Kino domowe do 3500zł

kaamilll

New member
Witam.
Tak jak w tytule planuję kupić zestaw kina domowego do 3,5 tys. zł.
Mam tv Philips 37PFL 6007, pokój ma wymiary 4.5x4m.
Będę je wykorzystywał do filmów i muzyki (60% muzyka i 40% filmy). Ogólnie w tym temacie jestem zielony. Przejrzałem kilka tematów na forum ale nie dopasowałem nic do siebie.
Proszę o jakieś porady, z góry dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ostatnie zakupy Pioneera trafiły do serwisu jeszcze jeszcze przed sprzedażą. A czas naprawy kilka miesięcy. Ja omijam na razie te produkty. Może w nowej serii będzie lepiej.
 

DarB

New member
Koledzy, czy próbował ktoś posłuchać mieszanki HK: AVR170 + np. HKTS16?
Wtedy zestaw wychodzi już za ok. 3300
Z głośnikami JBL Loft 5.1 wychodzi ok. 5000
Napewno nie jest to dobre porównanie jakości dźwięku, ale pytanie brzmi czy wspomniany zestaw będzie grał (70% film). Dodatkowo mam problem z miejscem na fronty i dlatego myślę o "małych" głośnikach.
Chyba, że ktoś poleci inne głośniczki. Na AVR170 już jestem praktycznie zdecydowany - kwestia "tylko" głośników :)
Pozdr
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Avr170 + Lofty 5.1 nie wychodzą 5000 tylko trochę ponad 4000zł. Lofty zagrają sporo lepiej od HKTS16. Plastiki Harmana są niezłe jak na plastiki, ale kolumny "drewniane" zagrają dużo lepiej i w kinie i w stereo.
 

DarB

New member
Masz rację odnośnie porównania plastiku do drewna :) Kiedyś, kiedyś przed (niestety) Philipsem miałem zestaw Yamahy i wiem o czym mówisz.
Ja mam jednak dwa problemy:
- brak przestrzeni na fronty (z tego też powodu m.in. parę lat temu kupiłem Philipsa)
- ograniczony budżet który musi się zamknąć w okolicy 3000zł (tzn. np. 3200 wchodzi w rachubę, ale 3800 - już nie).

p.s. zastanawia mnie ciekawostka, że rzadko się zdarza dopasowanie ampli z głośnikami tego samego producenta. Przecież do tego powinni dążyć specjaliści aby ich sprzęt działał najlepiej z ich głośnikami. O co tu chodzi?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Akurat Harman i JBL to ta sama stajnia:) Niektórzy producenci elektroniki robią też kolumny, ale raczej kiepsko im to wychodzi. Kojarzę kolumny Yamahy czy Pionnera. Można je często spotkać w MM, ale raczej bym ich nie polecał.
 

collider

New member
Bez reklam
Akurat Harman i JBL to ta sama stajnia:) Niektórzy producenci elektroniki robią też kolumny, ale raczej kiepsko im to wychodzi. Kojarzę kolumny Yamahy czy Pionnera. Można je często spotkać w MM, ale raczej bym ich nie polecał.

Oj Pioneer robi bardzo dobre głośniki np. S-3EX tyle, że są to produkty raczej z innej półki cenowej.
s3exql_main_detailpage.jpg
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Masz rację odnośnie porównania plastiku do drewna :) Kiedyś, kiedyś przed (niestety) Philipsem miałem zestaw Yamahy i wiem o czym mówisz.
Ja mam jednak dwa problemy:
- brak przestrzeni na fronty (z tego też powodu m.in. parę lat temu kupiłem Philipsa)
- ograniczony budżet który musi się zamknąć w okolicy 3000zł (tzn. np. 3200 wchodzi w rachubę, ale 3800 - już nie).

p.s. zastanawia mnie ciekawostka, że rzadko się zdarza dopasowanie ampli z głośnikami tego samego producenta. Przecież do tego powinni dążyć specjaliści aby ich sprzęt działał najlepiej z ich głośnikami. O co tu chodzi?
To stać Cie na zakup AVR170 + JBL LOFT 50 5,0.
 

DarB

New member
To stać Cie na zakup AVR170 + JBL LOFT 50 5,0.

No niby tak, ale... sub musi być i w tym problem. Dodatkowo jak wspominałem fronty w wersji "dużej", podłogowej nie wchodzą w rachubę (miejsce). Za to miejsce na sub'a już jest, bo nie jest tak "strategiczne" jak na fronty. no i taki problemik spędza sen mi z powiek ;)
Szukam głosniczków małych, ale wydajnych i przy okazji w ograniczonym budżecie :( niestety...
Zadam pytanie inaczej: czy są głośniki (małe), które spełniają kryteria "dobrego" odsłuchu z tym ampli? Nie chcę się czepiać szczegółów (nie jestem audiofilem) - chodzi mi o to, żeby wrażenia były współmierne do jakości głośników w zadanym budżecie.
Z góry dzięki
Blackninja: czy istnieje możliwość odsłuchu w Olsztynie? czasami tam bywam...
 

borasmax

New member
Nie jestem znawca ale ostatnio kupiłem Pioneer 922 i tage 606 i gra pięknie. Małe głośniki ostatnio sprawdzałem w MM z HK fajnie grały. Ale jak koledzy pisali plastik to plastik nie da takiego efektu jak porządna kolumna

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
No niby tak, ale... sub musi być i w tym problem. Dodatkowo jak wspominałem fronty w wersji "dużej", podłogowej nie wchodzą w rachubę (miejsce). Za to miejsce na sub'a już jest, bo nie jest tak "strategiczne" jak na fronty. no i taki problemik spędza sen mi z powiek ;)
Szukam głosniczków małych, ale wydajnych i przy okazji w ograniczonym budżecie :( niestety...
Zadam pytanie inaczej: czy są głośniki (małe), które spełniają kryteria "dobrego" odsłuchu z tym ampli? Nie chcę się czepiać szczegółów (nie jestem audiofilem) - chodzi mi o to, żeby wrażenia były współmierne do jakości głośników w zadanym budżecie.
Z góry dzięki
Blackninja: czy istnieje możliwość odsłuchu w Olsztynie? czasami tam bywam...
Pisz na priva i pokombinujemy.
 
Do góry