Kino domowe, ale nie do konca....

Siwy08

New member
Witam i pytam:
potrzebuje porady. chce zbudowac zestaw do sluchania muzyki i do ogladania filmow. Ale nie zalezy mi na multikanalowosci, gdyz nie planuje zestawu glosnikow, tylko dwa fronty. Czyli: dobre stereo (rowniez w zakresie KD). Czy to da rade? a moze niezbedny bedzie center?
Poniewaz fronty beda staly przy scianie, wiec bass-reflexy powinny byc do przodu (myslalem o JBL e80). Pomieszczenie ma ok 25m.
No i co do tego? na pewno amplituner i dvd. Jakie? - nasuwa sie pytanie....
Czy ktos tworzyl juz moze taka kreacje?
wszelkie porady mile widziane...
pzdr, Siwy
 

Kaszan

New member
Taka "kreacja" to w sumie nic niezwykłego- zdecydowanie jest to najlepsza opcja dla kogoś, dla kogo muzyka jest priorytetem. Poza frontami podłączyłbym jednak jeszcze sub, by kinowe efekty cieszyły jeszcze bardziej. Centralny moim zdaniem zbędny.
Jaki budżet chcesz przeznaczyć na kolumny i elektronikę?
Jakiej muzyki i z czego aktualnie słuchasz?
Co chcesz do tego podłączyć? TV, konsolę, laptopa?
 

Siwy08

New member
Dzieki za posta. Z subem to moze byc problem - male dzieci:), ale do rozważenia. Jak pisalem myslalem o JBL e80 (moze da rade bez suba). Muzyka, to glownie rock. Co do kasy, to jeszcze nie wiem, jaki bede mial approval od polowicy (sic!), ale ampli ok 2k i dvd 1,5k max

pzdr
 

Siwy08

New member
@blackninja:
a gdybym chcial do tego dvd hk? i jak to bedzie z jbl e80?
a moze zamiast tych frontow jakies bardziej..."wezsze"? Kwestia miejsca....
Ale dzwiek jednak najwazniejszy :))))
wrzucisz jakis pricing na priv?

pzdr
 

Kaszan

New member
Jeśli chodzi o e80 do rocka- jak najbardziej się nadają. Z innych poleciłbym Klipsch f1 lub lepiej f2. Dvd to przeżytek- do takiego zestawu blu-ray ale nie od HK który w tej kwestii jeszcze raczkuje. Do półtorej kafla można polecić LG 390, Sony 760 i oczywiście PS3 slim jeśli lubisz zagrać. Jeśli masz dużo płyt CD to możesz pomyśleć o dedykowanym odtwarzaczu CD od HK (np. HD 980). No i zastanów się poważnie nad subem.
 

Trakkah

New member
Mam nadzieję że jak pisałeś "amplituner" to nie myślałeś o wielokanałowym tylko o stereofonicznym? Jeżeli nie masz zamiaru rozbudować systemu do 5.1 czy więcej to zdecydowanie wzmacniacz stereo lub amplituner stereo jeżeli chcesz mieć radio.
Kiedyś miałem amplituner wielokanałowy ale zrezygnowałem z niego na rzecz wzmacniacza stereo ponieważ o wiele więcej słucham muzyki a film oglądam sporadycznie. Jakość muzyki oczywiście na plus stereo a przy filmach nie ma efektów dodatkowych ale jest (dla mnie) zadowalająco.
Kolumny JBL często łączone są z H/K ale powinieneś sprawdzić też inne... Paradigm (bassreflex z tyłu ale mimo wszystko sprawdź je), Klipsch, Monitor Audio... Gdy ja szukałem kolumn to po odsłuchach JBL był na samym końcu stawki... Najlepiej posłuchaj kilku modeli, przekonaj się nausznie jak co brzmi, co Ci się podoba i wtedy wybierz...
Co do dvd... jest tańsze od blu-raya ale chyba lepiej zrobić tak jak napisał Kaszan i zainwestować w odtwarzacz BD - np w bardzo chwalone pod względem video jak i audio Pioneer 120 lub jeszcze lepiej 320... teraz tanieją ponieważ wchodzą nowe modele...
 

Siwy08

New member
@Trakkah:
nie bede rozbudowywal do n.1 (gdzie n dazy do nieskonczonosci:)). Poza tym, pokoj jest w fazie "montazu" i z premedytacja nie kulem scian pod satelity. Docelowo beda dwa fronty i ampli stereo. Myslalem tez o wzmaku, ale czasem leci radyjko, wiec sie zdecyduje pewnie na HK i moze ps3 do filmow i muzy. Choc pewnie moja polowica strzeli focha, bo estetycznie lepiej sie komponuja dwa klocki w tej samej tonacji, niz konsola:).
Co do bassreflexow, to musza byc z przodu, bo glosniki beda staly przy samej scianie (innej ocji nie ma)

pzdr,
 

Trakkah

New member
@Siwy08
Miałem HK AVR255 i do tego na frontach Kef C7. Taki zestaw grał bardzo przyjemnie i to muzykę do której kolumny Kef'a nie są teoretycznie najlepsze. Nie wiem jak dokładnie zagrają muzykę rock ale może warto abyś to sprawdził? HK + Kef :)
 
Do góry