Kino domowe do 3000zł.?

Gregys

New member
z powieszenia przednich rezygnujemy i zostaje nam taki zestaw:
Onkyo TX-NR414 + Jamo S606HCS3

Jaka muzyka i jak głośno słuchacie?

Bardzo nam jednak zależy aby wszystkie 4 głośniki były podwieszone pod sufitem. Na podłodze przeszkadzałby w obsłudze kominka no i telewizor też by przeszkadzał. Czy możemy poprosić o kolejną propozycję? Słuchamy głównie rocka.

PS. Może sobie w końcu sami założą konto, bo sytuacja zaczyna być śmieszna :)
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Także podpinam sie do tego tematu , też zamierzam wydać max 3000 zł na kino domowe: ampli+głośniki 5.0+odtwarzacz blu-ray(nie musi być idealnie skompletowany pod amplituner czyli przykładowo ampli yamahy to odtwarzacz tej sam marki ). Pokój 20m2 , kino by służyło w 60 % do słuchania muzyki ( muzyka elektroniczna:trance , techno , dubstep) 30 % do konsoli i 10 % do oglądania filmów . Zależy mi bardziej na jakości dźwięku niż na głośności , i kiedy trzeba to w odpowiednich momentach powinno tąpnąć basem ;) Nie wiem czy w takiej kwocie coś sie znajdzie na te wymagania , ale może coś doradzicie:)
 

cbdu

New member
Witam Panowie,
Chcialbym uzyskac porade wg waszego najlepszego uznania. Temat sie przewija ale nie jestem pewien, wogle nie znam sie na tym temacie i prosze o pomoc.
Interesuje mnie kupno zestawu nowego kina domowego 5.1 do murowanego pokoju 30m2 za około 3000pln (bez blue ray). Dzwiek bedzie generowany z tv i gry filmy PS3. Drżenie szyb!
Prosze podajcie ze 2 lub 3 najwłaściwsze zestawy.

Dziekuje serdecznie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Musisz przynajmniej z 1k dołożyć jak chcesz mieć z subem. Przykładowo: Jamo s608 - ok 1700zł, ampli w miarę dobry - ok 1600- 2000zł, sub - 1200-1500zł. Do kolegi post wyżej, adekwatnie podobnie z tym że kolumny mogą być mniejsze np. Quadral Quintas 5000, Jamo s606/506, sub też w granicach ok 1k np. Jamo sub 260, JBL 150, trochę droższy (ok 1400zł) Klipsch sw350, Roth KH20, JBL ES 250. Wszystko zależy od metrażu. Logiczne że kino do 20 mkw wyjdzie taniej niż do 30 mkw, więc trzeba albo dołożyć albo na czymś zaoszczędzić, z czego lepsza ta pierwsza opcja, bo inaczej dźwięk nie przyniesie oczekiwanych efektów. Pogadajcie z Blackninja bo ma dużo niższe ceny. A tak na marginesie to co się dzieje z tymi cenami że tak do góry idą? Ja kiedyś moje Onkyo 608 kupowałem za 1400zł a teraz ok 1700zł, QQ 6000 niedawno ok 2000zł a teraz 2300 - 2400. Masakra:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cbdu

New member
Duzo nizsze?!:) Zapytam tego kolege.
Czy to znaczy ze zestaw mieszczacy sie w cenie 3k pln np. Denon avr 1312, Jamo s606 i jamo sub 210 jest troche za słaby na 30m2 ?
Czy jest jakies racjonalne uzasadnienie?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
bardzo nam jednak zależy aby wszystkie 4 głośniki były podwieszone pod sufitem. Na podłodze przeszkadzałby w obsłudze kominka no i telewizor też by przeszkadzał. Czy możemy poprosić o kolejną propozycję? Słuchamy głównie rocka.

