KINO DOMOWE - BUDŻET 6 TYS. (Onyo czy H/K ?)

MasterTom

New member
Witam wszystkich.
Planuje zakup kina domowego za około 6 tys. Spędziłem na tym forum dziesiątki godzin i powiem szczerze że mam mętlik w głowie i już nic nie wiem. Jedni polecją H/K, inni Onkyo a jeszcze inni Yamahę.

Na placu boju pozostały dwa zestawy, które są do ugryzienia cenowo przeze mnie:

1. Onkyo 606 + DVD 406 + Klipsch F3/C2/B2 + Klipsch Sub 10.
2. H/K 255 + DVD 29 + JBL ES Pack
3. Może jednak coś innego ?


Moje preferencje to:
1. 80% muzyka
2. 20% filmy
3. Pokój 14m2
4. Całość podłączona do plazmy Th-42PV80

Ja osobiście wybierałbym pomiędzy tymi dwoma zestawami ale jeśli ktoś ma jakieś propozycje w tej cenie to będę wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za Wasze opinie.
 
Ostatnia edycja:

MasterTom

New member
Dziękuję za pierwszą opinię. Powiem szczerze że mam ból głowy, chociaż to przyjemny ból głowy :)

Podobno jeśli jest przewaga muzyki to H/k - jesli natmiast filmy to Onkyo?

Generalnie blackninja zawsze poleca H/K chociaż Onkyo 605/606 zebrało dużo więcej nagród na świecie. Nie wiem tylko ile w tym jest zabiegów marketingowych.
 

mp89

New member
witam wszystkich
ja kupiłem HK355 DVD39 nic nie wiedząc o bolączkach ludzi z tego forum dotyczących sławnego pykania, gorącego amplitunera, starego softu, głośnego wiatraczka etc... nie wiem która to jest seria produkcyjna i czy mam stary czy nowy soft, ale wiem jedno, na pewno ten zestaw gra pięknie miękko i czysto jak dla mojego ucha i to wszystko podpięte tylko do HKTS-11 bo na Twoje JBL niestety nie mam miejsca ... ale gdybym miał to na pewno kupiłbym te JBL. Aha mój HK grzeje się ale nie tak jak piszą inni że mogą sobie jaja smażyć... chyba też pyka ale nie miałem nigdy wcześniej porównania z niepykającymi denonami i onkyo.... a to pykanie jest tak cichutkie jak pykający osiołek ze sceny w karocy w shreku3, soft chyba też mam stary ale nie zamierzam wymieniać na nowy bo po co jak na starym HK gra pięknie, nie mam ps3 - a z tą konsolą były problemy ze współpracą z HK ale z tego co wyczytałem tutaj z winy ps3.
Przepraszam że tak długo ale starałem ci się napisać, żebyś przy wyborze sprzętu kierował się własnym uchem i żeby sprawa osławionego głośnego wiatraczka, który na moje oko to zwykły wentyl komputerowy 80mm za 10zł (wiem wiem że jest nocuta za 65zł albo noise blocker za 70zł) nie przesłoniła ci klasy sprzętu który zamierzasz kupić i żeby również sławne pykanie które teraz raz jeszcze porównam tym razem do dźwięku jaki wydaje igła gramafonu podczas kładzenia jej na czarny krążek nie zablokowało cię psychicznie w podejmowaniu decyzji zakupowej, niestety nie znam denona ale podoba mi się w nim solidny metalowy panel przedni i dwa pokrętła też chyba stalowe... jak gra to tak do końca nie wiem (słuchałem go 5 min w pokoju odsłuchowym w salonie kina domowego i jakoś dżwięk mnie osobiście nie przekonał )ale w reklamie telewizyjnej mówili że bosko i że denon za swój amplituner dostał jakiegoś "awardsa" -chyba "car of the year"?

pozdrawiam Marcin
 

MasterTom

New member
Dziękuje Ci mp89 za Twoją wypowiedź. Napewno wezmę ją pod uwagę. Nie wiem czy różnica jest duża ale ja raczej myślałem o ampitunerze 255, ten Twój 355 jest dużo droższy a jakiekolwiek nadwyżkę w zakładanym budżecie chciałbym przeznaczyć raczej na komplet głośników dobrej jakości.

