Kino domowe do 5000zł

crawford

New member
Witam, poszukuję kina do 5000zł
Pomieszczenie prostokąt ok 55m2 z aneksem kuchennym łącznie 61m2.
Obecnie gra KD Panasonica SC-HT 885 (plastikowe „1000W”) i na upartego daje radę, lecz chcę przejść na wyższy poziom odsłuchu :)
Preferencje – KD/muza 80/20

Kolumny wstępnie:
1) KEF IQ50+IQ10 +central (KlipschC1, Mission E3C, M6C1, KefQ9C) + sub (Pioneer SW90, SW160, Yamaha SW225, Wharfedale Vardus 10)?
2) Jamo S 606 HCS 3 + sub
3) M-AUDIO REFERENCE 75 SET + sub
4) Pure Acoustics Supernova 8 + sub

Ampli + napęd Blu-ray
1) Sony STR-DN1000 (7.1) + BDP-S360
2) Pioneer VSX 919H-K (5.1) + BDP 120

Trudno się zmieścić w „5”
Kefy są piękne (oczywiście kwestia gustu), ale zbyt drogie więc chciałem okroić oryg zestaw.
Sony wizualnie również mi odpowiada i w tej cenie z B-ray daje więcej niż pionieer a nikt nie wypowiedział się, że sony gra źle lub gorzej od pioneera.
Ponadto nie wiem czy dobrze doczytałem, ale w specyfikacji pioniera BDP 120 w pozycji odtwarzanie mp3 jest wszędzie brak – myślałem, że to już standard lub źle to interpretuję.
Proszę o pomoc/uwagi do moich propozycji.
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
Naprawdę cięzko coś doradzić. Za tą kwotę niby już można coś sensownego nabyć ale problemem jest spore pomieszczenie. Amplituner to moim zdaniem Harman lub Onkyo, które posiadają wydajne zasilacze. Głośniki mogę polecić te które sam posiadam, tylko moje pomieszczenie to 18m2. Dla Ciebie F2 to minimum a F3 to optimum, tylko że te głośniczki "zjedzą" zakładany budżet prawie w całości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj proszę :
ile % do kina?
ile % do muzyki ?
jaki rodzaj muzyki preferujesz?
 

crawford

New member
podaj proszę :
ile % do kina?
ile % do muzyki ?
jaki rodzaj muzyki preferujesz?
80% kina
20% muza
pop, soul, lekki rock
Chciałbym ze względu na markę i wygląd (podobają się również żonie:eek:k:) KEF-y fornt + tył oraz polecieć niższym budżetem po centralnym i sub.
Zestaw Pionner i Sony w tej samej cenie, tylko nie mam pewności czy pioneer blu-rey odtwarza mp3 no i jest 5.1 a sony 7.1.

OK problem z KEF z bańki - ceny podają "inteligentnie" za sztukę na zdjęciu para i na dole opisu adnotacja, że sprzedaż tylko parami a cena dotyczy jednej.
Pozostaje Jamo 606, a co powiecie nt M-AUDIO REFERENCE 75 SET
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
M-Audio sobie odpuść. Co prawda ostatnie modele może i już wyglądają (lakier fortepianowy) ale ich jakość a zwłaszcza awaryjność pewnie na swoim poziomie. Posiadałem zestaw tej firmy i wiem co piszę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie wybór Pioneera i Jamo to extra wybór.
O ceny dobre pytaj blackninja na priw.
 

crawford

New member
Jestem coraz bliżej kupna.
Kolumny pozostaną JAMO 606 + sub, ale elektronikę chcę zmienić i niestety dołożyć kasy.
Pioneer blu-ray BDP 120 nie odtwarza mp3 i wygląd jest średni (żona też musi być zadowolona J).
Zastanawiam się nad zestawem:
Marantz
- ampli SR 4003 lub NR1501
- blu-ray BD 5004
Yamaha
- RX-V465
- BD-S1065

Do maranta muszę dołożyć ok. 900zł więcej niż yamaha, czy warto i który 4003 czy 1501?
 

crawford

New member
Onkyo ampli+blu i kolumny wyjdzie z tych firma najtaniej.
Onkyo nie porywa wyglądem i raczej nie biorę go pod uwagę.
Na placu została Yamaha RX-V465 i 565 (Marantz SR4003 starsza wersja bez kodeków HD i HDMI 1.1).
Zastanawiam się czy warto dopłacać do trochę większej mocy i sytemu 7.1 jeżeli nie planuję rozbudowy z 5.1 - różnica ok 300zł będzie na podstawki do tyłu.
Zestaw kolumn JAMO 606 HCS3 + sub prawdopodobnie YAMAHA SW225
 

marecki6

New member
Bez reklam
odsluchiwalem yamaha 465 i szczerze mowiac nie zrobila na mnie dobrego wrazenia ... ja jednak ponawiam propozycje kikiego i blacka czyli pioneer vsx-919 - wczesniej pisales ze pioneer jest w systemie 5.1 ale to oczywiscie blad bo jest to ampli 7.1 a czy warto dolozyc nie majaz w planach takiego zestawu glosnikow ? a no warto bo jamo s606 ma mozliwosc podpiecia ich w systemie bi-amping do czego potrzebny jest wlasnie ampli 7.1 zeby wykorzystac dwie wolne koncowki mocy .... jezeli bardzo zalezy ci na mp3 w odtwarzaczu BD to doloz i wez sobie bdp-320 ale pamietaj ze pioneer vsx-919 ma port usb ktory umozliwia odtwarzanie mp3 .... co do sub'a to skoro zdecydowales sie na jamo s606 to raczej suba tez wzialbym z jamo czyli sub200 albo sub250
 
Do góry