Kino domowe- budzet ok. 5000 zł

Tomasz69

New member
Witam

Poszukuję zestawu do kina domowego 5.0 + amplituner . Sprzęt będzie służył zarówno do filmów jak i słuchania muzyki w stereo mniej więcej po 50%, w przyszłości konsola i gry, ustawiony będzie w pokoju ok. 20 m2. Na razie z subwoofera rezygnuję. Posiadam bluray LG BD390.

Budżet jaki chcę przeznaczyć na całość to ok. 5000 zł , w tym 2 tyś na amplituner reszta na głośniki .
Wstępnie myślę o amplituerach:
Onkyo TX-NR626
Denon AVR-X2000
zależy mi aby obsługiwały funkcje sieciowe

Głośniki to :
JBL Studio 180 / 190
lub trochę wyżej Monitor Audio BX6

Pytanie brzmi co z tego razem zagra najlepiej zwłaszcza w muzyce i co ewentualnie brać jeszcze pod uwagę ? W najbliższym czasie wybieram się na odsłuch .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeszcze zależy jaki typ muzyki? Jak jakaś dyskotekowa, czy szybasza to JBL, a jak coś delikatniejszego to BX. MA mają bardziej wyrównane pasmo.
 

Tomasz69

New member
Dzisiaj byłem na odsłuchu i moje wrażenia są następujące :
z kolumn wyraźnie najlepiej zagrały Monitor Audio BX6 , JBL 180 wypadły gorzej. Słuchałem jeszcze Dali Zensor 5 ale też wydały mi się słabsze od Monitorów .
W pojedynku Denon AVR-X2000 kontra Onkyo TX-NR626 jak dla mnie trochę lepiej wypadł Denon.

Jeśli chodzi o muzykę to słucham głównie rocka, lata 80-te .

W innym salonie polecali mi w podobno atrakcyjnej cenie zestaw Pioniera VSX923 + BDP160 i do tego zestaw głośników 5.1 Heco Victa 701/301/101/sub251 ,do ampli dodatkowo moduły Wi-fi i bluetooth a to wszystko w cenie 6 tyś . Nie wiem czy można to w ogóle porównywać z tymi Monitorami które odsłuchiwałem?
 

bonzz

New member
W podobnej cenie w weekend odsluchalem x1000 + zensor 7 5.0 i chyba się zdecyduję. naprawdę warto posłuchać bo wrażenie,piorunujące
 
Do góry