Kino domowe do 3k.

optimus-p

New member
Witam wszystkich
Muszę kupić kino, kwota maks. to 3000 zł. Myślałem, że wybór tv to była ciężka sprawa ale z kinem jest jeszcze gorzej :)
Mój pokój ma wymiary 4m na 4,5m, telewizor znajduje się na tej węższej ścianie. TV to Sony KDL46HX900.
W pokoju mam mało miejsca dlatego duże kolumny nie biorę pod uwagę.
Kino ma odtwarzać filmy w HD z przenośnego dysku (.mkv), płyty rzadko będę odtwarzać.
Warunek kobiety - kolor czarny
Zależy mi na tym, aby obejrzeć film z przyzwoitymi efektami audio (solidny bas itd.) Ma luba chciałaby, aby obsługa nie była zbyt skomplikowana (nie wiem jakieś inteligentne systemy kontroli głośności poszczególnych głośników itp)
Dobrze by było, gdyby współpracował bezproblemowo z moim TV
Za tą kwotę spokojnie mogę kupić gotowe zintegrowane zestawy np:
Samsung ht-d5550
Panasonic sc-btt770
Philips hts5591/12
LG hx995tz

Pytanie pierwsze brzmi, który z tych zestawów jest najlepszy (najlepiej brzmi)

Słyszałem, że te plastiki są gorsze od kina złożonego z elementów, ale 3k. to chyba za mało na taki zestaw. Szukałem takie zestawu, biorąc pod uwagę moje potrzeby i nie mogę się zmieścić w tej kwocie. Przykładowo:
głośniki harman kardon hkts 16 (małe i solidne) i amplituner onkyo tx-nr509 to juz ok. 3k. a jeszcze BD
Może macie jakieś propozycje na "składaka" ?
Może nie szukać składaka i wybrać jeden z zaproponowanych gotowych "plastików" ?

Jeśli chodzi o odsłuch przed kupnem to nie mam wielkich możliwości (ze względu na miejsce zamieszkania). Jedyny zestaw, który słyszałem jak gra to był LG (ale inny model) z filmem Gladiator zademonstrowany przez pana w neonecie. "Powiem", że grał przyzwoicie.

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi


 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
denon avr 1611 plus jamo s606 taki zestew powinie jakosciowo i stylistycznie przypasc kobiecie do gustu moze nawet da rade denon 1911 zamiast 1611 plastik to na samym koncu te jamo powiny cie zainteresowac niezle graja i ladnie smuklo sie prezentuja
 
Ostatnia edycja:

optimus-p

New member
Czytałem na tym forum o tych głośnikach i amplitunerze. Niestety, tych stojących głośników nie zmieszczę w pokoju, taki zestaw jak hkts 16 jest idealny bo głośniki boczne dam na ścianę. Czytałem, że amplitunery Onkyo lepiej grają niż Denon. Może jakieś Onkyo zaproponujecie.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
mozesz zostac przy tym zestawie glosnikowym hk do tego amp hk avr 255 lub onkyo 509.onkyo jak na muj gust lepiej sprawuja sie w kinie niz denon ale za to troszke gorzej jest w stereo.ty masz glosniki pod bardziej wiec te dwa o ktorych tobie napisalem powinny dac duzo satysfakcji
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
prponuje sony bdp-s480 wzwyz do 780.no troche dlozysz ale to juz masz na pare lat jak sadze.ten sony 480 gra u mojego kumpla z onkyo 509 i bardzo dobrze sie wspolpracuja:)
 

damian820927

New member
Bez reklam
Do Twoich warunków i preferencji polecam, takie zestawy w zupełności wystarczą do Twojego metrażu :

Ampli
Denon 1611 około 1100zł 36m-c gwarancji / Onkyo 509 około 1400zł 36m-c gwarancji
Blu ray
świetny Pioneer BDP-LX54 około 1300zł lub Onkyo 308/309 bez 3letniej gwarancji 990zł
Zestaw 5.1
JBL SCS 178 około 1100zł lub H/K HKTS 16 BQ tu już około 1700zł

Przekraczają trochę założony budżet ale jakoś będzie bardzo dobra... A może ktoś ;) z forumowiczów ma jeszcze lepsze ceny na podane komponenty, ceny podane przeze mnie +/- ceny allegro pierwsze z brzegu.
 

optimus-p

New member
Panowie rozmawiałem przed chwilą z płcią piękną i być może budżet wzrośnie do 3500-4000 pln. Jeśli chodzi o kolor głośników to inny niż czarny nie przejdzie. Czy te duże kolumny w zestawie Jamo s606 muszą stać z tyłu czy z przodu ?
 
Ostatnia edycja:

optimus-p

New member
Więc głośniki wybrałbym H/K HKTS 16, nad Blu-ray Pioneer BDP-LX54 muszę się zastanowić i poszukać. czytałem, że ten blu-ray ma pewne wady: nie czyta polskich czcionek, po włożeniu płyty blu-ray uruchamia się kilkadziesiąt sekund i w tym czasie wygląda jakby się zwiesił, komenda open działa z irytująco długim opóźnieniem. Zostaje wybór amplitunera. Kobieta już narzeka, że tyle pilotów będzie do tego wszystkiego :)
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
Wybór masz prosty do takiego pomieszczenia i do przewagi kina Onkyo 509 lub Denon 1611 wystarczą w zupełności. Blu ray Pioneer BDP-LX54 który Ci poleciłem jest dobrym wyborem świetny ostry obraz plus 3D na pokładzie.
 

optimus-p

New member
Ten Pioneer w systemie 7.1 jest zrobiony. Nie będę z tego korzystał więc po co kupować. PQLS pewnie coś daje ale nie jestem aż tak wymagający. Prześpię się z tym wszystkim i zobaczymy co mi się przyśni :) Pomyślimy i zobaczymy. Jak macie jakieś propozycje to piszcie. Tymczasem dzięki wielkie, idę spać
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
napisalem tobie o nim jako propozycje.bardzo dobry odtwarzacz.swietnie skaluje filmy dvd i bluray super no i zaawansowany technologicznie.polecam mam go w domu i jestem bardzo zadowlony
 

optimus-p

New member
faktycznie pisałeś - nie doczytałem. Testowałeś na nim filmy w HD przez USB (np. mkv)? Gdybym się zdecydował to przynajmniej kobieta będzie miała jeden pilot w ręce mniej :)

Panowie napiszcie, gdzie ten sprzęt najlepiej kupić. Zwracać na coś uwagę czy brać gdzie jest najtaniej?
 
Ostatnia edycja:

optimus-p

New member
Witam
Cały czas jestem w fazie wyboru sprzętu i zainteresowałem się teraz głośnikami jamo s606, które wielu poleca na tym forum. Poczytałem, że trzeba je odpowiednio postawić aby grały jak należy. Dlatego dorzucam rysunek pokoju, w którym to ma stać. Jak zobaczycie nie ma tam za dużo miejsca. Powiedzcie koledzy czy ten zestaw Jamo przypasuje do mojego pokoju. Wydaje mi się, że za mało miejsca mam ale sami oceńcie.
 

Attachments

  • DSC02813.JPG
    DSC02813.JPG
    700,4 KB · Wyś: 67

pieniążek1

Active member
Bez reklam
jak za malo jedn glosnik kolo drzwi drugi kolo okna.ja to bym przeniosl kanap tam gdzie jest szafka na tv a szafke na tv na srodek szerszej sciany gdzie stoi naroznik.tak bym to widzial chyba ze zona:twisted:
 
Do góry