Kino domowe do 3000zł.?

Szymszon

New member
Witam. Czy znalazłoby się coś w tej kwocie do pokoju 19m2?. Niestety rodzice uparli się że nie chcą stereo, więc wspólnie składamy się na jakieś kino. Tylko co i jak złożyć?. Ewentualnie wystarczą dwie kolumny, jeśli dadzą jakieś "wrażenia" podczas oglądania filmów, meczy. Oprócz tego fajnie by było gdyby miały jakieś "pier**lnięcie". Lubię jak bas nisko schodzi, aczkolwiek nie dudni. Nie skrzeczące, ale ładnie grające wysokie tony też by się przydały. Pewnie ciężko w tej kwocie coś znaleźć, no ale proszę o radę i pomoc. Jakiś amplituner+zestaw głośników, albo kolumny. Wszystko nowe. Z góry wielkie dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak jak kolega wyżej. Ale jeśli planujesz tylko 2 kolumny postawić to lepiej iść w typowy wzmak stereo. W muzyce amplitunery KD są dużo gorsze od wzmacniaczy, no i po co kupować amplituner KD do jednej pary kolumn? To mija się z celem. Amplitunery kupuje się jak ktoś chce mieć kolumny w systemie 5.0, 5.1, 7.1 itd.
 

Szymszon

New member
Napisałem przecież że chciałbym mieć 5.0, tzn chcielibyśmy, chyba że są kolumny w tej cenie które potrafią wygenerować taką przestrzeń, że będę zadowolony z oglądania filmów. Poza tym amplituner ma...radio.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Napisałem przecież że chciałbym mieć 5.0, tzn chcielibyśmy, chyba że są kolumny w tej cenie które potrafią wygenerować taką przestrzeń, że będę zadowolony z oglądania filmów. Poza tym amplituner ma...radio.

Ewentualnie wystarczą dwie kolumny, jeśli dadzą jakieś "wrażenia" podczas oglądania filmów, meczy.
No tutaj pisałeś coś o dwóch kolumnach? Poza tym nigdy dwie kolumny nie dadzą ci takiego dźwięku przestrzennego jak pięć. "Jakieś wrażenia" tam dadzą ale to zależy co się oczekuje od dźwięku. Na pewno nie będzie cię otaczał i nie będziesz słyszał efektów za sobą. Co do radia to amplitunery stereo posiadają wbudowany tuner radiowy lub w przypadku osobnych wzmacniaczy tuner dokupujesz, więc z radiem problemów nie ma a dźwięk na 2 kolumnach o niebo lepszy od ampli do KD. Musisz się zastanowić czy chcesz konkretnie kolumny 5.0 czy 2.0? Stereo może wyjść taniej i można kupić lepsze fronty. Do kina wiadomo, kolumny 5.0 + sub + ampli który to ma napędzić. Nie podałeś budżetu jaki posiadasz na kino?
 

Szymszon

New member
Budżet podałem w tytule-3000zł. i wolę zestaw 5.0. Co do suba, nie wiem czy potrzebuję, ale skoro bez niego nie ma chociażby w miare ładnego zejścia basu, no to pomyslę o nim.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Gregys

New member
Podepnę się pod temat z prośbą moich znajomych. Oto ich opis

W temacie jesteśmy gorzej niż zieloni.
- chcemy 4 głośniki do powieszenia na ścianach (przewody mamy już wmurowane) + inne podłogowe głośniki? + wzmacniacz?,
- cena max 3000 zł,
- nie jesteśmy audiofilami i bardzo subtelnych różnic pewnie nie usłyszymy,
- przeznaczenie: 80% słuchanie muzyki (najczęściej mp3 odtwarzane z cd), 15% xbox, 5% TV, okazjonalnie kino domowe lub projektor, kłopot z odbiorem fal radiowych,
- dość zależy nam aby sprzęt był na lata (bezawaryjność),
- chcemy zapraszać gości no i aby siedząc na kanapach było jak najlepiej słychać muzykę.


Co poradzicie?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Fotki potrzebne gdzie już maja wmurowane te kable.

Problem fal radiowych można rozwiązać za pomocą radia internetowego. Internet maja?
 

Szymszon

New member
Dzięki!. Tylko czy Monitor Audio MR 6 potrafi tak samo je*nąć basem jak Quadral?. Bo jeśli to gra jak monitory do odsłuchu studyjnego to podziękuję, nie nawidzę zbyt dokładnego, czytaj męczącego dźwięku. To ma być przyjemność, oraz przede wszystkim ta przestrzeń.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Tak to zgadywanka. Pamiętaj, że w ~50% na takie walory ma tez wpływ pomieszczenie.
W karton gipsach mocny sub nie zapewni efektów, a w betonowych murach wypruje Ci flaki :)
 

Gregys

New member
Plany w załączniku, internet jest - bez i przewodowy.
 

Attachments

  • Audio.jpg
    Audio.jpg
    126 KB · Wyś: 116

Mars1982

New member
Witam,
Chciałbym się podpiąć pod temat.
Poszukuję zastawu KD do ok 3500zł (ampl + kolumny, najlepiej 5.0 choć w uzasadnionym przypadku mogą być fronty, reszta na później) , pokój 22m2 w kwadracie, muzyka 70% reszta tv i filmy. Od ponad miesiąca odsłuchuję w sklepach/studiach (Trójmiasto) różne sprzęty .. i chyba już zbyt dużo.

Z Ampli faworytami są: Denon 1912, Onkyo 609 i Marantz 1602 (lub 1402 - czy warto dopłacać)

Z kolumn, których słuchałem spodobały mi się: Jamo 606, Mission MX3, Roth Oli 3, Pylon Pearl, Klipsh F1, Magnat Supreme 800, jakiś JBL (80?)

Niestety słuchałem w różnych miejscach i czasie oraz z rożna konfiguracją więc ostatecznie mam wielki mętlik porównawczy. Napewno Pylony i Magnaty przyciągnęły moją uwagę jakość/cena. Z Jamo będzie klasyczny problem z ustawieniem.
Prośba zatem do forumowiczów o swoje doświadczenia i sugestie co do sparowania amli z kolumnami podanymi, lub może zupełnie coś innego.
Mile widziane także info o promocjach i godnych uwagi sklepach (BlackNinja :))

Marek
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przewody wystają ze ściany na wysokości 235 cm od podłogi czyli 25 cm od sufitu.
z powieszenia przednich rezygnujemy i zostaje nam taki zestaw:
Onkyo TX-NR414 + Jamo S606HCS3

Witam,
Chciałbym się podpiąć pod temat.
Poszukuję zastawu KD do ok 3500zł (ampl + kolumny, najlepiej 5.0 choć w uzasadnionym przypadku mogą być fronty, reszta na później) , pokój 22m2 w kwadracie, muzyka 70% reszta tv i filmy. Od ponad miesiąca odsłuchuję w sklepach/studiach (Trójmiasto) różne sprzęty .. i chyba już zbyt dużo.

Z Ampli faworytami są: Denon 1912, Onkyo 609 i Marantz 1602 (lub 1402 - czy warto dopłacać)

Z kolumn, których słuchałem spodobały mi się: Jamo 606, Mission MX3, Roth Oli 3, Pylon Pearl, Klipsh F1, Magnat Supreme 800, jakiś JBL (80?)

Niestety słuchałem w różnych miejscach i czasie oraz z rożna konfiguracją więc ostatecznie mam wielki mętlik porównawczy. Napewno Pylony i Magnaty przyciągnęły moją uwagę jakość/cena. Z Jamo będzie klasyczny problem z ustawieniem.
Prośba zatem do forumowiczów o swoje doświadczenia i sugestie co do sparowania amli z kolumnami podanymi, lub może zupełnie coś innego.
Mile widziane także info o promocjach i godnych uwagi sklepach (BlackNinja :))

Marek
Jaka muzyka i jak głośno słuchacie?
 

Mars1982

New member
Muzyka instrumentalna, symfoniczna i elektroniczna 60% (Jarre, Vangelis, Enigma, Oldfield) reszta to rock.

Głośność - dzieci nie ma ale są sąsiedzi :) na pewno nie należę, którzy słuchają bardzo głośno. Liczy się czystość i przestrzenność dźwięku. Max aby włączony odkurzacz zagłuszyć :)

Czy zestaw Marantz 1402 + zestaw 5.0 z Mission MX3 jest sensowny za 3k?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To zaszedł właśnie uzasadniony przypadek :)
Marantz NR1602 + Monitor Audio MR6 i masz wspaniały sprzęcik do tych wymagań.
 

Mars1982

New member
Hmm.. a Blackninja może inny, trochy tańsze uzasadniony przypadek? :)

MR6 =2400zł
1602/1402=1900/1400
Czyli łącznie 4300/3800, za dużo :-(

Z zestawów 5.0 co być polecił? (Ideał to fronty, które wyeliminowały by suba)
 
Do góry