Kino Domowe do filmów i muzyki.

marecki6

New member
Bez reklam
teoretycznie patrzac po cenach to wyglada na to ze b2 powinny byc lepsze niz s1, to samo jezeli chodzi o specyfikacje - b2 maja szersze pasmo, lepsza efektywnosc i sa mocniejsze ale o to najlepiej zapytac uzytkownikow wiec musisz poczekac chyba na odzew blackninja
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
Nie no rozumiem, ale to mają być kolumny na tzw. początek, wydaje mi się łatwiej jest później zmienić kolumny niż np. Amplituner? A co do tych głośników co doradziłeś to jakąś konkretniejsza inf. może napisać? A może lepiej zamiast ONKYO, Yamahe RX-V467
A coś takiego?
Mission MV-6 + MV-2 + MV-C

wg mnie raczej łatwiej zmienić amplituner, tym bardziej że technika idzie do przodu i np w modelach z przed 2-3 lat hdmi to był rarytas w wyższych modelach

a kolumny kupuje się droższe/lepsze tak by odpowiadało nam ich brzmienie
 

Karlsen

New member
Polecam zestaw Klipsch F1 (u mnie gra z Pioneerem 919). Fronty mają lekko wyeksponowany, ale kontrolowany dół (możliwe, że z powodu ustawienia ich w sąsiedztwie ścian i komody), wrażenie jakbym posiadał suba. Nie mam możliwości ustawienia ich zgodnie z zaleceniami "zawodowców". Na pokój o powierzchni 24 m kw ww. sprzęt jest idealny. Do tego możliwość połączenia w trybie Bi-Amp wzmacnia doznania muzyczne - w kwestii kina jeszcze nie zdołałem sprawdzić, ale też nie mam porównania. Odsłuchiwałem w MM QQ5000 i Klipsch i przyznam, że to są 2 różne półki - nie tylko cenowe.
 

BBBBBB

New member
Dlatego też skłaniam się do tego zestawu:
[FONT=&quot]Onkyo TX-SR607 + [/FONT][FONT=&quot]SAMSUNG BD-C6500[/FONT][FONT=&quot] + Klipsch Synergy F1/C1/B2[/FONT].
A do tego telewizorek [FONT=&quot]Samsung UE40C6000.

Chyba powinno być Ok. Tylko zastanawia mnie czy dam rade jakoś powiesić te tylne głośniczki :)
[/FONT]
 

BBBBBB

New member
OK sprzęt już w 90 % skompletowany, tylko teraz jeszcze pytanie jakie Najlepiej Kable zastosować do wszystkiego a i jak to wszystko połączyć, dodam że jeszcze oprócz blu-rey'a muszę podłączyć dekoder. Poradźcie mi jakie kable warto kupić.
 

marecki6

New member
Bez reklam
kup kable procab (ls25 na fornty i central i ls15 na efektowe) ... co do podlaczenia to:
tv i ampli --> HDMI
bluray do ampli --> HDMI
dekoder do ampli --> HDMI lub optykiem
 

marecki6

New member
Bez reklam
wszystko zalezy od tego ile chcesz na to przeznaczyc kasy ... osobiscie posiadam zarowno kable hdmi za 70zl jak alphard da vinci ale mam tez chinskie hdmi za 9zl i przyznam szczerze ze nie widze najmniejszej roznicy miedzy jakoscia obrazu ... ale optymalnie bedzie zakupic cos typu Techlink Wires albo prolink exlusive ... zagdaj do blackninja bo moze jak zamowisz u niego sprzet to kable ci sprezentuje :)
 
Ostatnia edycja:

BBBBBB

New member
Ogrzebany nieco temat lecz pytanko troszkę z innej beczki.

Witam Ponownie, odgrzebie lekko temacik.

Na wstępie WIELKIEEEE DZIEKI za pomoc w dobrze i kompletowaniu mojego zestawu jest po prostu Rewelacją.

Teraz mam inny dylemacik zastanawiam sie jakich kabli użyc gdyż niedługo odbieram MIieszkano od Dewelopera i chciałem rozłożyć Kable w podłodze pod tylne głośniki.

Tu moje pytanko jakich kabelków użyć.
Zastanawiałem się nad Klotz LY225 TSW 2x2,5mm glosnikowy MADE IN GERMANY (2108707643) - Okazje Allegro :: Nie przegap już żadnej okazji!

Ale do końca te oznaczenia nie bardzo mi coś mówią wedle przedmówców może zainwestować w PROCAB'a?


-----------------------------------------------------------------
Mój Zestawik:
AMPLITUNER:
Onkyo TX-SR607
[FONT=&quot]GŁOŚNIKI: [/FONT]Klipsch Synergy F1/C1/B2
SUB:
Klipsch SUB-12
BLU-RAY:
Samsung BD-C6500
TV:
Samsung UE40C6000
 
Ostatnia edycja:

ranczo

New member
Bez reklam
ułóż rurki z ciągadłem w środku to będziesz miał więcej czasu na wybór przewodu ewentualnie jego wymianę
 

BBBBBB

New member
Dokładnie tak myślałem żeby zrobić. Tylko jak juz ruszyłem ten temat to się zastanawiam jaki kabelek.
 

BBBBBB

New member
No troche zmieniły sie wymiary pokojów bo teraz jest salon z kuchnia 32 m :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry