kino domowe amlituner plus glosniki 2.1/5.1

lukaslon

New member
ok, porozmawiajmy teraz jak zrobic kalibracje:D

lubie dobry sprzet, odsluch ale co do takich rzeczy jak specyfikacja, ustawienia, kalibracja, wole posluchac kogos z wiedza niz sie madrzyc i sluchac sasiada;)
 

lukaslon

New member
Jak wrażenia ?


Zestaw:

TV Panasonic Plazma TX-P55VT60

kino domowe:
amplituner TX-NR828
2 kolumny Klipsch RF82II
przewody Pure AV Belkin 2x2,4m

glosnik centralny
Klipsch RC 62 II
surround
Klipsch RS 62 II x2
przewody Klotz LY225 x2

Blu ray
Onkyo BD-SP809

zestaw spisuje sie wysmienicie. mialem pewne obawy co do braku subwoofera ale nie czuje takiej potrzeby przy takim zestawie glosnikow, obraz rakieta, dzwiek mistrzostwo swiata, zwlaszcza przy filmach polecanych do poczucia mocy dzwieku i tych ktore oddaja glebie obrazu.

nie jestem audiofilem ale jestem w pelni spelniony jezeli chodzi o doznania.

zostala mi jeszcze tylko porzadna kalibracja obrazu, jezeli chodzi o kolory i glosnikow ale to jak znajde uchwyty na glosniki surround bo narazie niestety nie udalo mi sie nic dopasowac i wisza na kolkach..

co tu mowic, obraz Plazmy jest nie do pobicia jezeli ma dobre srodlo i jest dobrana barwa kolorow, a porownywalem rooozne topowe Samsungi i nie tylko.

co do glosnikow Klipsh polecam z calego serca. jak czytalem w roznych miejscach i rozmawialem z roznymi osobami sa poprostu godne polecenia.

jedny problem mam narazie z amplitunerem.
z niewyjasnionych przyczyn jak odpalam caly zestaw nie pokazuje obrazu z satelity, pokazuje na sekunde,dwie i znika, blackout. pomaga dopiero odlaczenie listwy choc na krotka chwile i dziala normalnie, ale to raczej nie nalezy do poprawnej procedury, niestety na forach Onkyo, u sprzedawcy nie moglem znalezc rozwiazania na ten problem. a jako ze narazie przebywam w UK nie mam jak sie chwilowo tym zajac.

ps. glosnik centralny i glosniki surround zostaly dokupione po 3 tygodniach, po malych negocjacjach z rodzina, ale poprostu bylo warto:)

ps2. nie chce robic kryptoreklamy ale firme z ktorej uslug korzystalem jezeli chodzi o naglosnienie moge z przyjemnoscia polecic, tym bardziej ze robilem to zdalnie z poza granic polski, szybka i fachowa pomoc, doradztwo i objasnienie wszystkich watpliwosci. zycze kazdemu takiej obslugi niewazne co sie kupuje

ps3.co do firmy sprzedajacej TV to porazka po calosci. zbywanie klienta przez 2 tygodnie ze jest ale jakos wyslac nie moze bo niby do kogos w okolicy ma jeszcze zawiesc to tanszy transport bedzie, nawet jak chcialem pelna cene zaplacic to bylo ciagle cos nie tak. po 2,5 tygodnia skonczylo sie na tym ze sam musialem wsiasc w busa i pojechac go przywiesc.
jedyna dobra strona tutaj byla ze udalo sie dostac ten model ktorego oczekiwalem.

Dziekuje wszystkim za pomoc.
jezeli ktos ma pomysl oco moze chodzic z tym Onkyo to chetnie wspomoge sie dobra rada:)
 
Ostatnia edycja:

lukaslon

New member
Jestem bardzo ciekaw wrażeń pochodzących od tych surround. Jak odbiór efektów specjalnych? Słuchałeś na tym koncertów?
W jakiej odległości od nich masz tylną ścianę?

avatar, hobbit, prometheus, tron, melifiecent, avengers, to pelny odjazd. poprostu. nawet park juraski ozyl na nowo na blu ray:)
moge powiedziec ze nie pamietam takie wrazenia w kinie zebym odniosl, stracilo to dla mnie sens, wole seans w domu:)

sluchanie muzyki na zamych przednich jak sie wyszlo na ogrod z domu, tzn jakies 25-30m, moge powiedziec ze jak bylo mniej wiecej na mocne pol, 2/3 vol dalo sie mocno odczuc na zwenatrz, same kolumny sa poterzne, centralny vokal w filmach rewelacja, supelnie inne odrzucia, surraound jak jest cicho to cicho ale jak tapnie to powiedzmy ze kanapa z pasazerami na srodku fruwa z wrazenia, zwlaszcza przy filmach ktore daja poczuc moc.

