kino domowe do 13tys

.:Paco:.

New member
Witam,

Pewnie jak wielu przedmna i wielu po mnie prosze o porade w sprawie zakupu kina domowego - 5.1. Pewnie jak wiekszosc bym powiedzial: chcialbym jak najlepiej za jak najtaniej ale zalezy mi naprawde dobrym sprzecie w stosunku do jakosci - mysle o wydatku tak do 10-13tys (moze byc +- 2000) na kino domowe. Chodzi tutaj o zakup amplitunera i zestawu kolumn (sub - zalezy od mozliwosci kolumn). Obecnie zestaw bedzie stal w salonie 23m2 ale w przyszlosci bedzie to ok 45m2. Wykorzystanie to okolo 70% filmy, 30% muzyka. Lubie rozne kawalki od starych Skaldow, Dzemu po nowe kawalki ale najbardziej zalezy mi na efektach filmowych ale dobrze jakby muzyki na tym tez moznaby bylo posluchac. Wychodze z zalozenia aby kupic dobrze a nie co jakis czas wymieniac - np jak kiedys kupie lepsze kolumny. Dobrze tez jakby ampli pozwalal na dwie strefy grania - choc nie jest to warunek konieczny kosztem mozliwosci.

Myslalem o wyzszych modelach Onkyo albo Marantz 5006/5007/6006. HK kiedys graly dla mnie "za cicho", tzn. jakby czegos im brakowalo - nie wiem moze obecne modele sa lepsze? Ale ja juz nie odsluchiwalem sprzetu z 6 -7 lat takze kazda pomoc sie liczy.

Co do kolumn to np:
Klipsch 2x RF-82 1x RC-62 2x RS-52 a moze cos z KEF Q500/Q700, MA albo czy np warto dokladac do Dali Ikon 6 albo Zensor 7??

Koncowa decyzje podejme po odsluchu ale chcialbym prosic was o porade abym wiedzial na jakie zestaw zwrocic uwage i poszukac salonu,ktory ma takie na swoim stanie.

Konczac moj ojczulek ma Onkyo 609, jakies stare kolumny Tonsila jeszcze z komuny i mu graja super! A moze ktos mnie zaskoczy jakims fajnym zestaw Tonsila albo Unitry (jesli ta firma nadal istnieje;)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kampers

Member
Witaj, Stalem przed tym samym wyborem. I padlo na Klipsch RF 82II/RC62II/RB81II + Marantz SR7005. Bez suba jak narazie wystarcza musze zmienic zamieszkanie wtedy dokupie. Moje odczucia to takie ze na miejscu nie spodziewalem sie ze RF moga tak basowac i przenosic scene. A marantz po kalibracji mick dla mnie bomba, gdzie skalibrujemy tam slychac najlepiej :) Warto posluchac przed zakupem. Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Marantz ma to do siebie ze po kalibracji czyni cuda, to jest pierwsza rzecz ktora nalezy wykonac po kupnie.
 

.:Paco:.

New member
Witaj, Stalem przed tym samym wyborem. I padlo na Klipsch RF 82II/RC62II/RB81II + Marantz SR7005. Bez suba jak narazie wystarcza musze zmienic zamieszkanie wtedy dokupie. Moje odczucia to takie ze na miejscu nie spodziewalem sie ze RF moga tak basowac i przenosic scene. A marantz po kalibracji mick dla mnie bomba, gdzie skalibrujemy tam slychac najlepiej :) Warto posluchac przed zakupem. Pozdrawiam

"kalibracja mick" to jakies konkretne parametry??
 

.:Paco:.

New member
Marantz ma to do siebie ze po kalibracji czyni cuda, to jest pierwsza rzecz ktora nalezy wykonac po kupnie.

to mysle doczyty kazdego sprzetu bo ludzie maja rozne gusta i odczucia...ja zamierzam to zrobic w sklepie przed zakupem jesli sie zdecyduje na Marantza...to w ogole dobry wybor czy cos innego jeszcze warte uwagi?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Paco, wyznaję tą samą zasadę co Ty, dlatego wybrałem Marantz 6006 i Dali Ikon 6 mkII (5.1), choc i Kefy (ale 700) też są warte grzechu. Dla mojego ucha Klipsche, MA RX, się chowały, a Zensor to juz totalnie pojechali. Jesli chcesz zaszalec, to Focal Chorus seria 8 i Kef R - jeszcze lepsze od Ikonów, ale i drozsze. Ja zalapałem sie na czerwcową promocje -25% Ikon, dlatego zdecydowałem, ale bez promocji kwota zbliza sie do Focali i Kefów, wiec warto posluchac i sie zastanowic, ale wtedy mocno przekroczysz budzet.

