kino domowe dla mamy :)

krychu-lodz

New member
witam

z góry uprzedzam że znam się niewiele i proszę o pomoc w doborze "czegoś" :)

jak w temacie... mama sobie zażyczyła kino domowe, do tego ma być tanie (czyt: ok. 700-800zł, choć myślę że do max 1000zł uda mi się ją przekonać)

w skrócie czego oczekuje:
- radio
- płytki (CD, DVD, mp3, etc)
- "przyjemny" dla ucha dźwięk
- w pokoju ok. 20m2
- z podłączeniem na HDMI
- przynajmniej przednie kolumny typu "podłogowe"
- raczej w 90% do muzyki, reszta ew. jakieś filmy

po przeszukaniu większej części neta zaczynam się zastanawiać co by tu wybrać:
- czy faktycznie jakieś kino 5.1, z tym że będzie problem z przeprowadzeniem kabli do tylnych głośników
- czy może bezprzewodowe, choć nie wiem czy zmieszczę się z jakimś zestawem w preferowanej cenie
- czy może kupić jakiś odtwarzać i do tego 2 kolumny podłogowe
- czy może dobrać jakiś soundbar (plus odtwarzacz bo nie znalazłem nigdzie zestawu)
- czy może jeszcze coś innego

może ktoś ma jakiś pomysł, sprawdzony zestaw, wiem że nie ma za bardzo w czym wybrać, ale a nuż widelec... :)

pozdrawiam
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
1. 90% muzyki to po co "kino domowe" skoro z kinem to nie ma nic wspólnego? Może zestaw stereo?
2. W tej cenie raczej Ci nikt niczego nie wymyśli tutaj, to klasa plastikowego szajsu niestety który z przyjemnym dźwiękiem nie ma wiele wspólnego...
 

krychu-lodz

New member
dlatego pisałem że zastanawiam się co w ogóle jej zaproponować i kupić...

zestaw stereo też wg mnie byłby najlepszy ze względu na oszczędność miejsca i brak problemu z kablami chociażby, ale nie znalazłem nic ciekawego co miałoby odtwarzacz w komplecie

mimo wszystko prosiłbym o pomoc i jakiekolwiek propozycje w tym zakresie cenowym, wiadomo, każdy ma inną definicję "przyjemnej" muzyki, ale mama nie jest żadnym audiofilem :) więc pewnie jakiś plastikowy szajs też ją usatysfakcjonuje :)

pozdrawiam
 
Do góry