Ps. Może sobie w końcu sami założą konto, bo sytuacja zaczyna być śmieszna :)
tx-nr414 + jbl hkts 20
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Duzo nizsze?!:) Zapytam tego kolege.
Czy to znaczy ze zestaw mieszczacy sie w cenie 3k pln np. Denon avr 1312, Jamo s606 i jamo sub 210 jest troche za słaby na 30m2 ?
Czy jest jakies racjonalne uzasadnienie?

Jamo sub 210 to jest dobry na 15 mkw, więc w twoim pokoju zniknie. Tak jak pisałem min. sub 260 a najlepiej 360 albo JBL ES 250. Denon 1312 jest za słaby. Nie kupuje się najniższych modeli ampli bo później są problemy z napędzeniem i poprawnym wysterowaniem kolumn. Też takie min. to model 1612. Do tej wielkości pomieszczenia lepiej by się sprawdziły Jamo s608, chyba że nie oczekujesz wielkich efektów i chcesz w miarę obejrzeć film to te s606 też jakoś zagrają. No niestety, nie da rady kupić takiego samego zestawu na 10 mkw i na 35 mkw. Pomyśl przede wszystkim o mocniejszym ampli i subie, jak już na mocniejsze kolumny nie masz kasy, albo odpuść sobie na razie suba a kup lepsze kolumny.
 

cbdu

New member
co masz na mysli dokladnie?
Nie kupuje się najniższych modeli ampli bo później są problemy z napędzeniem i poprawnym wysterowaniem kolumn.

Róznica między kolumnami s606 i s608 to moc 2 kolumn frontowych o 20Wat (cena roznica 250zl np z allegro) . Czy taka roznica jest zauwazalna przy głośnym oglądaniu filmu na amplitunerze 1612?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
co masz na mysli dokladnie?


Róznica między kolumnami s606 i s608 to moc 2 kolumn frontowych o 20Wat (cena roznica 250zl np z allegro) . Czy taka roznica jest zauwazalna przy głośnym oglądaniu filmu na amplitunerze 1612?

To nie tylko sama moc. Dochodzi lepsza dynamika, lepszy bas ( głośnik 25cm a nie 20cm jak w s606). O ile się nie mylę posiadają dodatkowy głośnik średniotonowy. Jamo s608 mają minimalnie lepszą efektywność i niżej schodzą od s606. Przy cichym odsłuchu pewnie większych różnic nie będzie ale przy mocniejszym podkręceniu głośności i na większym metrażu s608 mogą mieć przewagę.
 

cbdu

New member
Nic mi nie pozostaje jak posluchac w akcji S606 i 608 i wybrac.

Dlaczego nie zastosowac amlitunera Denon AVR1312 tylko min 1612 do tych kolumn?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ponieważ jest trochę mocniejszy i lepiej napędzi i wysteruje te kolumny. Modelowi 1312 może brakować pary. Jakby ci się jeszcze udało znaleźć w dobrej cenie model 1911 to bierz. Jest na Allegro za 1200zł jeszcze na 1.5 miesięcznej gwarancji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To opłaca się. Jak jeszcze jest to śmiało kupuj. Jest 7.1 kanałowy i ma mocniejszy zasilacz od 1612.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cbdu

New member
Nie potrzebuje 7.1 i bedzie sprzet na gwarancji wiec ampli. Denon 1911 chyba odpada. Ale na 30m2 musze posluchac gdzies?? przed kupnem S606 i S608.
 

mors111

Active member
Bez reklam
nie musisz podłączać 7.1 , ale mocniejszy zasilacz 460W vs 360W ( w Denonie 1611 ) się bardzo przyda w 30m2 , no i w takim pomieszczeniu z kolumn to też z tych co pisaleś to Jamo 608 przynajmniej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mars1982

New member
Cześć, panowie zastanawiam się, który ampli będzie lepiej pasował do MA M4 i lepiej zagra w stereo, denon 1612 czy marantz 1402?

Może ktoś ma doświadczenia z odsłuchu?
 
Do góry