Kino domowe do 5000 PLN

poti79

New member
Witam

Od jakiegoś czasu staram się kupic sobie kino domowe, ale im więcej czytam tym trudniej jest coś wybrać.
Mam nadzieje że ten post mi w tym pomoże.

Odnosnie Ampli jestem właściwie zdecydowany na Onkyo TX-NR515 (opcjonalnie 616 ale musze usłyszeć od Was czy warto).
Najtrudniej dobrać mi do tego Ampli zestaw głośników.

Szukam w miare płaskich satelit bo będą wisiały na ścianie i nie ma opcji żeby mi coś odstawało na 20 cm.
Tutaj faworytem stał się zestaw Harman Kardon HKTS 60BQ.
Są w miare płaski i jeszcze ta nagroda EISA...no juz prawie kupiłem, ale oczywiście poczytałem jeszcze troche opinii i dowiedziałem się że do kina są OK, ale do muzy już średnio się nadają a ja troche muzyki na tym słuchać planuje.
No i tu naszła mnie myśl żeby może na przód dać coś większego a tylko te tylne satelitki kupić HK.
Na froncie nie mam dużego problemu z miejscem a zakładam że wtedy muza będzie grała znacznie lepiej.
Nie wiem tylko czy można to tak łączyć. Nie chce przedobrzyć.
dodam że przednie kolumny mogą stać i mogą też wisieć (te HK są malutkie i na 100% by zawisły na ścianie obok TV).

Pokój mam ok 20m a "strefa" gdzie oglądam filmy to ok 9m2 (3 x 3m).
Na ampli mogę wydać ok 2000 a na głośniki max 3000.
Mam też drobny problem z umiejscowieniem Suba, bo w okolicach TV nie mam na niego miejsca.
Mógłby stać z 4 metry poza strefą, albo wciśnięty pomiędzy ścianę i oparcie kanapy...(ma to jakiś sens??)

Podsumuje pytania:
1. Czy warto dołożyć trochę do 616?
2. Czy można łączyć satelity HK z frontem innego producenta? Jeżeli tak to co tu polecacie na front.
3. Może sam zestaw HK jest już OK i nie ma co kombinować?
4. Czy sub może sobie stać oddalony o 4 metry od zestawu, albo czy może być gdzieś wciśnięty i też będzie OK?

Wielkie dzięki za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym w tej klasie i przy małych rozmiarach pozostał przy całej Twojej koncepcji. Wybrałbym 616 z uwagi na dynamikę dźwięku i hKTS 60. Napisz do Blackninja - zrobi Ci extra ofertę.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co do ampli to zawsze warto zainwestować w wyższy model, oczywiście nie kosztem kolumn. Co do kolumn w Twoim przypadku, to faktycznie plastiki do stereo są kiepskie. Ja na Twoim miejscu wybrałbym coś pośredniego między HKTS a podłogówkami, a mianowicie fajne monitory. Monitory nie zajmują tyle miejsca co podłogowe, można je podwiesić na ścianie a jakość muzyki, bas są bardzo dobre. Z niejednych monitorów bas jest porównywalny albo i lepszy jak z podłogówek. Słuchałem Paradigm Monitor Mini v.7 i B&W 685, na prawdę świetne kolumienki. Możesz zerknąć na MA BX 2 lub coś z Klipsch, Roth Oli 20, lub po prostu potestować czegoś innego, ale iść w tym kierunku. Do tego dobierzesz central + dodatkową parę monitorów na tył, suba i masz świetne kino i dobrze grające stereo. Przemyśl sprawę:)
 

poti79

New member
Szczerze mówiąc liczyłem na więcej odpowiedzi.
A na dobrą sprawę dostałem odpowiedź tylko na część pytań

Przypomnę pytania:
1. Czy warto dołożyć trochę do 616? - tu słyszę że warto, więc dopłacę i kupie 616.

2. Czy można łączyć satelity HK z frontem innego producenta? Jeżeli tak to co tu polecacie na front.
Tu odpowiedzi nie dostałem, a jest to o tyle dla mnie istotne że chciałbym czasem na tym sprzęcie posłuchać muzyki i jakoś nie do końca przekonany jestem do tych małych głośniczków HK.
3. Czy sub może sobie stać oddalony o 4 metry od zestawu, albo czy może być gdzieś wciśnięty i też będzie OK? - Tu nikt się nie wypowiedział.

