Kino domowe do 4 000 zł.

fray_nml

New member
Witam
Powiem tak mało wiem w temacie kin domowych a poszukuje sprzętu na który mógłbym wydać max 4 tyś. zł.
Kino przeznaczenie miałoby do filmów, xbox'a oraz TV z cyfry+ (czasami trochę muzyki). Oczywiście podłączony będzie też po kablu internet, w mieszkaniu będzie też dysk NAS (wykorzystanie DLNA) oraz do TV lub kina zależy jak się da będzie podpięty mini komputer - ale z wykorzystaniem do przeglądania internetu - coś ala appla mac mini.

Ogólnie zawsze marzyły mi się duże kolumny ale nie ma na to ciśnienia. Pokój szerokość 3,30 m (na tej ścianie TV), długość - kanapa będzie ustawiona w odległości od tv od 3,40 m do max 5,10 m. Za kanapą jest kuchnia - na zasadzie aneksu wiec nie ma ściany.
Przód mogą być kolumny ale mogą też być podwieszane na ścianie u góry mniejsze głośniki - tył albo głośniczki na stojakach albo właśnie na bocznych ścianach zawieszane (np podoba mi się kino boose malutkie niewidoczne ale fajnie działała tylko ta cena - już coś tu wyczytałem ze cena wysoka do jakości).

System chciałbym 5.1 lub więcej :). Najlepiej amplituner osobno, odtwarzacz osobno. Odtwarzacz na pewno z 3D chociaż nie wiem czy to ma znaczenie moje TV ma 3D takie że film dzielony jest w pionie i nakładane. Dobrze jakby odtwarzacz po DLNA odtwarzał Divix, mkv itp. W razie potrzeby później mogę wrzucić szkic mieszkania. Z góry dzięki za pomoc.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli cały pokój ile ma mkw? Czego % będziesz więcej słuchał/oglądał (muzyka,film)? Ja bym na razie proponował kupno zestawu bez suba, bo z subwooferem to trochę mało kasy będziesz miał na to wszystko. Ampli ok 1500 - 2k, sub też ok 1k, to na kolumny 1k jest trochę mało. Oczywiście coś budżetowego da radę wybrać, ale zawsze lepiej kupić droższe i lepsze kolumny bo to podstawa zestawu.
 

fray_nml

New member
Wiec tak całe pomieszczeni ma niecałe 28 m2. Z czego cześć w której jest TV oraz kanapa będzie miało niecałe 17 m2 (3,30 szerokość, 5,15 długość - reszta kuchnia)

Zastosowanie można tak podzielić:
35% piłka nożna - cyfra+
30% film -DVD lub DLNA
25% kablówka (TVP, TVN'y, Polsaty :))
reszta 10% muzyka i radio.

Filmy i mecze podstawa :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb :
Harman avr 260 + Dali Zensor
Denon 2313 + Monitor Audio
Pioneer 1122 + JBL Cinema PAck
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli ma być koniecznie sub do tego czy na razie się wstrzymasz? Nie wiemy jak wygląda ta wydzielona część do KD. Czy ona jest otwarta na cały salon czy może odgrodzona ścianą? Te co KIKI zaproponował Dali Zensor to fajne kolumny tylko właśnie na mały metraż by wystarczyły 5 a na 28 mkw to już ja bym kupił 7, które przewyższają Twój budżet. Opisz dokładnie ten kącik. Inne kolumny będą na 28 mkw a inne na 17 mkw.
 

fray_nml

New member
Co do pomieszczenia:

Zrobiłem taki prowizoryczny plan:
http://imageshack.us/a/img853/3329/pokjkuchnia.jpg

Wymiary są w mm ale tzreba przyjąć cm i będzie pasowało.
Kuchnia z pokojem nie są rozdzielone ścianka - kreska (słabo ją widać) wyznacza +/- jak będzie odgrodzona na zasadzie podłogi czyli płytki a panele.
Czerwone kropki to prawdopodobne rozmieszczenie głośników. Kanapa/ rogówka może stać bliżej z tym nie ma problemu. W kuchni nie muszę mieć super dźwięku :)
Aha bym zapominał pomieszczenie jest dość wysokie 2,75 m. Jeżeli małe głośniczki to chciałbym je powiesić dość wysoko - tył na pewno musi być zawieszone przód mogą być kolumny (jak kolumny to wiadomo stoja na ziemi).

Co do sub - no musiałby być - myślę że mogę nagiąć trochę budżet ale totalny max to 5000 za wszystko - głośniki, dvd, ampli, sub. - odłożenie tego na później raczej nie wchodzi w grę bo albo odpuszczę albo nie będzie finansów akurat na ten wydatek - więc wole odrazu.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sluchalem tych Zensorow 5 i 7. Mimo, ze mnie nie ujęły, to ciut lepiej sprawowaly się jednak 7, jezeli jest to pomieszczeni niedzielone, to tym bardziej, dzwiek pojdzie do kuchni za nim sie odbije.
Jesli muzy sluchasz sporadycznie to Onkyo i Yamaha też sie u Ciebie sprawdzą, walsciwie skoro glownie obraz to wybierz cenowo, funkcjonalnie i wg swoich potrzeb.
 

fray_nml

New member
A jaki odtwarzacz BR - w sumie to będzie mój pierwszy zakup którego dokonać muszę w przeciągu 2 tygodni - ampli i nagłośnienie mam czas gdzieś okres gwiazdki? Na pewno będę chciał tej samej firmy co amplituner - wstępnie chyba wziąłbym pioniera... na co przede wszystkim zwracać uwagę? Co z napisami jakby miał film w MKV po DLNA lub na dysku?

