasować.Zestaw z yamahą też nie bedzie zły,zresztą w 2 tysiach ciężko znaleźć coś lepszego.Sam mam kino złożone w większości z używek właśnie z powodu niskiego budżetu.
 
Ostatnia edycja:

misiek001

New member
U mnie w grę wchodzą tylko nowe z gwarancją także muszę iść na kompromis
W takim razie na placu boju pozostają te dwa zestawy:
1) denon 1612 +Taga TAV-506 v.2
2) Yamaha RX-V373 + Taga Harmony TAV-606 v.3

W przypadku Yamahy sugerowałem się też tym, że jest tańsza przez co w budżecie zmieściłby się ten wyższy model kolumn Taga TAV-606.

W każdym razie czy te zestawy (denon +taga 506 lub Yamaha+taga 606) poradzą sobie w kinie bez subwoofera?

Super wymagający nie jestem - do tej pory muzyka i filmy leciały na komputerowych zestawach 2.1/5.1 w cenie poniżej 300zł :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
2) Yamaha RX-V373 + Taga Harmony TAV-606 v.3
W przypadku Yamahy sugerowałem się też tym, że jest tańsza przez co w budżecie zmieściłby się ten wyższy model kolumn Taga TAV-606.

ta Yamaha do najniższy model i bardzo kiepsko grający

szukaj Denona 1612 , będzie zdecydowanie lepiej , przede wszystkim dobre stereo w tej cenie
 

misiek001

New member
Niestety łatwo powiedzieć trudniej wykonać . Denon to już około 700zł więcej (czyli prawie dwukrotnie) w stosunku do Yamahy. W takim wypadku to juz chyba bez kolumn musiałbym zostać bo za 400zł to dużo nie znajdę :)

Tak dla porównania podam tylko mój pierwszy pomysł na kino w domu
Pioneer BCS-424 - www.pioneer.pl

Myślę, że zestaw z amplitunera do 1000zł + kolumn do 1000zł będzie jednak grał znacznie lepiej. Czy jednak się mylę?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

misiek001

New member
W Jamo nie będzie przeszkadzać to, że będą blisko ściany?

Słyszałem dużo dobrego o TAGA HARMONY TAV-606 v3. Są dostępne za 1000zł (1200 z 5 letnią gwarancją). Nie są warte kupna?

Jeśli chodzi o amplituner sprzęt ma mi służyć długi czas dlatego preferowałbym jednak coś z dłuższa gwarancją (3lata). Ważne żeby z kolumnami poradził sobie z basem w kinie bez subwoofera. USB odtwarzające pliki MP3/WAV na froncie i wejście na odtwarzacz też byłoby mile widziane. I naprawdę wolałbym nie przekraczać 1000zł
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

misiek001

New member
Sorry za post pod postem. Niestety budżetu zwiększyć nie mogę. Powiedziałbym nawet że zmniejsza się. Dodatkowe ograniczenia z przestrzenią spowodowały, że ciężko będzie mi zmieścić kolumny o takich rozmiarach.
Skoro w cenie 2000zł nie da się znaleźć zestawu który naprawdę będzie tego wart to może lepiej nie tracić kasy i kupic gotowy zestaw:
Pioneer BCS-424 - www.pioneer.pl
Tutaj nie miałbym problemów z rozmieszczeniem głośników. Do kina dźwięk powinien wystarczyć.
Skoro zestawy z osobnego ampli i kolumn w tej cenie grają słabo więc myślę, że chyba nie ma sensu dopłacać do nich.
 

bagiennik

New member
Bez reklam

WoofeR

New member
Z tego co słyszałem ten model Jamo zbyt polecany nie jest.
A co z połączeniem które podałęm wcześniej?
Yamaha RX-V373 + Taga Harmony TAV-606 v.3 (lub coś podobnego) razem daje mi około 1900zł czyli jeszcze OK. Do Yamahy przekonuje mnie system autokalibracji, GW 3 lata, 4 HDMI z obsługą 3D no i oczywiście niska cena

Będziesz zadowolony z tego zestawu. Sam taki posiadam jednak z ampli RX-V473 i szukając informacji o tym, czy ampli poradzi sobie z zasileniem kolumn wielu sprzedawców mówiło, że spokojnie najniższy model również da radę. Subwoofer sobie kupisz w przyszłości bo dopiero z nim dźwięk efektów (a w Twoim przypadku to 75% czasu) jest porażający. Po wyłączeniu suba również jest w porządku jednak te 40 Hz we frontach to raczej tylko na papierku. Jeśli masz jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Jamo 506 i 606 są efekciarskie, mogą się spodobać jednak nie każdemu. TAGi są neutralne.
 
Do góry