Może ktoś ma JBL ES Pack. Chętnie bym usłyszał opinie na temat tych głośników.

Myślałem także nad połączeniem Onkyo 606 z JBL ale z tego co się orientuje to są dwa rózne koncerny bo wiadomo JBL współpracuje z H/K a Klipsch z Okyo i raczej takie konfiguracje mi polecono.
 

Robpow

New member
Wziałem H-K 355 od Blackninji i jestem zadowolony, że cos tam pstryka przy zmianie źródła dowiedziałem sie z forum i specjalnie czatowałem ,żeby usłyszec to po podłączeniu- faktycznie słychac, ale nie wydaje mi się żebym to wykrył sam od razu(ale po to są fora). Przy zakupie kierowałem się designem H-K (podobał się mojej zonie) i łatwością obsługi (o czym informowało forum). Nie sprawdzałem czy onkyo brzmi lepiej- być może , ale ja i tak tego nie usłyszę , H-K chodzi u mnie z Dali i brzmi super. (aha i jeszcze jak pięknie sam się stroi do głośników za pomocą mikrofonu). Zadaj sobie pytanie ile czasu będziesz miał za miesiąc czy dwa na zmiane ustawień, itp. sprawy, ja mam mało więc wybralem łatwośc obsługi,
 

markus_19

New member
Witam
Niedawno również stałem przed takim samym wyborem. Codziennie odwiedzałęm sklepy i fora nie mogłem zdecydować się pomiędzy Onkyo, Denon’em i HK. Jeśli chodzi, o Dennon to panel aluminiowy jest tylko w wyższych modelach.
Ostatecznie wybrałem, onkyo, który jest super w kinie jak również przy muzyce. A na na muzyce szczególnie mi zależało. Polecano mi osobny wzmacniacz stereo ale nie miałem możliwości wstawienia wzmacniacza i amplitunera. Więc musiałem wybrać jakieś rozsądne rozwiązanie. I jak na razie wydaj mi się że wybrałem właściwie. Jestem bardzo zadowolony z jakości muzyk jak jakości dźwięku w konie. Do onkyo mam podpięte kolumny Protonsila Siesty. Jest to najlepsze zestaw tej firmy. Kolumny Graja pięknie i równie dobrze wykonana jest stolarka cena jest podobna do JBL ES Pack, ale mam gwarancje ze były robione w Polsce a nie w Chinach. Z tymi kolumnami jest problem bo nie są zbyt popularne i trudno je odsłuchać. Ja kupiłem je opierając się na pozytywnych opiniach na forach. Zależało mi również na kolorze drewna „ciemny orzech”, który nie jest zbyt popularny w zestawach kolumn.
Życzę jednak tego jedynego właściwego wyboru, każdy indywidualnie musi coś wybrać dla siebie.
 

MasterTom

New member
Dali powiadasz? Hmmm. Widzę że JBL ES Pack i DALI CONCEPT 6. Obydwa zestawy chodzą mniej więcej w podobnych cenach. Ktoś porównywał obydwa zestawy JBL czy Dali ?
 

franerem

New member
MasterTom napisał:
Dali powiadasz? Hmmm. Widzę że JBL ES Pack i DALI CONCEPT 6. Obydwa zestawy chodzą mniej więcej w podobnych cenach. Ktoś porównywał obydwa zestawy JBL czy Dali ?

Jak Cie interesuje JBL Es Pack to zapraszam do siebie :) Mam wlasnie taki zestawik na sprzedaz (i to po bardzo dobrej cenie, ma 4 miesiace).
 
