Kino domowe - czy to ma sens?

Brutu

New member
Witam,

czytam forum blisko 2 dni, mam już mniej-więcej wizję tego co chcę zakupić, mianowicie:

Telewizor Panasonic 50g30e / 50gt30
Amplituner H-K AVR255
Kolumny 5.0 : albo Jamo S606 albo Dali Concept, później sub, zależnie od finansów...

Myślę, że jest to dość ciekawy zestaw, w limicie kasy jaki chcę wydać - po lekturze forum - chyba optymalny, ale możecie oczywiście wyprowadzić mnie z błędu...

Pytanie mam innej natury, mianowicie ustawienia gratów w pokoju.
Pokój w bloku, wymiary 3,1m x 5,1m, a więc nieco powyżej 15 m kw.
Jest to przechodni pokój, pełniący rolę salonu/pokoju dziennego.
Będzie (jestem na etapie remontu aktualnie) w nim stał stół i krzesła.
Lepiej zobrazuje to obrazek dołączony do posta.

Pytanie, czy układ zaprezentowany na obrazku ma sens? Kino domowe wraz z TV będzie zamknięte na niewielkiej właściwie przestrzeni, czy wrzucanie tam 5.0 na taką małą przestrzeń zagra dobrze?
Podpowiedzcie. :)

[wiem, że są na forum ludzie handlujący sprzętem - jeśli mają jakieś propozycje proszę o wiadomość...)

Kurde, chyba nie mogę wrzucić zdjęcia / za mało postów, choć rejestrowałem się już dawno...

://i45.tinypic.com/r23spg.jpg



dodajcie http przed dwukropkiem, sorry...

Dodam, że odtwarzaczem będzie Playstation 3, a obecnie mam stereo Rotel RA-04 i Wharfedale jakieś małe. Gra znośnie, choć kolumny zdecydowanie odstają od wzmacniacza. Wzmacniacz by raczej został też w salonie, chyba, że AVR255 będzie grał w stereo podobnie, to Rotel pójdzie do sypialni.

Aha - nie mam dzieci, zwierząt i szybko nie planuję tego zmieniać. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Niestety... ja tez nie planowałem dzieci:) Jaka suma do max wydania? Na 15 mkw to Jamo s606 z własnego doświadczenia bym odrzucał. Dali już lepiej, ogólnie lepszej klasy kolumny. Może doradzimy coś lepszego, podaj budżet.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To w ogóle bez sensu .
W tej klasie przynajmniej Harman 365 lub Marantz 5006 plus kolumny Dali koncept w najgorszym przypadku albo Przynajmniej KEFy 7
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na TV, amplituner i kolumny planuje wydać ok. 7000zł...
A co do dzieci-słuszna uwaga. :)

Najlepiej spróbuj rozgraniczyć ile na TV, ile na amplituner i kolumny 5.0? Lepiej zawsze wydać więcej na kolumny niż na ampli. Dobre kolumny posłużą ci na lata a ampli co parę lat się zmienia. Wiadomo coraz nowsze dekodery, więcej wyjść/wejść, moc, itd.
 

Brutu

New member
Kiki - dlaczego bez sensu? Sprzęt zaproponowany przez Ciebie znacznie przekracza mój budżet...?

Krzysiek - TV kosztuje ok. 3500zł, więc drugie tyle przypada na ampli+kolumny.

A samo ustawienie w pokoju? Zagra mi to?


EDIT: wklejam plan pokoju...

r23spg.jpg
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja w takim ustawieniu i metrażu w Jamo s606 bym się nie ładował. Zadudnią ci pomieszczenie. Jak masz ok. 3500zł to zobacz te Dali Concept albo dorzuć trochę grosza i masz lepsze Roth Oli 30. Możesz jeszcze posłuchać KEF C5.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sluszna uwaga z Jamo.
Ja w ogole nie ladowalbym sie z 5.0 w tym ukladzie. Nie dosc, ze na krotszym boku, to jeszcze kanapa odsunieta od sciany, dosc blisko do tv i dosc male odleglosci, ale jesli juz to za ta cene tylko Concepty i jakis ampli za resztę, nie musi byc mocny, bo i tak nie rozpedzisz w tym ukladzie kolumn.
 

kwasior21

New member
3m to malo, jamo odpusc, jak juz chcesz sobie sprawic kino to kup sobie fronty z bassreflexem z przodu .... nie zadudni pomieszczenia, bo nie sadze , ze bedziesz mogl odstawi za bardzo od scian kolumny ...u mnie stoja bx6 w pokoju 4.5x3 i gla pieknie.

Pozdrawiam.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie, przy w miarę dobrych kolumnach i odpowiedniej kalibracji w ampli da się wszystko ładnie zestroić. Ja mam pokój dokładnie 14,60 mkw, w kształcie prostokąta. Na dłuższych ścianach mam kanapę i po przeciwległej TV i KD. Od miejsca odsłuchowego do lini kolumn mam ok 2,10m. Kolumny mam z tylnym BR i odsunięte od ściany ok 30cm. To wzupełności starcza. Nie ma dudnienia i wszystko gra bdb. Zresztą Audyssey sam poustawia odległości, opóźnienia itd.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Brutu

New member
Dzięki za odpowiedzi, to po kolei...

mały update dot. wielkości pomieszczenia - byłem, zmierzyłem dokładnie.
Krótsza ściana 3,47m
Dłuższa ściana 5,17m
a więc nieco więcej niż to co pamiętałem "na oko".
Niewiele to zmienia, ale zawsze trochę więcej przestrzeni...

Mówicie, żeby nie iść w stronę 5.0? To zła wiadomość, na dźwięku przestrzennym (bez 3D) mi zależy, może jednak da się to jakoś zrobić?

Jamo 606 w takim razie odpada.

Mimo wszystko chciałbym na tej niewielkiej przestrzeni zmieścić przynajmniej 5.0 - jakie kolumny polecacie?
Dali Concept 6 - dość drogie, 3000zł za same kolumny, do tego ampli - ciężko będzie...
Roth Oli 30 - to tylko fronty, jak dobiorę resztę - też robi się solidna kwota...
coś nieco tańszego, ale sensownego, jest?

Amplituner - tu chciałbym zostać przy H-K AVR255, ze względu na a) design b) miałem wzmacniacz HK970 i grał przyjemnie, choć wolałem zmienić go na nieco bardziej, hm, klasyczne brzmienie Rotela.


Jeszcze powracając do odejścia od 5.0 - czy w kinie 2.0 bądź 2.1 dają mi na tej przestrzeni lepszą moc, zagra to poprawnie?
Dzięki za odpowiedzi, będę kombinował dalej...

PS. Myślicie że przed Euro ceny TV spadną, jakieś promocje się sensowne pojawią?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Concepty 6 dobry pomysł i w zestawie dużo taniej wychodzą niż 3000, zobacz:
AVR255 + Concept 6 5,0 .................4000 z dostawą
 
Do góry