Kino domowe do 1600 zł

sokoolka

New member
Witam,
Kilka dni temu z pomocą forumowiczów zakupiłam tv PHILIPS 47PFL6007, z którego jestem bardzo zadowolona.
Teraz przyszła kolej na kino domowe, niestety budżet ograniczony max 1600 zł, ale też wymagań nie mam zbyt dużych. Używane będzie głównie do filmów, bardzo sporadycznie do muzyki.

Zainteresowały mnie zestawy:
Yamaha RXV 373 + ONYX 100 (1399zł)
DENON DHT-1312XP (1599zł)
Panasonic SC-BTT195E (1349zł)
Pioneer HTP-071 (999zł)
Samsung HT-E4500 (999zł)

Czy zestaw Denona oprócz tego że jest najdroższy będzie najlepszy dzwiękowo? I czy kolumny ONYX oprócz tego że są duże i drewniane ładnie grają?

Bardzo proszę o pomoc w wyborze :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To zależy co się rozumie przez określenie "ładnie". Dla jednego ładnie zagra zestaw za 2k, a dla innego za 200k. Powiem szczerze że za 1600zł nie oczekuj rewelacji, ponieważ w miarę grające budżetowe kolumny 5.0 do KD kosztują tyle ile masz na cały zestaw z amplitunerem. Poszukaj jeszcze kolumn spod marki Koda, bo nie są złe, a ceny ich są śmiesznie niskie. Musisz pomyśleć czy chcesz kupić plastikowy zestaw, czy zestaw z osobnych elementów? Ten drugi będzie droższy ale lepiej zagra od plastiku. Jak typowo pod filmy to plastik też może być. Napisz jaki masz metraż mieszkania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sokoolka

New member
Pokój jest dość duży 6x5,5m i 3,4m wysoki. Ładnie grają miałam na myśli raczej czysto, bez charczenia, trzeszczenia. Nie zależy mi na tym żeby bas trząsł ścianami :) Proszę doradzcie coś
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Osobiście na 30 mkw, bym brał kolumny podłogowe. Niestety do tego metrażu to przydałyby się większe, ale zarazem droższe kolumienki. Z takich tanich zobacz Koda F 51, 707, 710. Z amplitunerów nowych Yamaha 373, Denon 1312, Onkyo 309/313. Tylko to są najniższe modele. A może coś ze sprzętu używanego?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
He... Powiem tak. Taki zestaw nie jest wystarczający na ten metraż, ale miesci się w cenie. Do twojego salonu to musiałabyś wydać przynajmniej te 3-3,5k na sam ampli + kolumny ( np. Jamo 608) . Do tego subwoofer też ok 1k, więc zestaw by się zamknął w granicach 4,5k. Uważam że subwoofer w tych warunkach, a tym bardziej do filmów jest koniecznością. Na początek możesz kupić sobie Koda SW 1000, dobry sub za małe pieniądze. Oczywiście cały ten zestaw jest dobrany nie pod warunki mieszkaniowe, brzmienie, a po prostu pod posiadane przez Ciebie fundusze. Co nie znaczy że zagra źle. Sprzęt ogólnie jest drogi. Za dobre BD musisz dać te 600zł lub więcej, a co dopiero na całe KD. Niestety:( Spory metraż to spory wydatek na audio. P.s. admin powinien coś z tym zrobic, bo jak się chce wpisać cyfrę osiem to wyskakuje emotikonka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sokoolka

New member
Dzięki Krzysiek, uchroniłeś mnie od kupienia marketowych plastików ;) Niestety, finanse nie pozwalają na takie szaleństwo jak KD z 5k, choć wiem że dla niektórych to minimum ;) Już wiem w co mam celować. Pozdrawiam
 

sokoolka

New member
Krzysiek, mam jeszcze parę pytań. Przemyślałam sprawę i postanowiłam poszerzyć trochę budżet 2-2,2k, wiem szału nie ma, ale może uda się coś sensownego kupić. Co powiesz o zestawie Yamaha RX-V373 + Taga Harmony TAV-606 v.3 i później jak odłożę kaskę to jakiś sub do tego? Jeśli nie to, to co byś zaproponował? Dzięki :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Lepiej kup wyższe modele amplitunerów, bo te najniższe nie zapewnią ani dobrej dynamiki, ani mocy a o brzmieniu nie mówiąc. A co byś powiedziała na Jamo s606? Tylko by trzeba było znaleźć dobrą cenę lub kupić używane. Zapytaj Blackninja na PW po ile ma takie zestawy. Później dobierzemy amplituner. Te Tagi to też niski model, coś w podobie do Kody tylko w innym ubraniu:) Nawet kiedyś były porównywane ze sobą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Najpierw poszukaj kolumn w dobrej cenie. Jak już będą kolumny to coś poszukamy za resztę kasy. Amplitunerów jest sporo, ale takie przyzwoite to kosztują ok 1600zł. Z własnego doświadczenia mogę ci powiedzieć że lepiej jest poczekać i dozbierać kasę na coś lepszego, niż kupować co popadnie. Zawsze możesz na początek kupić kolumny frontowe i za jakiś czas dokupić resztę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry