Kino domowe (amplituner+kolumny +ew bas) ok 2000+-

Helsing

New member
Hej,
mam zamiar kupić kino domowe doprawdy myślałem o jakimś zestawie od panasonica/lg itp. ale znajomy mi odradził i powiedział, że składak będzie o wiele lepszy i zastanawiam się jaki składak do kwoty tak max 2500zł (im mniej tym lepiej :) )

Ogólnie moje typy to:
Yamaha HTR-2866B + Prism Audio Onyx 100 + jakiś subwoofer
ONKYO HT-R558 + JAMO S426 HCS3 (nie wiem czy sub do tego potrzebny będzie)

Może coś innego doradzicie? jaka różnica będzie w tych 2 zestawach?

Zestaw ma być w salonie 20,5m2 myślałem nad ułożeniem kolumn tylnych na rogach pod samym sufitem skierowane jakieś 45 stopni do dołu czy to dobry pomysł?

P.S. Dodam, iż nie jestem jakimś audiofilem a najlepsze dotąd głośniki jakie miałem to zestaw komputerowy 2.1 MODECOM MC-MHF60U i uważam, że grają cudnie :)
 

mlmara

New member
Cześć Helsing
Nie jestem ekspertem, ale myślę, że mając do dyspozycji tylko taką kwotę, nie pchał bym się w pełen zestaw. Ani to nie będzie jakościowo dobre, a jeszcze Ci zagraci miejsce. Jeśli to ma być do kina, to pomyśl może o soundbarze np. Philips Fidelio. Możesz się zmieścić w cenie (ew. trochę dozbieraj), a i pewnie odsłuchowo będziesz bardziej zadowolony, o miejscu nie wspominając. Technologicznie też to chyba lepiej wypadnie.
Powodzenia w ciężkim wyborze.
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Helsing

New member
Co do Audio Pro to daruje sobie te głośniki, niestety za drogie, co do JBL LOFT to dobrze to wygląda :) do porównania z Wharfedale obsidian ma więcej głośników natomiast ma słabsze wysoko tonowe głośniki, jaka jest różnica w dźwięku tych zestawów? no i jaki ampli do tego? widziałem zestawy z Denon AVR-X500 bądź Denon AVR-X1000 HORN opłaca się czy może jakiś lepszy ampli?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ile maks chcesz przeznaczyć?
Z ampli to albo HK161, Pioneer 528/923, Denon X2000,Marantz 1604,
o ceny pisz do blacka i nie sugeruj się tymi z ceneo.
X500 i X1000 bym odpuścił, trochę za słabe jak na ich cenę i możliwości.
Prawie większość producentów jest na etapie wprowadzania nowych modeli więc jest teraz dobry moment, żeby kupić dobry ampli w bardzo dobrej cenie :)

Co do kolumn to też pisz do blacka, być może okaże się, że też dostaniesz ceny mieszczące się w twoim budżecie
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tym budżecie JBL LOFT będą dobrym wyborem. Najlepiej do nich Harman avr161 lub Denon X1000 - moim zdaniem nie będzie za słaby. A na pewno nie jest słabszy od tego Harmana czy Pioneera 528. Jasne, że jak budżet pozwoli to warto dołożyć do X2000. Zerknij jeszcze na Indiana Line Nota 555. Tylko te trochę droższe. Obsidian jak na swoja cenę też są ok. Ładnie wykonane. Jak masz możliwość to pójdź posłuchaj.
 
Do góry