Kino domowe do małego salonu do 3K

kuchaty

New member
Witam.
Poszukuję jakiegoś sensownie grającego zestawu do mojego salonu. W związku z małą przestrzenią preferuje mniejsze głośniki na estetycznych podstawach.

Mam zamiar używać zestawu w połowie do kina domowego i w połowie do słuchania muzyki elektronicznej z YT, MP3 z telefonu i USB. Bardzo ważne, żeby dobrze działała funkcja odtwarzania muzyki z urządzeń przenośnych. W przyszłości pojawi się podpięta konsola albo PC do grania.

Chciałbym na taki zestaw wydać około 3000zł.
Poniżej planowany rozkład salonu
salon.JPG
 

kuchaty

New member
No właśnie nie jestem przekonany czy chcę aby przednie kolumny były duże. Po pierwsze nie bardzo mi się to podoba a po drugie nie mam zamiaru ciągle wkurzać sąsiadów w bloku. Ponad to tylne głośniki chcę mieć na stojakach w których mógłbym ukryć kabelki, bo rycie po ścianie odpada.
 
Ostatnia edycja:

kuchaty

New member
Fajne to to, ale poszukuję czegoś bardziej uniwersalnego. Brak USB czy Ethernetu jak dla mnie jest dużym minusem.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Fajne to to, ale poszukuję czegoś bardziej uniwersalnego. Brak USB czy Ethernetu jak dla mnie jest dużym minusem.

to dokupisz BluRaya z napędem , wejściem USB , siecią , sam takiego mam ( LG BD 660 za 350zł
) i będzie OK

ten Philips na prawdę nieźle gra i wygląda
 

kuchaty

New member
Zdaje się, że naprawdę muszę odsłuchać ten zestaw, bo w chwili obecnej nie rozumiem ogólnego zachwytu nad tym sprzętem.
Jak na razie widzę same minusy (po za tym że zestaw wygląda ślicznie):
-2 wej. HDMI (TV, Dekoder i PC albo konsoli już nie podepnę)
-brak USB i neta (trzeba kombinować)
- moc na papierze głowy nie urywa
- wątpię w długą żywotność akumulatorków w satelitach (jest opcja wymiany?)

A może jako alternatywa HK AVR151/161 + HKTS 16?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Zdaje się, że naprawdę muszę odsłuchać ten zestaw, bo w chwili obecnej nie rozumiem ogólnego zachwytu nad tym sprzętem.
Jak na razie widzę same minusy (po za tym że zestaw wygląda ślicznie):
-2 wej. HDMI (TV, Dekoder i PC albo konsoli już nie podepnę)
-brak USB i neta (trzeba kombinować)
- moc na papierze głowy nie urywa
- wątpię w długą żywotność akumulatorków w satelitach (jest opcja wymiany?)

A może jako alternatywa HK AVR151/161 + HKTS 16?

Harmanik będzie bardzo OK
 

pandoman

New member
Bez rycia wystarczy dokupić stojaki do tylnych kolumn i po sprawie. Przeszkadzają Ci duże kolumny? martwisz się o sąsiadów? gadasz jak moja żona :D przecież nie musisz słuchać nie wiadomo jak głośno, a zapas mocy zawsze się przyda :) też mieszkam w bloku i miałem tylko jeden zatarg z wredną sąsiadką z dołu, ale to było w przypadku pierwszego bass testu suba :) zastanów się jeszcze, bo pod ten ampli podepniesz wszystko i efekt będziesz miał świetny zwłaszcza w grach (PS4), o filmach już nie wspomnę, teraz tylko wysokie formaty mają jakiekolwiek znaczenie (blu-ray, mkv, 4k) ale zrobisz jak uważasz, ja tylko dzielę się swoją opinią :)
 

kuchaty

New member
A czy w podany zakresie cenowym da radę dobrać coś z fajnie grającym frontem do muzyki plus jakiś tył, centralny i sub do filmów?
 

kuchaty

New member
Hkts 60 są raczej po za moim zasięgiem i prawdopodobnie zdecyduje się na HKTS16.
A który amplituner będzie waszym zdaniem bardziej odpowiedni do tych głośników; Yamaha RX-V477 czy HK AVR 161?
 

kuchaty

New member
Czy na pewno satelitki HKST16 można powiesić na ścianie, bo facet ze sklepu nie dla idiotów zarzekał się że standardowo nie ma takiej możliwości i trzeba je stawiać na stojakach?
 
Do góry