Kino domowe - co na początek

Maniak071

New member
Witam serdecznie,

Podjąłem ostatnio decyzję, że chciałbym zacząć budować kino domowe, zaczynam praktycznie od 0, ponieważ obecnie mam tylko głośniki Microlab Solo 7c podłączone przez DAC (d3 fiio) optykiem do TV Samsung MU7002. Nie jestem do końca zadowolony z tego jak to gra (podejrzewam słabą kartę dźwiękową w TV) dlatego chciałbym doinwestować i poprawić jakość dźwięku. Sprzętu używam głównie do gier (ps4) oraz filmów, rzadziej muzyka.
Salon mam około 20m2, prostokątny, z kanapy do TV mam około 2,3m, więc niedużo. Chciałbym zacząć od wyboru odpowiedniego amplitunera, celuję w około 2000 zł za ampli, czytałem, że w tym przedziale można już kupić solidny sprzęt. Zależy mi na obsłudze 4K i HDR, czyli raczej nowsze modele, coś bardziej przyszłościowego.
Zaproponujecie proszę nad jakim modelem ampli radzilibyście się zastanowić?

czy kupując ampli będę na początku mógł korzystać z głośników, które mam czy od razu radzilibyście wymianę ich na coś innego? Docelowo chciałbym osiągnąć 5.1, jednak budować to etapami.

Będę wdzięczny za pomoc i podpowiedzi.

Pozdrawiam,
Tomek
 

Maniak071

New member
Na dobra sprawę nie będziesz zmuszony do korzystania z głośników ,które obecnie masz
rzuć okiem tutaj :

Wygląda to interesująco, dzięki! Myślałem nad samym ampli za 1500-2000, a tu cały zestaw za 2k. Dobre opinie słyszałem on Onkyo NR686, prawda to? Duża byłaby różnica w jakość między tym ampli z zestawu, a wspomnianym Onkyo?

Co do głośników to na ten moment nie mam gdzie postawić podłogowych, potrzebuję podstawkowe do postawienia na szafce pod telewizor. Meble mam takie, że całą ścianę zajmują o na szafce będę musiał postawić kolumny, ta jak teraz stoją solo 7c
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie ma co ukrywać ten amplituner Onkyo jest lepszy (również pod względem dźwięku),tutaj masz już konfigurację 7.2 .Zakup ma sens jak najbardziej jeżeli będzie gdzie wstawić 7 głośników ,aby w pełni wykorzystać potencjał amplitunera .Dużo też będzie zależało od podłączonych kolumn

W tamtym wieku sam miałem kino domowe 5.1 na amplitunerze Onkyo ,miło wspominam ten sprzęt bo nigdy z nim nie było problemów ,radził sobie nawet z eksperymentami polegającymi na podłączaniu głośników z małej wieży Philips o impedancji 3 ohmy - grzał się bardziej ,ale nic się nie stało Osobiście mam dobre zdanie o tym producencie
 

Maniak071

New member
tutaj masz już konfigurację 7.2 .Zakup ma sens jak najbardziej jeżeli będzie gdzie wstawić 7 głośników ,aby w pełni wykorzystać potencjał amplitunera

Na 7 głośników nie mam teraz szans i przez najbliższe kilka lat się to nie zmieni. W takim układzie nie ma sensu kupowania 7.2? 5.1 nie będzie dobrze działało? Czy chodzi o płacenie za niepotrzebne opcje? Jaki model tylko z 5.1 byłby odpowiedni?
 
Do góry