Ostatnia edycja:

tolko

New member
255 spoko sprzęcik :krol: ja takiego katuję z jamo 606 (sąsiedzi coś o tym wiedzą), testowałem też go na jbl cinemapacku i to nie było to. Wszystko i tak wychodzi na odsłuchu, ale jak ktoś nie jest audiofilem (na szczęscie) to przynajmniej mu w kieszeni zostaje trochę :D
 

MasterTom

New member
Jamo 606 jest lepsze od JBL Cine Pack? Wydawało mi się że JBL to przynajmniej jedna klasa wyżej od Jamo. Może ma ktoś JBL ES Pack i coś powie o tym zetawie? Coraz bardziej chodzi mi po głowie Onkyo + Klipsch f3+ Sub10. Miałem okazje tego słuchać i naprawdę wrażenia powalające :eek:
 

MasterTom

New member
Właśnie miałem okazję słuchać Klipsch F3/C2/B2 + Sub 10 + Onyo 606/406. Powiem szczerze że nogi mi się ugieły pod tym dźwiękiem. Do tej pory ta poezja dźwięku szumi w uszach. Miałem okazję posłuchać Phila Colinsa i Władcę Pierścieni. Jakość powalająca !!! Klipsch + Onkyo to jest to !!!!

Onkyo + Klipsch to jest chyba najlepszy wybór, no i 1500zł taniej od h/k255 + JBL ES. Klipsch F3/c2/b2 to głośniki które mają parametry zbliżone do zestawów za 10tys. Parametry to nie wszystko liczy się przede wszystkim osłuch ale porównywałem je parametrami do znacznie droższych zestawów i klipsch F3 wypada pod tym względem rewelacyjnie, skuteczność tyh głośników jest bardzo wysoka. Klipsch F3 to model który jest na rynku od niedawna i dosyć mało narazie można o nim poczytać. F1/F2 jest dłużej na rynku i opinie były także pozytywne. F3 to już jednak duża przewaga nad wspomnianymi zestawami, F3 przebija nawet Klipscha Reference 52.

Cena za F3/C2/B2 + Sub10 to jakieś 3800zł. Moim zdaniem, chociaż to subiektywne odczucie bije na głowę Jamo 606 z subem i JBL Cine Pack. Te zestawy udało mi się porównać. Chociaż tak jak mówię to tylko moje zdanie.

Powiem tak: JBL ES to dobra marka głośników ale nie za tą cenę. Cena/Jakość w przypadku JBL ES jest poniżej oczekiwań. Tutaj trochę się płaci za markę a nie o to przecież chodzi. Polecam Klipshe ale póki co nigdzie nie mogę dostać głośnika centralnego C2 w kolorze carnym. Przyjdzie mi chyba poczekać do przyszłego roku, oczywiście poczekam bo warto.
 

KwaK-0

New member
Podzielam opinię MasterTom. Ja juz słucham Klipów od jakiegoś czasu. Mam wprawdzie F2 jako fronty ale powiem, że na ES bym nie zamienił. JBL dużo droższe a wcale nie grają lepiej. Polecam Klipscha jak najbardziej. Z Denonem też gra dobrze :)
 

MasterTom

New member
Dzięki KwaK-0 za wypowiedź. Widzę że masz sub. KSW-10. Ja planowałem zakup raczej Sub-10 do Klipsch F3. Miałeś okazję porównywać obydwa modele? Piszesz że nie zamieniłbyć Klipsch'ów do JBL'ów. Porównywałeś obydwa zestawy? Możesz napisać na jakim sprzęcie i do jakiego dokładnie modelu JBL.
 

KwaK-0

New member
Słuchałem ES 80 i F2 podłączonych do Denon 1908. Jakiś czas temu różnica w cenie pomiędzy F2 a ES80 była dość znaczna a Klipsche dla mnie grały lepiej (oczywiście subiektywne odczucie - polecam posłuchać samemu) więc problemu z wyborem nie było :) Też na początku się nastawiałem na serię reference (na pierwszy rzut oka robi lepsze wrażenie wizualne) i słuchałem chyba RF62 - grają bajecznie, dzwięk gitary akustycznej z tych klipow mnie zabil. Po przemyśleniu sprawy z budżetem skonczyło się na F2. Wiadomo :) Jak masz więcej kasy to kupuj reference. Co do suba to kupiłem najtanszego bo na początku wcale nie planowałem jego zakupu. Nie porównywałem do SUB10 ale ten gra przyzwoicie. W kinie da się usłyszeć a w stereo dobrze uzupełnia F2 w najniższych partiach.

A jakbyś się już zdecydował na te Klipsche to Panasonic Gliwice ma na nie teraz bardzo dobre ceny.
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
topic dla mnie upadl jak zaczeli gadac ze jamo 606 jest lepsze od jbl

no ale kto powie ze kupil i zaluje bo sa do D.. :D

a koledze kwak-o proponuje odsluch es w domu/sali do tego przygotowanej
a nie w mm :mrgreen:


a i radze nie porownywac parametrami bo mnie to smieszy...

STX F-280 przebija Focal Electra 1027 BE w parametrach wiec moze wszyscy kupmy STX'y ? ile szczescia i pieniedzy w portwelu :mrgreen:


wracajac do tematu i bardzo inteligentnych w pełni obiektywnych wypowiedzi
polecam JBL ES z harmanem 355/255 bo klipsch w porownaniu do nich sa w tyle i zal mi tych ktorzy kupili je po odsluchu w MM :)
 

MasterTom

New member
Dzięki za wypowiedź. RF62 niestety nie miałem okazji usłyszeć. Możesz coś więcej powiedzieć na ich temat? Czy słuchałeś całego zestawu RF62HT czy tylko dwóch frontów? RF62 to jednak cena już znacznie wyższa i z tego co widzę póki co w Polsce nie jest to popularny zestaw. Przesłuchać te kolumny w mojej okolicy to graniczyłoby z cudem.

Znalazłem jeszcze serię RF52 HT. Cały komplet kina bez suba za cenę 3500zł. Cena bardzo dobra zważywszy że RF62 HT to już jakieś 5500zł.
 
Ostatnia edycja:

MasterTom

New member
darkmajin napisał:
topic dla mnie upadl jak zaczeli gadac ze jamo 606 jest lepsze od jbl

no ale kto powie ze kupil i zaluje bo sa do D.. :D

a koledze kwak-o proponuje odsluch es w domu/sali do tego przygotowanej
a nie w mm :mrgreen:


a i radze nie porownywac parametrami bo mnie to smieszy...

STX F-280 przebija Focal Electra 1027 BE w parametrach wiec moze wszyscy kupmy STX'y ? ile szczescia i pieniedzy w portwelu :mrgreen:


wracajac do tematu i bardzo inteligentnych w pełni obiektywnych wypowiedzi
polecam JBL ES z harmanem 355/255 bo klipsch w porownaniu do nich sa w tyle i zal mi tych ktorzy kupili je po odsluchu w MM :)


Dzięki za wypowiedź. To była także opcja brana przeze mnie pod uwagę. Niestety nie mam możliwości odsłuchu w profesjonalnym studiu tych zestawów. Zostaje mi tylko sklep dla idiotów.

Co sądzisz o H/K 255? Czy udźwignąłby ewentulanie JBL ES ? Możesz coś więcej napisać o takim połączeniu. Słuchałem w MM CinePack czyli trochę słabszy model i nie przypadły mi one do gustu. Klipschy F3 zagrały lepiej. Nie wiem jak by się sprawowała wspomniana seria JBL ES. Kurcze im więcj czasu spędzam na tym forum to mam większy mętlik w głowie :confused:
 

KwaK-0

New member
darkmajin nie stawiaj tez bez dowodów i nie generalizuj bo nikt chyba tu nie napisał, że jamo jest lepsze od es. W MM nie słuchałem. Pisze prosto i wyraźnie że mnie lepiej odpowiada F2 - i tyle - moje zdanie i możesz się nie zgadzać, masz prawo. Ja mam tylko trochę dość tego, że wszyscy gloryfikują tak te ES jakby to było bóg wie co.
Słowa niedługo nie będzie można napisać, że się komuś podoba coś innego od tego co wszyscy kupują, bez sensu.

A i dlaczego sugerujesz, że porównujemy parametrami ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry