kino domowe do 3000-3500

hipopotam77

New member
Witam serdecznie drogich forumowiczów.
Przymierzam się do kupna kina domowego, amplituner 5.1 plus kolumny.
Oto wymiary pokoju prostokąt o wymiarach 480 x 380 cm. Powierzchnia 18 m2.
Co oglądam:
50% tv głównie sport, sporadycznie film,
muzyka pop, rock,
play station3.
Jeśli chodzi o parametry głośników, czy duże czy małe nie gra roli. Mają grać jak najlepiej:)
Z góry dziękuję.
 

hipopotam77

New member
Dzięki:)
Mam jeszcze jedno pytanie do blackninja, ewentualnie innych forumowiczów, którzy orientują się w temacie.
Myślę jeszcze o zestawie 5.0 bez suba i kolumnach o nieco mniejszych gabarytach niekoniecznie podłogowe jaki amplituner i jaki zestaw głośników?
Domyślam się, że Onkyo TX NR509 raczej zostaje, ale co dalej?
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
 

hipopotam77

New member
nie mam pojęcia ile bierze w stanie czuwania:) natomiast ponawiam pytanie do blackninja, jaki zestaw 5.0 dobrze sobie radzi z tym modelem, tak jak wcześniej napisałem mniejsze kolumny aniżeli zestaw Jamo 606.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Co powiesz na pomiar?

p1110418a.jpg
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Jasne, że może tyle sięgnąć, tylko należy dodać kiedy takich wartości sięga (Używasz uniwersalnego portu, "Control Network " jest ustawione na "Włącz " w "Ustawieniach sieci ", "HDMI Control (RIHD)" jest ustawiona na "On". W przypadku normalnego trybu standby, kiedy nie korzysta się z tych funkcji wynosi 0,2W w przypadku modeli na Północną Amerykę i Taiwan, oraz 0,3W w przypadku reszty (ta sama instrukcja strona 74). Każdy amplituner w momencie kiedy korzysta się np. z funkcji przesyłania sygnału przez HDMI w trybie standby ma większe zużycie energii. Fakt, że trochę dużo by to było, gdyby przy włączonym Standby Through by tyle pobierało, bo konkurencja ma zdecydowanie mniej, ale pewnie gdyby włączyć wszystkie te funkcje, które są wyszczególnione to dopiero sięgało by to wartości tych 35W.
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Myślę, że raczej większość tych funkcji mamy zawsze włączoną. Bo chyba mało kto wyłaczając ampli wyłącza funkcje. A więc uśredniając niech pobiera 20W co w okresie rozliczeniowym da 17zł. Mało i dużo.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
No niestety chcąc mieć funkcjonalny amplituner i korzystać z nich niestety trzeba się z tym liczyć, tak samo jak kupując samochód o pojemności 5l i mocy 500 KM trzeba się liczyć z jego spalaniem.
 

hipopotam77

New member
Jeszcze jedno pytanko do blackninji:)
Ok, onkyo 509 plus jamo 606, ale jakie teraz przewody mam na myśli przekrój, czy na fronty i centralny wystarczy 2,5 mm2, a na tylne 1,5 mm2?
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
 
Do góry