Dodam jeszcze jeden element do tematu. Za jakiś rok, może półtora, przeprowadzę się do większego mieszkania i salon będzie miał z 20m2. Ampli nie chce już potem zmieniać i super by było jakbym i kolumn tez nie musiał zmieniać.
 

poti79

New member
Co do ampli to zawsze warto zainwestować w wyższy model, oczywiście nie kosztem kolumn. Co do kolumn w Twoim przypadku, to faktycznie plastiki do stereo są kiepskie. Ja na Twoim miejscu wybrałbym coś pośredniego między HKTS a podłogówkami, a mianowicie fajne monitory. Monitory nie zajmują tyle miejsca co podłogowe, można je podwiesić na ścianie a jakość muzyki, bas są bardzo dobre. Z niejednych monitorów bas jest porównywalny albo i lepszy jak z podłogówek. Słuchałem Paradigm Monitor Mini v.7 i B&W 685, na prawdę świetne kolumienki. Możesz zerknąć na MA BX 2 lub coś z Klipsch, Roth Oli 20, lub po prostu potestować czegoś innego, ale iść w tym kierunku. Do tego dobierzesz central + dodatkową parę monitorów na tył, suba i masz świetne kino i dobrze grające stereo. Przemyśl sprawę:)

Problem w tym że monitory są małe, ale jednocześnie głębokie. Na tył nie ma opcji żebym zawiesił coś takiego. Będzie to fatalnie wyglądało. Z przodu pewnie tez nie najlepiej bo one strasznie odstają od ściany. No chyba że postawie to na półeczce pod TV, ale nie wiem czy one mogą stać na wysokości 30-40 cm. Chyba powinny być wyżej (stałyby obok centrala).

Dlatego wymyśliłem kolumny podłogowe na przód (zakładam że grałyby najlepiej a i wyglądałoby to sensownie), a HK na tył + jakiś central i sub (tu też padnie pytanie...jaki?).
Tylko czy taki mix będzie dobrze grał? Czy najlepiej jednak kupować zestaw od jednego producenta?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Szczerze mówiąc liczyłem na więcej odpowiedzi.
A na dobrą sprawę dostałem odpowiedź tylko na część pytań

Przypomnę pytania:
1. Czy warto dołożyć trochę do 616? - tu słyszę że warto, więc dopłacę i kupie 616.

2. Czy można łączyć satelity HK z frontem innego producenta? Jeżeli tak to co tu polecacie na front.
Tu odpowiedzi nie dostałem, a jest to o tyle dla mnie istotne że chciałbym czasem na tym sprzęcie posłuchać muzyki i jakoś nie do końca przekonany jestem do tych małych głośniczków HK.
3. Czy sub może sobie stać oddalony o 4 metry od zestawu, albo czy może być gdzieś wciśnięty i też będzie OK? - Tu nikt się nie wypowiedział.

Dodam jeszcze jeden element do tematu. Za jakiś rok, może półtora, przeprowadzę się do większego mieszkania i salon będzie miał z 20m2. Ampli nie chce już potem zmieniać i super by było jakbym i kolumn tez nie musiał zmieniać.

Pierwsza sprawa, to czy nie lepiej już przyszłościowo kupić podłogówek pod większy salon?
AD. 2 - ja osobiście bym nie łączył. Zestawy jednego producenta i z jednej serii mają podobne parametry. Są podobnie zestrojone na jednakowych przetwornikach, dlatego stanowią spójną całość. A przecież o to chodzi w KD, żeby wszystko fajnie i przestrzennie grało, tworząc jedną wielką scenę. Wyobraź sobie sytuację, że fronty ci grają bardziej ciepłym i zamulonym dźwiękiem, a tyły są chłodne i syczące. Bez sensu.
AD.3 Nie ma gotowej recepty gdzie ma stać sub. To zależy od akustyki. U jednych dobrze zagra w rogu ( chociaż nie powinno się ustawiać w rogu, bo podbija on bas), a u innych na środku pokoju. U mnie też stoi bliżej rogu, bo nie mam innej możliwości. Suba czasami to i dobry tydzień lub dwa się ustawia. Podobnie jak resztę zestawu. Metoda prób i błędów:)
 

poti79

New member
No to coś czuje że czeka mnie zakup jednak zestawu HK.
A za rok czy dwa jak przybędzie miejsca to zainwestuje w coś większego a zestaw HK poleci na alledrogo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry