Kino domowe do 2500.

batoon

New member
Witam,
Proszę o pomoc w wyborze nagłośnienia salonu zestawem surrond. Przeczytałem dość sporo tematów tutaj na forum jak również i z googli, ale dalej nie mogę się zdecydować co kupić.
Salon ma 24,5m2(5,4mx4,5m sofa w centralnym punkcie, satelity pod ścianami).
Funkcja zestawu: filmy odpalane z kompa przez HDMI 60%, muzyka 25%, gry z PC, ps4 - 15%. Budżet jak w tytule około 2500zl. Żonie bardzo zależy na tym aby głośniki były jak najmniejsze (chyba jak zawsze jak każdej innej), ważny jest też tuner radiowy.

Wybór amplituner zawęziłem do następujących modeli: Harman Kardon AVR161, DENON AVR-X1000.
Problem mam z głośnikami - nie wiem czy wybrać zestaw 5.1 np: HKTS-9, czy może wybrać głośniki 5.0: Taga Harmony TAV-606 lub jamo s606 i do tego za jakieś pół roku-rok dokupić sub. Wyczytałem, że ten zestaw 5.1 może nie zagwarantować "zapełnienia przestrzeni" dźwiękiem. Co o tym sadzicie?
 

Saszku

New member
HKTS 9 może być mały, sam taki akurat wymieniam w pokoju 23m2 z myślą o większym zestawie np. JAMO S626. Jeżeli chodzi o głośniki Harmana to ładnie grają ale możesz odczuć niedosyt na takiej przestrzeni. We wcześniejszym mieszkaniu, pokój około 16m2 było ok.
Pisząc niedosyt nie mam na myśli braku basu bo SUB ładnie się spisuje, głośniczki też potrafią głośno zagrać ale na pewno ci w dźwięku czegoś zabraknie.
Jamo widziałem czarne w pewnym sklepie za 1650zł w promocji natomiast jeżeli chodzi o HKTS to chyba 1200 w sieciówkach kosztują więc proponuję dołożyć parę grosza (oczywiście jeżeli możesz) lub zebrać opinie na temat TAGA - za wiele o nich nie czytałem.
 
Ostatnia edycja:

dzudzu9

New member
Witam.
Też jestem w podobnej sytuacji - szukam sprzętu ampli + kolumny 5.0 lub 5.1 w cenie ~2,5k. Pokój 18m2 częściowo otwarty na przedpokój i kuchnię, ale miejsce odsłuchowe 3,5x3m.
Odnośnie Tagi 606 - nie słuchałem (mam nadzieję, że jutro znajdę na to czas), ale wszędzie poza powyższym forum są bardzo chwalone i w porównaniu do Jamo 606 oceniane dużo lepiej.
Kolumny będą u mnie stały blisko ściany dlatego nastawiam się na te z BR z przodu. Tak czy inaczej poza ww Tagą chciałbym odsłuchać też Jamo 506/526 ew. dla porównania Wharfedale Obsidian 600 (droższe, ale chcę mieć porównanie).
Obecnie na allegro można w cenie ~2,5k wyrwać Onkyo 525 + Taga Tav-606 v.3 + TSW-90 v.2 co wydaje się bardzo dobrą ceną (tu na portalu jest test właśnie takiego zestawu :) i ja biorę go pod uwagę, natomiast chciałbym przesłuchać jeszcze kolumn na Pioneer VSX-528/529 - to wyjdzie trochę drożej.

A od razu przy tym temacie, jakby ktoś mógł się wypowiedzieć: czy zestaw Taga Tav-606 + TSW-90 mógłby zostać zastąpiony przez Taga Tav-806 bez suba? Wiem, że do filmów sub jest obowiązkowy, ale 806-ki same w sobie mają nie małe przetworniki. Czy jednak do podanego przeze mnie pomieszczenia będzie to już za duży kaliber?:)
 
Ostatnia edycja:

grt

New member
Richersounds w UK ma AVR 171 za , uwaga , 250 funciaków. Jeśli ktoś ma znajomego(sam chyba poproszę kolegę by mnie przy okazji zwiózł jeden) to chyba dobra okazja bo w PL oficjalnie to po 2200zł . Osobiście nie rozumiem tej dużej różnicy w cenie i jeszcze pewnie im się opłaca hihi .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zobaczcie sobie jeszcze Wharfedale Obsidian i Boston Acoustics 260. Są przystępne cenowo i uważam że lepiej grają niż Jamo s606. Te Tagi bym sobie darował. Ewentualnie dozbierać jeszcze parę groszy. Trzeba pamiętać że kolumny, zwłaszcza te z bocznymi niskotonowcami, potrzebują trochę wolnej przestrzeni wokół.
 

