Kino domowe budzet bez ograniczen

Andfl

New member
Witam
Prosze o pomoc w doborze kina domowego
Pomieszczenie 5x6,7m juz przystosowane do tego typu instalacji (sufit podloga, okablowanie)
Juz zakupiony ekran projekcyjny Stewart Luxus Deluxe Grayhawk RS oraz projektor Sony VPL-VW95ES
Potrzebuje calej reszty czyli
Amplituner (lub oddzielnie procesor)
Odtwarzacz blu-ray
Kpl. Kolumn do w/w zestawu
Subwoofer
Interkonekty
Zalezy mi na czyms wyjatkowym. Praktycznie tylko do filmow 100%
Budzet ma mniejsze znaczenie ale oczywiscie bez przesady tak aby sprzet byl w 100% wykorzystany w moim pomieszczeniu
 

maniekn274

New member
Bez reklam
jak budżet ma mniejsze znaczenie-tzn ile,bo koledzy ci doradzą za 15000pln a ty powiesz że twój projektor jest więcej wart więc panowie nie ośmieszajcie mnie-taki przykład- więc się określ10000pln czy 30000pln czy 100000pln
 

Andfl

New member
Ok. Powiedzmy tak do 50-60tys
Tylko chce uniknac sytuacji ze wszyscy beda wrzucac najdrozsze pozycje nie patrzac czy sprzet w danym pomieszczeniu bedzie wykorzystany czy nie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Za te pieniadze to juz mozna kupic cos fajnego. Amplituner np Arcam 600, bluray tez arcama wtedy do pary, sub velodyna powiedzmy seria spl 1200 ultra albo DD 10 lub 12, kolumny to juz kwestia udpowdobania dzwieku to juz raczej trzeba odsluchac samemu... To co wymienilem to akurat sluchalem ale ja kupuje amplituner onkyo 5010 lub denon 4520 bo polowe tanszy jest a jak dla mnie wystarczajace sa obydwa...
Kolumny moze cos z paradigma, MA, dali... posluchaj troszke w jakims salonie...
lolek
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek, co jest polowe tansze i od czego? Arcam 600 to 13k, Onkyo i Denon po 11k. Chyba ze jakies promocje wynalazles w zagranicznych sklepach.
Andfl, z takim budzetem nie zrob glupoty i zle nie zainwestuj pieniedzy.
Exclusive First Look! Marantz AV-8801/MM-8077
Marantz AV8801 Pre-Amp/MM8077 Amplifier
To jest jedno z wielu rozwiazan.
Ja teraz jakbym mial do wydania 60k, wiedzialbym co kupic, ale kolumny bralbym uzywane Kef`a i zasilil odpowiednio, na pewno nie bylby to tylko ampli Onkyo czy inny Denon. Z takim budzetem mozna cos stworzyc bardzo fajnego.
Masz duzo mozliwosci, idz do dobrego salonu, nie jednego! i posluchaj.
Poczytaj watek gdzie "nowy57" eksperymentuje i brnie do doskonalosci, wyciagnij z tego wnioski.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig za 12 tys. amplituner arcam 600 to jest bez 3d, z 3d kosztuje w zaleznosci gdzie sie kupuje okolo 19 tys.Odsluchiwalem go wiec wiem dobrze.Do tego jak sie poszuka to na denona czy onko jest wiecej sklepow gdzie da sie ustargowac wiekszy upust niz na Arcama... I jesli np ja sosobiscie bym tak kupowal to wolalabym kupic wlasnie onkyo lub denona a za te roznice dokupic koncowke mocy i byloby juz git. I na miejscu kolegi wlasnie kupilbym amplituner i koncowke mocy... np marantza choc jest wiele roznych firm ktore maja fajne koncowki mocy tyle ze drozsze niz Marantz ( mowa o nowej KM ) Choc tak jak napisalem kiedys i zdania nie zmieniam Arcam dla mnie jest najlepszym amplitunerem kina domowego, a teraz chyba ma wejsc jakis nowy amplitunuer Arcama 888 czy cos w tym stylu gdzies widzialem ale cena jak dobrze pamietam okolo 28 tys. Pozdrawiam
lolek
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza sie lolek, ten z 3d jest faktycznie udoskonalony wzgledem poprzednika, nie tylko 3d je rozni. Tej wersji nie znam, drogo jednym slowem.
 

