kino domowe do 13tys

DeLacosta

New member
Dzięki blackninja za utwierdzenie mnie w słuszności mego wyboru :)
Jest jeakiś zestaw zbliżony jakościowo i fonicznie do B&W za 10 tys.? Czy wymiana B&W 685 na Sonus Faber Toy speaker jest dobrym pomysłem?
 

DeLacosta

New member
SF Toy-e stoją 200 zł drożej od B&W. Przy takim budżecie taka kwota nie ma znaczenia. Bardziej mnie martwi odsłuch CD w stereo, bo SF mają wyższe pasmo przenoszenia.
 

DeLacosta

New member
Pasmo przenoszenia w Toy zaczyna się od 60Hz a w 685 od 49Hz. Więc o jakie "lepiej" Ci chodzi, skoro w B&W usłyszę dźwięk o częstotliwości np. 52Hz, a w Toy-ach nie(zwrotnica)??
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
wydaje mi się że Blackninja zrozumiał (ja zresztą też) że chodzi Ci o górną granice wysokich częstotnowości. Generalnie lepiej że 685 schodzą niżej (przynajmniej na papierze), pytanie jak jest w rzeczywistości.
 

DeLacosta

New member
Chodziło mi o dolny zakres. Górny nie ma znaczenia w tym przypadku, albowiem zarówno 685 (22 kHz), jak i Toy-e (25 kHz) wykraczają poza zakres słyszalności przeciętnego ludzkiego ucha (20 kHz).
 

DeLacosta

New member
Specyfikacja jest jednym z czynników pozwalającym "oddzielić ziarna od plew". Ostatecznie i tak odsłuch decyduje.
Krzysztofradio, zgodzę się że mogłeś słyszeć dźwięki poniżej dolnego zakresu pracy głośnika, tylko powiedz czy dźwięki były tak czyste jak te mieszczące się w zakresie? :)
To jak będzie z tym zestawem alternatywnym? Czyżby B&W były klasą samą w sobie i w przedziale cenowym do 10 tys. nic lepszego nie było na rynku?
 

dynia

New member
Szanowny kolego chcący wydać 13 tyś na zestaw kina. Za taką kasę każdy poważny sklep przyjedzie do Twojego mieszkania i zaprezentuje sprzęt w Twoich warunkach odsłuchowych. Wybierz ten, który po prostu najbardziej Ci się podoba. Nie pytaj się o opinię ludzi z forów. Połowa z nich to sprzedawcy, którzy będą chcieli sprzedać Ci produkt, który najdłużej im leży albo, na którym mają największą marżę. Druga połowa to teoretycy. TWÓJ SŁUCH BĘDZIE WIEDZIAŁ NAJLEPIEJ!!!!!!!
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Szanowny kolego chcący wydać 13 tyś na zestaw kina. Za taką kasę każdy poważny sklep przyjedzie do Twojego mieszkania i zaprezentuje sprzęt w Twoich warunkach odsłuchowych. Wybierz ten, który po prostu najbardziej Ci się podoba. Nie pytaj się o opinię ludzi z forów. Połowa z nich to sprzedawcy, którzy będą chcieli sprzedać Ci produkt, który najdłużej im leży albo, na którym mają największą marżę. Druga połowa to teoretycy. TWÓJ SŁUCH BĘDZIE WIEDZIAŁ NAJLEPIEJ!!!!!!!

Bez urazy, ale trochę głupoty kolego gadasz. Jaka połowa to sprzedawcy? Wymień chociaż 3 jak snujesz takie wnioski? Sklep prowadzą KIKI i Blackninja i nie ukrywają się z tym. Wszyscy na forum to wiedzą i nikt nikogo nie zmusza żeby kupić u nich a nie w innym sklepie. Ja już obszedłem sporo salonów a jednak BN ma najtaniej. Poza tym 13 tys to nie jest jakaś wielka suma, bo niejednokrotnie sprzedwacy same wzmacniacze czy kolumny sprzedają po 30, 40 czy 50 tys, więc wątpię żeby się zgodzili na odsłuch w domu jak ktoś nie jest mniej więcej ukierunkowany w tym co by chciał. Wyobraź sobie że wchodzi koleś do sklepu i mówi żeby dobrali mu zestaw do domu, ale najpierw w swoim pokoju musi odsłuchać 6 amplitunerów z 10 rodzajami kolumn:) Na pewno sprzedawca by zatarł ręce i wszystko spakował do busa, po czym pojechał do klienta. Po to są takie fora, internet, salony żeby wiedzieć w którym kierunku iść i jakie są nasze preferencje. Wtedy jak już masz na oku z 3 ampli i 3 rodzaje kolumn to można iść na odsłuch. Po wyglądzie to się kobietę wybiera a nie sprzęt grający:) Co z tego że będzie ładnie wyglądać jak kiepsko zagra?

Specyfikacja jest jednym z czynników pozwalającym "oddzielić ziarna od plew". Ostatecznie i tak odsłuch decyduje.
Krzysztofradio, zgodzę się że mogłeś słyszeć dźwięki poniżej dolnego zakresu pracy głośnika, tylko powiedz czy dźwięki były tak czyste jak te mieszczące się w zakresie?
To jak będzie z tym zestawem alternatywnym? Czyżby B&W były klasą samą w sobie i w przedziale cenowym do 10 tys. nic lepszego nie było na rynku?