Do 23 metrow bedą ok, ale jesli zamierzasz dwukrotnie powiekszyc przestrzen, to niestety czeka cię jeszcze wiekszy wydatek, wtedy tylko najwieksze kolumny z danej serii (np. Ikon 7) i najmocniejszy ampli (7005, 7007). Ikony lubią moc, a z Marantzem ją dostaną, lecz sub konieczny do kina. Z dobrym zestawem stereo sub nie bedzie konieczny, bo i ładnie soczyscie i mięsiście zagrają dołem.

Czy dobrze zrozumiałem, ze chcesz kalibrować ampli w sklepie? Skad jestes, gdzie szukasz odsłuchów?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb i wymagań to raczej wyższa półka.
Harman AVR 760,MArantz 6007, Denon 3313 + kolumny Triangle, Kefy IQ 90, Monitor Aduio Rx, JBL Studio
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A macie jeszcze IQ90? :)
Jesli Triangle to przynajmniej Altea, Antal
JBL Studio to z deczka nie ta klasa, a i RXy nie błyszczą.
 

.:Paco:.

New member
Paco, wyznaję tą samą zasadę co Ty, dlatego wybrałem Marantz 6006 i Dali Ikon 6 mkII (5.1), choc i Kefy (ale 700) też są warte grzechu. Dla mojego ucha Klipsche, MA RX, się chowały, a Zensor to juz totalnie pojechali. Jesli chcesz zaszalec, to Focal Chorus seria 8 i Kef R - jeszcze lepsze od Ikonów, ale i drozsze. Ja zalapałem sie na czerwcową promocje -25% Ikon, dlatego zdecydowałem, ale bez promocji kwota zbliza sie do Focali i Kefów, wiec warto posluchac i sie zastanowic, ale wtedy mocno przekroczysz budzet.

Do 23 metrow bedą ok, ale jesli zamierzasz dwukrotnie powiekszyc przestrzen, to niestety czeka cię jeszcze wiekszy wydatek, wtedy tylko najwieksze kolumny z danej serii (np. Ikon 7) i najmocniejszy ampli (7005, 7007). Ikony lubią moc, a z Marantzem ją dostaną, lecz sub konieczny do kina. Z dobrym zestawem stereo sub nie bedzie konieczny, bo i ładnie soczyscie i mięsiście zagrają dołem.

Czy dobrze zrozumiałem, ze chcesz kalibrować ampli w sklepie? Skad jestes, gdzie szukasz odsłuchów?

Jestem z Warszawy. Kurcze szkoda,ze i ja sie nie zalapalem na promocje - ale moze jeszcze jakies beda w tym roku bo ja nie mam cisnienia,ze to musi byc juz - spokojnie dokonam wyboru.

Do Twoich potrzeb i wymagań to raczej wyższa półka.
Harman AVR 760,MArantz 6007, Denon 3313 + kolumny Triangle, Kefy IQ 90, Monitor Aduio Rx, JBL Studio

hmm ciekawa propozycja z tym Denonem - nigdy go nie slyszalem ale pamietam kiedys czytalem komentarze,ze Denon to przerost formy nad trescia...prawda to czy gadanie? JBL to dla mnie byla dobra firma jesli chodzilo o glosniki samochodowe a kolumnom zawsze czegos brakowalo przynajmniej x-lat temu

A macie jeszcze IQ90? :)
Jesli Triangle to przynajmniej Altea, Antal
JBL Studio to z deczka nie ta klasa, a i RXy nie błyszczą.

Mialem zadac to samo pytanie...IQ90 juz chyba nie dostepne...

A tak generalnie to na prawde do tych 40m2 w przyszlosci to az taki mozny sprzet potrzeba? Patrzac na mozliwosci sprzetu jaki mi wspominac to ja bym sie spodziewal na pokoj 80m2:p co doceniam ale to pokazuje,ze musze jeszcze bardziej sie przyjrzec. No nic zapowiada sie ciekawy weekend...popracy troche poczytam. A generalnie Klipsche nie sa polecane? bo tak kiedys w MM koles mi puscil na jakims HK no i powiem calkiem niezle zagraly - nawet bym powiedzial,ze nie potrzeba do nich sub-a...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
to mysle doczyty kazdego sprzetu bo ludzie maja rozne gusta i odczucia...ja zamierzam to zrobic w sklepie przed zakupem jesli sie zdecyduje na Marantza...to w ogole dobry wybor czy cos innego jeszcze warte uwagi?