tylna sciana tzn mam prog, jest polwysep do kuchni, dom z bali, drewniany, wisza mniej wiecej na wysokosci 2,3-2,5, odleglosc okolo 1,6-1,8 w tyl . dlatego chcial bym znalezc na nie uchwyty i skierowac je kierunkowo ku siedzeniom, ale i tak efekt jest niesamowity.

ciezko oddac wrazenia mowiac, lepiej mi odpowiadac na pytania. niestety mieszkam w uk teraz a system jest w domu w pl, gdzie korzysta z niego namietnie rodzina:) ale tutaj planuje zakup malego zestawu na rf62, od tak co by za mocno nie bylo;)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ale w głośnikach bipolowych własnie o to chodzi żeby były płasko na ścianie (na kołku) a nie na uchwytach i już na pewno nie kierowane w oglądających film... ;)
 

lukaslon

New member
czyli uwazasz zeby zostawic jak jest?
jak ci sie spisuje model 62? bo do miasta 82 trooche za mocne beda;)
masz podobne problemy z onkyo jak ja?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Zostaw płasko na ścianie. Byle były ustawione zgodnie z zaleceniami Dolby - 1 do 3 stóp powyżej linii uszu (oglądając film) i dokładnie z boku pozycji siedzącej. Z moich eksperymentów nie niżej niż 2 stopy (60cm).

62 na moich 22m2 grają bardzo dynamicznie i mocno (przytkałem dolne otwory BR bo stoją za blisko ściany i basu szczególnie górnego było za dużo).
Żadnych problemów z Onkyo nie mam.
W filmach gra świetnie.

Ale ostatnio odkryłem że muzyka w stereo w połączeniu z ampli Marantza gra o wiele lepiej więc mam w planach wzmacniacz stereo tej firmy. Te klipsche potrafią o wiele więcej niż pozwala im grać amplituner Onkyo 828. Głównie chodzi o ilość detali i bliższą średnicę. Dół gra znowu trochę lepiej na 828.
 
Ostatnia edycja:

lukaslon

New member
Zostaw płasko na ścianie. Byle były ustawione zgodnie z zaleceniami Dolby - 1 do 3 stóp powyżej linii uszu (oglądając film) i dokładnie z boku pozycji siedzącej. Z moich eksperymentów nie niżej niż 2 stopy (60cm).

62 na moich 22m2 grają bardzo dynamicznie i mocno (przytkałem dolne otwory BR bo stoją za blisko ściany i basu szczególnie górnego było za dużo).
Żadnych problemów z Onkyo nie mam.
W filmach gra świetnie.

Ale ostatnio odkryłem że muzyka w stereo w połączeniu z ampli Marantza gra o wiele lepiej więc mam w planach wzmacniacz stereo tej firmy. Te klipsche potrafią o wiele więcej niż pozwala im grać amplituner Onkyo 828. Głównie chodzi o ilość detali i bliższą średnicę. Dół gra znowu trochę lepiej na 828.

chodzi mi oto czy nie masz problemu z satelita podpieta do Onkyo, czy jnie musisz listwy odlaczac i wlaczac, bo jak pisalem odpalam, jest chwile obraz i znika, blu ray dziala normalnie, radio tez ale nie satelita(cyfrowy polsat dekoder hd) i niewiem czy to wada sprzetu Onkyo, dekodera polsatu czy czegos innego czy one miedzy soba nie chca wspolpracowac poprostu...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kiedyś już też czytałem o problemach z dekoderami cyf. i nie dotyczyło to tylko marki Onkyo. Jeżeli inne urządzenia podłączasz pod to wejście w ampli i obraz/dźwięk jest przekazywany na TV, to wina leży po stronie dekodera. Możliwe że sprzęty nie współgrają ze sobą. Niekiedy zdarza się że wpływ ma tez kolejnośc załączania elektroniki. Zobacz jeszcze na innym kablu HDMI czy będzie tak samo. Jeżeli nadal będzie problem, to podłącz normalnie pod TV a optykiem pod amplituner i problem z głowy. Ja tak mam podłączone, ale z tego względu że Onkyo w trybie Pass Through pobiera znaczną ilość prądu.
 
Do góry