j_oda

New member
Gość chce wydać 50-60 tyś na wszystko. Inicjując taki temat zakładam, że nie miał wiele do czynienia z "problemem" budowy kina domowego. Moim zdaniem najważniejsze w tym zestawie są kolumny. Mając też takie pomieszczenie na kino, grzechem byłoby nie wykorzystać go do odsłuchu muzyki czy oglądania koncertów. Dlatego fronty i dobry wzmacniacz spięty z amplitunerem lub wielokanałową końcówką to podstawa. Powyżej przedstawiłem gotowy przepis na połączenie kona ze stereo za ok. 50 tyś zł. To zagra na pewno i jak będzie prawidłowo skalibrowane to właściciela posadzi w fotelu na długo. Doktoryzować się zresztą co kupić za taką kwotę można długo i namiętnie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokaldnie, jak jest duza kwota to i wybor jest odpowiedni w zaleznosci co kto lubi i czego oczekuje. Kolega pisal ze bardziej zalezy mu na kinie domowym niz muzyki, wiec chyba to go bardziej interesuje.
lolek
 

werf

Active member
Bez reklam
W takim budżecie też stawiam na system dzielony procesor+wzmacniacz Marantza serii 8 więcej zostanie na dobre kolumny i bufer
 

rafix01

Member
Bez reklam
Heh, jeżeli KD 100% a stereo 0% to kolumny nie muszą być jakoś wielce szczegółowe, detaliczne, bo bedzie ich 8szt. lub 9szt. także przestrzeń pomieszczenia wypełnią na 100% ... bardziej bym sie sugerował mocą głośników i dobrym ich napędzeniem np. tańszy ampli w preout'em 7ch + 7 monobloków na pewno lepiej napędzi kolumny niż sam ampli, nawet za kilkanaście tys. PLN'ów

Akustycznie pokój też trochę przygotowałeś, bo jasno nie okresliłeś tego ...
Niestety jest tak, że gorszy sprzet w pokoju przygotowanym akustycznie zagra lepiej, niż lepszy sprzet w pokoju nieprzygotowanym.
Weź i te radę pod uwagę :)

Raczej gotowego zestawu nikt Ci nie poda ;)

ps.
może tu jest droga -> 75% kin (tych prawdziwych) jest nagłośnione przez kolumny JBL ;)
 
Ostatnia edycja:

j_oda

New member
Heh, jeżeli KD 100% a stereo 0% to kolumny nie muszą być jakoś wielce szczegółowe, detaliczne, bo bedzie ich 8szt. lub 9szt. także przestrzeń pomieszczenia wypełnią na 100% ...

coś w tym jest, bo jak do tej pory mnie wogóle nie przeszkadzało oglądanie filmów z dźwiękiem ze starego ampli philipsa i jakimiś pierdziawkami do tego z kompletu typu set. Natomiast do odsłuchu stereo już taki numer nie przeszedł. Musi być scena, szczegółowość przekazu (dobre fronty) i przyzwoita elektronika do tego.
Ale inicjator wątku twierdzi, że ma salę kinową :popcorn: , projektor i 60 klocków do wydania...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co do kina nie musi byc sceny? Detali, przestrzeni? Musi byc. Sprzet do KD ma byc tak dobrany aby wycisnac maksymalnie z sciezki audio. Kto testowal rozne zestawy wie o czym mowie.
To ze komus nie przeszkadza ogladanie filmow na pierdziawkach, nic nie znaczy. W kinie musi byc bezkompromisowo, szczegolnie przy takim budzecie, jak autor ma powaznie traktowac wypowiedzi jak zaraz czyta o jakis pierdziawkach. Rafix jak sie domyslam mial na mysli niuanse, a nie takie extremalne przypadki z pierdziawkami na czele.
 
Ostatnia edycja:

j_oda

New member
A co do kina nie musi byc sceny? Detali, przestrzeni? Musi byc. To ze komus nie przeszkadza ogladanie filmow na pierdziawkach, nic nie znaczy.

Nie zrozumiałeś; napisałem, że mnie do tej pory nie przeszkadzało oglądanie filmów z dźwiękiem z "pierdziawek", gdyżbo lubię słuchać muzyki i cała moja "para" poszła w zestaw stereo. Dopiero teraz zamierzam do tego stereo podpiąć cuś aby był wilk syty i owca (portfel) cała.
Jestem zdania jak najbardziej, że ktoś kto buduje salę projekcyjną stawia na jakość również względem otaczającego go dźwięku. ścieżka dźwiękowa filmów to niejednokrotnie majstersztyk. A koncerty DTS np.? Stałem i stoję na stanowisku, że podstawą w takim zestawie jest wysokiej klasy zestaw głośników z frontami podpiętymi do dobrego wzmacniacza. Resztą może się zająć wielokanałowa końcówka mocy lub amplituner.
Skupmy się może na tym o co prosił autor wątku; jaki sprzęt za 60 kafli do tej sali żeby zagrało i ego nie ucierpiało. ;-)
 

j_oda

New member
W tym budżecie jest jeden wybór JBL Synthesis.

Cyt. "...Podstawowe konfiguracje systemów bazujących na urządzeniach JBL Synthesis rozpoczynają się od 200 000 zł, kończąc na ponad 1 mln złotych. Do każdej takiej konfiguracji niezbędny jest projekt akustyczny. Po instalacji następuje obowiązkowy proces kalibracji..."

:D
 
Do góry