Onkyo 905 dla przykladu w moim przypadku nic dobrego po kalibracji nie zrobil, duzo czasu stracilem na zabawy z dopasowaniem dzwieku do minimum moich oczekiwan, natomiast Marantz po pelnej kalibracji wpasowal sie idealnie w to co lubie. Tak bylo z Marantzem sr6006 jak i z sr7005.
Pytasz czy to dobry wybor, poczytaj posty z kilku msc. do tylu, ja testowalem sporo ampli w salonach jak i w domu, wiem ze dla mnie to najlepsze rozwiazanie, czy tak bedzie w Twoim przypadku tego nikt nie wie. Te osoby ktore oparly sie na moich opiniach sa podobnego zdania po zakupie, wiec nie sa ta czcze slowa. Krzysztof takze ostatnio robil odsluchy, wnioski sie pokrywaja, jedyne co mozesz zrobic to przekonac sie na wlasnej skorze czy Twoje gusta pokrywaja sie +/- z naszymi.
 

.:Paco:.

New member
postow to ja przeczytalem juz od groma a moze dostalem mentliku ale z gory jakby chcialem umiescic na koncu "listy" urzadzenia, ktore sa nie warte swieczki...mysle,ze jeszcze moze spojrze na Yamahe (10 lat temu robili dobre ampy) wiec moze nadal robia dobre? Mysle,ze co do amplitunerow mam juz kilka typow do odsluchu tylko jeszcze nie jestem pewny kolumn bo kiedys zawsze chcialem miec Klipsche a widze,ze nie bardzo sa polecane ale pewnie tylko odsluch mi pokaze...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Klipsche mją wyższą efektywność niż inne kolumny i przez to wywołują efekt WOW na twarzach, jednak jakością dźwięku mnie nie przekonują.
W Warszawie masz na Krakowskiej 244 najlepszy salon jaki odwiedziłem (a zjeździłem całą południwą Polskę od Wawy w dół, ze wschodu na zachód i z powrotem), mają 99% sprzętu, nie narzucają się, nie cwaniakują. Fakt, że odsłuch jest płatny 50/h, ale przy takich kwotach warto to wydać i być 100% pewny wyboru. Byłem tam 2 razy, w sumie 3 godziny, bo tylu kolumn i elektoniki nie dasz rady przesłuchać w godzince, a wybór miałem już mocno zawężony do kilku i jedynie przy 2-3 utworach. Przychodzi tam też wiele znanych osób. To u nich dokonałem ostatecznego wyboru, lecz zakupiłem "u nas", bo z cenami nie zejdą tak atrakcyjnie. Dzwonisz, mowisz co chcesz posłuchac, mowia czy maja na stanie, jak nie to 1-2 dni trzeba poczekac, umawisz sie na konkretną godzine i tyle.
Zajrzyj jeszcze tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/86213-amlituner-av-jako-pre-out.html post 20
Opisałem wrazenia z odsluchu elekrtoniki. To oczywiscie moje subiektywne zdanie, lecz jak pisze armanig, wiele osob ma podobne.
Co do promocji napisz do Blackninja, moze uda mu sie jeszcze coś wykombinowac u dystrybutora.
 
Ostatnia edycja:

.:Paco:.

New member
Dokladnie tez o tym myslalem aby sie do nich wybrac. Mysle obecnie nad Marantzem 5xxx,6xxx,7xxx, wspomniana Yamaha 1010 albo Pionkiem SC-LX75...plus do tego Dali,Kef,Klipsch albo MA - no nic pozostaje tylko odsluch i zobacze czy trafie na jakies promocje i na co budzet pozwoli.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie tak jak pisze Krzysztofradio. Ja szukam budżetowego wzmaka i przez przypadek napisałem do tego salonu w W-wie o poradę. Praktycznie posiadali 90% tych wzmaków które mam na oku, a w Łodzi muszę iść do 3 salonów i jeszcze może uda mi się z 50% tego odsłuchać, nie mówiąc o doborze kolumn, bo te co ja posiadam to mieli tylko w jednym.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

.:Paco:.

New member
jeszcze nie mialem kiedy, ciagle czasu brak ale na pewno jak juz odslucham napisze wrazenia...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeLacosta

New member
Witam,
Podczepię się pod temat, bo mam podobny dylemat z tym że już upatrzyłem sobie następujący zestaw:

Front - B&W 685
Centralny - B&W HTM61
Sub - B&W ASW 608
Tył (na podłogowe nie mam miejsca) - B&W 686
Amplituner - Onkyo TX-NR609

Budżet(nieprzekraczalny) - 10 tys.
Zestaw ma służyć do oglądania TV, DVD (80%) i muzyki z CD,radia(20%).

Zanim kupie chciałem zapytać Was czy w tej cenie można mieć lepszy jakościowo zestaw (głośniki 5.1 + amplituner)?
Na odsłuch dopiero się wybieram w październiku. Może podpowiecie jakiś zestaw alternatywny do porównania.
 
Do góry