dzudzu9

New member
Udało mi się dzisiaj wygospodarować trochę czasu, wiec skoczyłem do MM, żeby posłuchać czegoś z interesujących mnie sprzętów. Niestety można było posłuchać tylko zestawów półkowych, tzn. nie było możliwości przepinania ampli do innych kolumn. No ale Był Pioneer VSX-529 z Tagami 606 (to co mnie interesuje), niestety nie czytał mojego pendrive, więc nie wiem jak taki zestaw brzmi :/
Na szczęście Pioneer VSX-923/924 nie miały problemu z penem.
- 923 było połączone z Jamo 606
- 924 z Taga 606
Warunki odsłuchowe takie a nie inne, duża otwarta przestrzeń, gdzieś dalej muzyka gra, poza tym ludzie chodzą, a kolumny po prostu stoją na półce tuż obok innych kolumn. Oba zestawy usytuowane tak samo, także można było je bezpośrednio ze sobą porównać.
Kolumny rozstawione na 1m, ampli ustawiony w tryb direct, ja ~1,5m od kolumn.
Odsłuchiwałem na wybranych kawałkach: Linkin Park, Takida, Creed, do tego Oliver Koletzki feat. Fran - Hypnotized, SAIL - AWOLNATION.
Zaznaczam, że to są oczywiście moje subiektywne odczucia.
Jamo - pierwsze wrażenie - dźwięk jakiś taki przytłumiony, kiedyś spotkałem się z określeniem jakby kolumna była przykryta kocem i w sumie by to pasowało do tego jak ja to odebrałem. Po dłuższym słuchaniu: wysokie tony trochę męczące, średnica cofnięta, dół - bardzo go mało.
Taga - bez porównania lepiej. Wysokie w sam raz, średnica bardzo fajnie zaznaczona, bas jest, aczkolwiek chciałoby się go więcej - wymagana korekcja na ampli albo sub.
 

dzudzu9

New member
Zobaczcie sobie jeszcze Wharfedale Obsidian i Boston Acoustics 260

Biorę je pod uwagę, zwłaszcza Wharfedale Obsidian, chociaż też mają boczny niskotonowy. Druga kwestia: chcę kolumny dosunąć do ściany (5-10cm) więc tylny BR może być problematyczny.
Mimo wszystko jak tylko je namierzę, to postaram się ich przesłuchać.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
5-10cm to nawet na niewielkie podlogówki bardzo mało. Ja mam u siebie w niewielkim pokoju ok. 25cm odsunięte. Spróbuj wygospodarować więcej wolnej przestrzeni.
 

dzudzu9

New member
5-10cm to nawet na niewielkie podlogówki bardzo mało. Ja mam u siebie w niewielkim pokoju ok. 25cm odsunięte. Spróbuj wygospodarować więcej wolnej przestrzeni.

Niestety, ale to będzie problematyczne. Meble były robione na wymiar i uwzględniały kino, które mam obecnie (zestaw all-in-one 5.1, z którego swoją drogą jestem bardzo zadowolony, no ale chce się czegoś nowego).
Ze względu na tą odległość biorę głównie pod uwagę kolumny z przednim BR.
Rozstawienie mebli wygląda tak, że meble i przednie kolumny stoją przy ściance 3m - kolumny na jej końcach. Jeżeli kolumny będą stały prostopadle do ścianki to wtedy będzie to te 5-10cm, jeżeli skieruję je w kierunku miejsca odsłuchowego wówczas może być tak, że BR będzie częściowo skierowany na otwartą przestrzeń. Załatwiłoby to sprawę, ale też zabrało trochę więcej miejsca i nie koniecznie ładnie by wyglądało, co dla mojej lepszej połowy może być nie do przyjęcia zważywszy na to, że w ogóle takie drewniane kolumny jej się nie podobają.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Musisz Ty i żona iść na kompromis, bo nawet bardzo drogi zestaw kiepsko zagra jak będzie niewłaściwie ustawiony. Co do wyglądu to nie wszystkie drewniane kolumny są przeciętnej urody. Zobacz np.
full-105289.jpg

dali-zensor-7-1-vokal-ze_4881.jpg

dali-zensor-5-1-vokal-ze_6083.jpg
 

Rafal7

Banned
Ja uważam że jeżeli kolumny będą wciśnięte to nie ma sensu się pchać w drogie konstrukcje.
Wczoraj widziałem Sensory na żywo w MM i powiem szczerze że dupy nie urywają wyglądem, myślałem że sporo lepiej wyglądają.
 

dzudzu9

New member
Dzisiaj byłem w Euro sprawdzić Pionka 528 - okazało się, że też nie czyta pena :/ Obok stojąca Yamaha 473 nie miała problemów.
Czy w Pioneerze 528/529 port USB umożliwia odtwarzanie plików z muzyką czy służy tylko do aktualizacji oprogramowania ew. podłączenia jakiegoś adaptera?
 

dzudzu9

New member
1GB, Fat32. Pionki 923/924, Denon X1000, Yamaha 473 czytały go, a Pionek 528/529 wogóle nie widział - dioda na penie pomrugała z początku i tyle.
 

collider

New member
Bez reklam
Dzisiaj byłem w Euro sprawdzić Pionka 528 - okazało się, że też nie czyta pena :/ Obok stojąca Yamaha 473 nie miała problemów.
Czy w Pioneerze 528/529 port USB umożliwia odtwarzanie plików z muzyką czy służy tylko do aktualizacji oprogramowania ew. podłączenia jakiegoś adaptera?

Dziwne rzeczy opowiadasz.
 
Do góry