Żadne kolumny nie zagrają Ci z taką samą głośnością przy swoim najniższym dolnym paśmie. Zawsze producenci nad wyrost podają ten parametr i przy znacznym spadku dB. Zobacz przykład. Kolumny QQ 5000 z tego co pamiętam schodzą do 28Hz, więc zobacz jak one faktycznie zejdą? :) Do 28 Hz to niejednoikrotnie suby nie schodzą lub większe i droższe kolumny. Nie ma co się sugerować danymi tech. bo w praktyce sama kolumna nawet przy wyższym dolnym paśmie może lepiej basem zagrać niż ta która ma teoretycznie niższe. Kolumny PARADIGM MONITOR 11v7 które kosztują za parę prawie 5k schodzą zaledwie do 42Hz, a jak gają.
 

DeLacosta

New member
Dzięki Dynia za cenną informacje - nie wiedziałem że tak można. Zaoszczędziłeś mi biegania po salonach. To mi się podoba - siadam sobie w mieszkaniu na sofie a sprzedawcy biegają i podłączają kolejne zestawy :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dynia -
Podobnych głupot dawno nie czytałem.
Nie pytaj ludzi - to znaczy nie pytaj również Ciebie.
Ludzie na forach mają większą wiedzę niż większość sprzedawców. i nie obrażaj ich bo też będziesz potrzebował pomocy to nikt Ci nie pomoże.

Oczywiście że najlepiej wybrać własnym słuchem ale równie ważne aby mieć wiedzę ogólną czego szukać.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Najlepiej zignorowac tego "praktyka". Ma aż 4 posty w różnych działach i daje wszędzie dokładnie tą samą wypowiedź. Owszem, są i sprzedawcy, są teoretycy, ale pozostałych ławto poznać. Zgodzę się, że najważniejszy jest odsłuch.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Może w/g powiedzenia "każdy sądzi po sobie" jest sprzedawcą z poważnego sklepu i w handlu obwoźnym proponuje leżaki magazynowe lub to na czym ma największą marżę.
 

DeLacosta

New member
Żadne kolumny nie zagrają Ci z taką samą głośnością przy swoim najniższym dolnym paśmie. Zawsze producenci nad wyrost podają ten parametr i przy znacznym spadku dB. Zobacz przykład. Kolumny QQ 5000 z tego co pamiętam schodzą do 28Hz, więc zobacz jak one faktycznie zejdą? :) Do 28 Hz to niejednoikrotnie suby nie schodzą lub większe i droższe kolumny. Nie ma co się sugerować danymi tech. bo w praktyce sama kolumna nawet przy wyższym dolnym paśmie może lepiej basem zagrać niż ta która ma teoretycznie niższe. Kolumny PARADIGM MONITOR 11v7 które kosztują za parę prawie 5k schodzą zaledwie do 42Hz, a jak gają.

Zgadza się że poza zakresem decybele spadają ale czemu? Bo wykraczając poza zakres pracy głośnika dźwięk już nie jest czysty i aby to ukryć producenci albo zmniejszają decybele albo usuwają je za pomocą odpowiednich filtrów. Dlatego pisałem o czystości dźwięku (przyczyna) a nie głośności(skutek).
 

DeLacosta

New member
Chcesz wybierac kolumny po czystosci dzwieku poza zakresami lub po danych na papierze?
Wybierać to ja będę za jakieś 2 tygodnie po odsłuchu w zakresie pracy kolumny. Co nie zmienia faktu, że jeżeli producent podaje dolny zakres 60Hz to dźwięku 50Hz w takiej kolumnie nie usłyszysz bo będzie wyciszony albo zupełnie wycięty.
Dzięki Krzysztofradio za post z opisem odsłuchu. Dzięki niemu dawno już zapomniałem o Onkyo, bo moim celem jest teraz Marantz SR6006.

Sptrawdź proszę Xawiany i Kefy XQ 40 - powinny Ci "podejść "
Dzięki Kiki za Twoje propozycje. Kefy XQ 40 już na starcie zostały zdyskwalifikowane, bo to podłogówki (nie mam miejsca na podłodze). Jeżeli mają być Kefy to jedynie R100 mieszczą się w moim budżecie. Xaviany wyglądają że "mucha nie siada" po prostu bajka. Zobaczę jak wypadnie Nowa Primissima na odsłuchu.

Podsumowując:
Monitorki w cenie 1200 -1500 zł/szt do Marantz SR6006 które biorę pod uwagę to:
1. B&W 685
2. Sonus Faber Toy
3. Xavian Nowa Primissima
4. Kef R100
Pozostałe kolumny bez zmian.
Czy ktoś jeszcze coś dorzuci/usunie z powyższej listy, co jest godne odsłuchu?

Tak na marginesie. Nie wiem jak inni ale ja wciąż czekam na relacje z odsłuchu kolegi Paco. A może trzeba iść go wypuścić, bo tak się zasłuchał że go zamknęli w salonie :grin:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem, czy 6006 jeszcze dostaniesz, raczej drozszy i pozbawiony kilku wejsc nastepca; 6007

Do Twojej listy dorzucilbym jeszcze Focale Chorus 806. Jesli grają jak podłogówki z serii to czapki z głów.

Jesli ochdzi o KEF R100 to również nalezy się nimi zainteresowac. Wykonanie to majstersztyk
 
Do góry