Kino domowe do 2500zł

Lazi11

New member
Dzięki HILUX za poświęcenie :p
Jest to dla mnie bardzo istotna wskazówka.
Ok biore któregoś z amplitunerów ONKYO.
Tylko ze nie posiadają z tego co widze portu USB na którym mi tak zależało. Ale co tam, skoro sterownik amp. odtwarza tylko pliki MP3 to żadna strata bo MP3-jek nie słucham raczej, głównie flac.
Ok zostawiam już Yamahe w spokoju, ponieważ fakt, ostatnie wydania są nieco "obcięte" gdyż w dobie "kryzysu" (który w Polsce jest od 39' xD) Yamaha zmniejszyła koszty produkcji a także mozliwości swoich amplitunerów (tak wyczytałem :)). biore wiec tego ONKYO 507 którego tak bardzo polecacie i coś nieco tańszego od Jamo C407 ale o podobnych możliwościach jeżeli się znajdzie.
HILUX poleca QUADRAL QUINTAS 5000, ale ja chce narazie mieć tylko zestaw stereo trochę droższy później z czasem będę go uzupełniał, nie wiem
czy QUINTAS 700 ( KOLUMNY STEREO QUADRAL QUINTAS 700 GWARANCJA (913131408) - Aukcje internetowe Allegro )sa lepsze od 5000, no chyba że macie lepsze propozycje, z przyjemnością każdej wysłucham. Nie jestm natomiast przekonany co do głośników jakie te Quadrale posiadaja ponieważ posiadam jtakie same (wizualnie) przy starej unitrze i nie zachwycaja dzwiękiem. Jak by mogły byc troche ciemniejsze .
Dzięki Wam :)
 

SemperFi

New member
Witam długo nie tu nie było z powodu awari poprzedniego konta "Lazi11",
Pisałem do administracji ale nawet sie tym nie zainteresowano.
Nie zakupiłem jeszzce tych jamo s606, czekam na drobne spadek ceny.
Chwalone są także na innych forach Tonsil Maestro II 180. Cenowo podobnie jak w przypadku jamo ale jak sie spiszą w kinie domowym?
Pojedynek: jamo s606 vs Tonsil Maestro II 180
Który waszym zdaniem lepszy?
 

SemperFi

New member
Tak tylko pytam, bo spotkałem sie z opiniami iż jamo s606 graja kiepsko, mało basu, słaba góra.
Ale jesli specjalista sądzi iż są one najlepszym możliwym wyborem na moja kieszeń to niema o czym mówić :p
Ok to pozostajemy przy jamo. Ostatnio chyba w dół poszły c 407, równie atrakcyjnie pod wzgledem wizuanym ale jak jest z jakością dzwięku tych kolumn oraz s608?
Jesli można zapytam o jeszzce jedną rzecz, dlaczego niektóre jamo s606 są bez bocznych niskotonowych głosników a innne je maja? Przynajmniej tak wynika z fotografii. POdobnie z s608.
 
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
Głośnik niskotonowy jest umieszczony na jednym z boków kolumny, więc zależy z której strony zostało zrobione zdjęcie ;]
 

SemperFi

New member
A no byc może ale niekiedy na kolumnie pokazywanej z obu stron nie widać głośnika niskotonowego ale być może sa pokazywane 2 kolumny z głośinkami po stornach przeciwnych.
A jak sie ma to c407 i s608?
 

Koriolan

New member
Mam tonsile Maestro II 180 ( nie S-ki) i moim zdaniem grają bardzo fajnie- bardzo energicznie i żywo. są zdecydowanie mniej detaliczne i precyzyjne niż S-ki, ale tych ostatnich nie polecałbym do kina a raczej do jazzu czy muzyki powaznej.
 

Henko

New member
One , Te C407 maja tylny basreflex. Jak najblizej sciany mozna je ustawic aby jeszcze bylo jakies wzgledne granie? Czy 30 cm wystarczy? jak nie to musze szukac innych kolumn
 

Henko

New member
Dzieki blackninja, czyli moge tez rozwazac w zakupie kolumny z basrefleksem z tylnym, a juz myslalem ze musi byc tylko!!! przedni basreflex.
 

Henko

New member
Rozumiem, ze z tego co "kiki" napisal C407 deklasuja modele S606 i S608.
Czy sie myle? A jeszcze w takim razie jaka roznica miedzy Kef C7 a Jamo C407 wedlug Ciebie "kiki"? Jakos nie moge sie zdecydowac, zrobilem sie chyba marudny jak "stara dupa"ale wybaczcie.
 
Do góry