Kino domowe 65m2

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Brutalnie, ale prawdziwie.
Taka prawda, pokój jak u Carringtonów, aż prosi się o porządne zabawki. Jest tak jak pisałem na początku, jak to ma być konkret (ale w najniższym możliwym przedziale), to sam sub Cię szarpnie 1/2 w polocie 1/3 budżetu, a gdzie ampli, central czy fronty ;)
Ja bym kombinował i szedł w używki. Co do szafki, to cóż, albo rybki, albo akwarium.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy od oczekiwań, miejsce odsłuchowe to trochę więcej niż 1/3 pomieszczenia, więc można je w miarę dobrze nagłośnić sprzętem, z powiedzmy średniej półki - na początek ampli za jakieś 2-3 tyś, ale dobrze, aby posiadał pre-out pod wzmak/ końcówkę i do tego zestaw 5.0 za jakieś 3-5 tyś, a suba dokupi później...
Bardziej martwi mnie w tym rozmieszczeniu kominek, który może mieć negatywny wpływ na kolumnę frontową, a inna sprawa gdzie ją postawić skoro ekran styka się praktycznie z kominkiem ;)

Nie wiem czy masz możliwość małej reorganizacji, ale pomyśl czy nie przenieść ekranu na przeciwległą ścianę....
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kominek to najmniejszy problem, rozstawienie na ten metraż i panujące warunki są całkiem ok (frontowa ściana). Problemem jest objętość pomieszczenia, do całej zabawy dojdzie jeszcze problem z akustyką. Może się okazać, że w miejscu odsłuchowym nie będzie niskich, a np. gdzieś całkiem z boku.
To są podstawy i nawet najdroższe kolumny mogą polec w takim pomieszczeniu ;) Ja bym wypożyczał i testował w domu, a potem zdecydował czy będą to nówki, czy też coś lepszego z używek.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na fotkach widzę, że masz do tej pory małą wieżę, którą wykorzystujesz jako nagłośnienie do KD?
Jeśli tak, to Zensory 5+ X2100 dadzą ci wrażenie, że jest lepiej, ale czy wystarczająco dobrze... :confused:
Miałem poprzedni model X2000 i dosyc szybko go wymieniłem, wg mnie nie wart tych pieniędzy, szukaj czegoś z pre-out, da ci to możliwość rozbudowy, jeśli zajdzie taka potrzeba w przyszłości.
Jeśli chodzi o Zensory, to min. seria 7, ale jak dla mnie i tak trochę za małe.
Szukaj kolumn jak najbardziej efektywnych- Klipsch RF, może Melodika BL4, JBL seria studio 280/290, a do tego amplituner co najmniej Denon X3100, Onkyo 838, możesz tez pomysleć o Pionierze 924+A30 (wzmacniacz jako końcówka mocy)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ok, czyli oczekiwania muszą zmaleć... Powiedźcie mi czy Dali Zensor 5 + Denon 2100 to dobra opcja w tych pieniądzach?
Absolutnie za małe. One nadają się na 15 m, a ten Denek mocą nie grzeszy. To nie tak, że nie zagrają. Zagrają ,ale nie usłysz z nich pełni szczęścia. Będziesz musiał rozkręcić gałkę w amplitunerze sporo, to prawdopodobnie spowoduje jakies tam już zniekształcenia i rozgrzeje elektronikę do czerwoności :D Oczywiście celowo przesadzam :)
Nie ma zmiłuj. Fizyki nie oszukasz. Najtansze, duże, w miarę przyzwoite to Klipsch i JBL. Do tego większy ampli, niestety.
To jak z samochodem, im większy tym droższy, tym potrzebujesz większego garażu, więcej płacisz za przegląd, więcej za ubezpieczenie, więcej pali, itd. To takiego metrażu, mimo ,ze powierzchnia akustyczna jest sporo mniejsza niż 65, to dźwięk rozejdzie się w tym pomieszczeniu. Potrzebujesz więc sporych kolumn, a te też nie możesz napędzić słabym sprzętem. Taka prawda niestety. Tu możesz mieć tylko dwa rozwiązania, albo tanio albo dobrze :)
 
Ostatnia edycja:
W głowie mi się to nie mieści, że te małe głośniczki przy wieży w czasie oglądania filmów ustawiam na 6-10 (30 to max) i fajnie dają radę (w czasie słuchania muzyki na 22-25 i jest bardzo głośno), a mają po 40W, a tutaj pięć głośników po 120W nie da rady w tym samym miejscu... :D

Fajne są te JBL tylko ten centralny mi nie wejdzie... Chyba żeby rozkompletować... centralny musi mieć max 16x50cm... i amplituner też...

Dlatego jak nic nie znajdę z "dużych" to musi być coś mniejszego, nie ma bata...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zobacz na Taga Harmony Platinum, na fronty z "normalnej" serii, a central z linii slim....ale tak jak koledzy pisali wcześniej, żeby był jako taki efekt, musi to mieć odpowiedni rozmiar ;)
Ewentualnie umów się w jakimś salonie, wpłać kaucję, weź do domu na próbę, jak będzie satysfakcjonować to zostawisz.

Jeśli nie masz zbyt wielkich oczekiwań to być może znajdziesz coś dobrego dla ciebie, w kwocie, którą planowałeś od początku.
Mam znajomego, który w podobnej wielkości salonie ma Marantza 5007 z MA BX5 i nic większego go nie interesuje, wystarcza mu to i do kina i słuchania.
Każdy ma inne oczekiwania i na innym punkcie jest zakręcony ;)
 
Do góry