KINO DOMOWE - BUDŻET 6 TYS. (Onyo czy H/K ?)

tolko

New member
darkmajin napisał:
topic dla mnie upadl jak zaczeli gadac ze jamo 606 jest lepsze od jbl

no ale kto powie ze kupil i zaluje bo sa do D.. :D

To pewnie o mnie chodzi, tylko że ja nigdzie nie napisałem że są lepsze, choć przy odsłuchu miałem fronty 606 i e80 i sory ale za sam napis jbl nie dopłacam, chyba że do samochodu ;)
I z tego co widzę to MasterTom ma podobne wrażenie jak ja z odsłuch cinepacka. O ES się nie wypowiadam, bo takiego zakupu nie planowałem więc sobie nawet głowy nie zawracałem. Jedynie czego żałuję to że nie posłuchałem jak gra kef c7.
 

MasterTom

New member
No właśnie jak też porównywałem do Cine Packa. Może ktoś się wypowie na temat JBL ES w porównaniu ze wcześniej wymienionymi zestawami. Tak jak pisałem JBL to marka za którą niestety trzeba płacić. Dla mnie cena/jakość w przypadku JBL jest poniżej oczekiwań. Klipsch za około 4tys. (F3/C2/B2 +sub10) zagrał według mnie dużo lepiej od Cine Packa. Jest to jednak moje subiektywne odczucie.
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
a jezeli mowa byla o serii E to wycofuje sie z tego co powiedzialem dla mnie seria e jest conajmniej nie udana nawet nie wspomne o e60 chociaz konstrukcja bardzo by mi odpowiadala jako tył.. no coz..

a i tolko to nic personalnego nawet nie patrzylem kto to napisal :)


dla mnie nie ma lepszego kina od ES oczywiscie w tej cenie i nie mowie tu o cenach jakie sugeruje sprzedawca bo rzeczywiscie sa smieszne.. teraz mozna dostac w calkiem przyzwoitych cenach ..

oczywiscie obiektywny nie jestem bo jestem fanem JBL :cool:
 

marek-hase

New member
MasterTom - Wracając do tematu.

Jeżeli chcesz kupić zestaw KD to na forum nie pytaj, którą z konfiguracji naszym zdaniem masz wybrać. Pamiętaj, że to Ty będziesz użytkownikiem KD i jakość ma odpowiadać Tobie i Twoim preferencjom odsłuchowym - to tak samo jak ze smakiem, komuś coś smakuje a Tobie już niekoniecznie.
Przed zakupem zdecydowanie polecam weryfikować organoleptycznie (odsłuch) kilka zestawów. Pmietaj, że te same kolumny na innych amplitunerach zagrają inaczej - tak samo jest w przypadku róznych kolumn na jednym ampli. Tu zdecydowanie jest wiele kombinacji.
Może najłatwiej bęzie, jeżeli już podejmiesz decyzję, który konkretnie ampli będzie Twój i do niego dopasujesz kolumny pod własne preferencje odsłuchowe - dzwięk typu toniloskie altusy (ogrom basu) lub coś bardzie zrównoważonego jak np. Monitor Audio.
Tak czy inaczej - nie kupuj sprzętu pod wpływem opinni innych, potraktuj je jako swojego rodzaju wskazówki a wyboru dokonaj świadomie po odsłuchu.
Sam b.długo szukałem czegoś co zadowoli moje preferncje odsłuchowe - wiem, że nie jest łatwo odsłuchać wystaczająco wielu zestawów, ale jest to możliwe.
Wybór padł na AVR 355 + ELAC serii 60 i jest zajefajnie.
 

MasterTom

New member
Dzięki Marek-hase i Kiki za podpowiedzi, są one dla mnie bardzo cenne gdyż mieszkając w mniejszej miejscowości wiadomo nie ma dużych możliwości jeśli chodzi o odsłuch a każda opinia i rada jest mile widziana:)

Spędziłem na tym forum ładnych kilkadziesiąt godzin przeglądają opinie i komentarze. Dzięki Wam i innym użytkownikom tego forum zdecydowałem się wybrać coś z zestawów poniżej:

- Onkyo 606 + DVD-406 + Klipsch RF62 + RC52 + RS52 + Sub Rw-10d
- H/K 255 + Kef C7 + C3 + C6LCR + sub C4

Zestawy przekraczają trochę zakładany budżet ale myślę że uda mi się wysupłać 8 tys. bo naprawdę warto dołożyć szczególnie do pierwszego zestawu.

Klipsche są troche mało popularne w Polsce ale poczytałem trochę na zachodnich stronach i powiem tak: Głośniki według wielu to super rewelacja !!!!
Zestaw daleko pozosawia w tyle JBL ES. Nikt ale to dosłownie nikt wypowiadający się w tej sprawie nie stwieerdził że jego zdaniem JBL ES sprawuje się lepiej od RF62. W testach robionych przez jakieś zagraniczne pismo (Audio 8/2006 “KaufTipp”) zajęły pierwsze miejsce bijąc na przykład KEFy IQ7 a to już o czymś świadczy.

Wiem że nie każdy test może być obiektywny dlatego już szukam sklepu na Dolnym Śląsku gdzie możnaby się przyjrzeć tym zestawom. Jeśli chociaż połowa opini na temat Klipsch RF62 się potwierdzi to wybór jest już przesądzony.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za opinie. Tomek
 
Do góry