Tak patrze na Pionier BDP-150-K i na BDP-LX55 - i po za cena i ze w LX jest wyjście optyczne nie widzę wielkiej różnicy... a najgorsze ze wszędzie ciut inne opisy....
 
Ostatnia edycja:

fray_nml

New member
Coś cisza...
BR wziąłem Pionieer 150 K - Ampli wezmę - Pioneer VSX-922K.
Została sprawa głośników - nie mogą jednak to być kolumny musi być coś mniejszego zawieszanego na ścianie.
Na ten moment myślę o: Harman Kardon HKTS 60BQ

Może jakieś inne pomysły?
 

fray_nml

New member
Jeszcze mam pytanie bo w następnym tygodniu będę chował kable w ścianie - przygotować sobie okablowanie i gniazdka do systemu wyższego niż 5.1 - czyli 7.1 lub 9.1?? Czy nie warto tego robić narazie?

aaa i bym zapominał - na jakiej wysokości głośniki - w wypadku małych HK??? Pamiętając że z tyłu nie mam ściany...
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy mogę się wmieszać w dyskusję?:), ale ja na dzień dzisiejszy nie inwestowałbym w system wyżej niż 5.1, no chyba że szykujesz sobie pokój pod typowe KD, to możesz nawet w 7.1. Niewiele filmów jest nagranych pod 7.1, a już niewiele (nie spotkałem się) pod 9.1. Osobiście po wielu latach doświadczenia z KD dochodzę do wniosku, że fascynacja mija i zaczynamy się interesować starym dobrym stereo. Więc, czy nie lepiej kupić ampli z pre-out do podłączenia osobnego wzmaka stereo? Ile teraz tak na prawdę mamy filmów z efektami na KD? Co do wysokości kolumn. Normalnie mniej więcej są na wysokości 90 - 100cm, w zależności od wysokości kanapy, chyba że podwiesisz?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

fray_nml

New member
No to na 100% daje w 5.1 - najwyżej jak będę dalej napalony przy następnym malowaniu uderzę w więcej :)
Tył będzie podwieszany na ścianie 99% przód musze pomyśleć ale też raczej będzie wisieć i na 99% będą to Harman Kardon HKTS 60BQ lub 30BQ.
Jeszcze TV mam 47" i centralny nad czy pod - bo najlepsze rozwiązanie na wysokości uszu ale czy Tv nie będzie za wysoko wtedy :) Może góra i skierowane odpowiednio w dół na widza?

Ps. Tylne nie powinny być około 40-60 cm wyżej niż uszy i delikatnie skierowane w dół?

Dziś po wizycie w Media Markt i rozmowach i posłuchaniu kilku zestawów zacząłem się zastanawiać nad małymi głośnikami ale w obudowie drewnianej co polecacie do 2500 zł (4 głosniki + centralny + sub)??
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podepnę się i zapytam, jak TS60BQ zagrałoby z Marantzem 5006? Cena amplitunerów w zasadzie ta sama, a oba zbierają pozytywne opinie. To samo tyczy się połączenia obu AVR z np. MA MR4 / MR1 / MRC (ew. z Kef C5 / C1 / C6LCR).

Musisz napisać więcej szczegółów. Wielkość pokoju, ile % muza/kino, jak muza?

Jesli na zestawie chcesz słuchać też muzyki to nie kupowałbym HKTS60. To dobry zestaw (jak na plastik) ale bardziej do filmów. Z tych komumn co podałeś mnie bardziej pasowały MR4 niż C5. W serii C brakowało mi basu, moim zdaniem bardziej nadaja się do spokojnej muzyki. Z kolumn o podobnej wielkość zwróć uwagę na Oli30. Amplitunery 5006 i 265 oba godne uwagi.
 

Azathoth

New member
Na początek KD/muzyka 60/40. Pokój niewielki - 11m2. AVR265 i TS60QB były propozycją BlackNinjy do innego mojego posta i chciałem dopytać o zestaw podłogówek MA z Marantzem, który osobiście bardziej się mi podoba ale to tylko wygląd, a najważniejsze są przecież bebechy.

PS
Poprzednim wątkiem było 'Kino domowe za 5 tyś'. Założył go Mlo ale gdy klikam na stronę drugą przenosi mnie do HDforum > Video > LCD > LG > Lg 42le550 i nie wiem o co c'mon.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pokój faktycznie mały ale mino to wybrałbym MA. (ja kiedyś miałem kolumny podłogowe na 10m2 i było ok, ale miałem sporo mebli) Mr4 łatwo można ustawić w pomieszczeniu więc myślę że nie będzie problemu w 11m2. Ewentualnie możesz też kupić np. MR2 jako kolumny frontowe. Mój faworyt to Marantz 5006 + MA Mr4.
 
Do góry