Kino domowe 6.1 jaki głosnik na tył ??

zabsonik

New member
Witam
Wiem ze takie tematy już były przerabiane, ale w żadnym nie zostało to do końca wyjaśnione.
Otóż posiadam amplituner 6.1 yamaha rx-v 459 i zestaw kolumn 5.1 tonsil fiesta. Do zestawu chcę dokupić głośnik tylny z tego samego zestawu i teraz pytanie czy do kina 6.1 rolę tylnego głośnika surround ma grać dodatkowy głośnik centralny czy dodatkowy głośnik surround. Jedni piszą że powinien być to centralny inni że surround, a jak to powinno ?? czy są jakieś reguły ?? proszę o pomoc co w tym przypadku lepiej zagra. Nie mam możliwości sprawdzenia czy odsłuchu więc chce kupić na podstawie opinii. W instrukcji wzmacniacza str 12 rx-v 459 jest schemat podłączenia kolumn i do tylnego kanału podłączony jest głośnik surround ale czy tak powinno być ?? zdjęcie przedstawiam poniżej pod linkiem. Proszę o pomoc w doborze rodzaju głośnika.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1409697&highlight=yamaha+459+instrukcja&sid=
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Obojętne, teoretycznie to kolejny surround więc "surround", tyle że pewnie mogły być kłopoty z zakupem pojedynczego głośnika więc kupowali centralne i z czasem zrodziła się taka tradycja ;)
Wg. specyfikacji standardu chyba wszystkie głośniki powinny być takie same :> Nie bardzo rozumiem tylko po co to robić ? DD EX to raczej ciekawostka sprzed dekady, tymbardziej świadczy o tym lista tytułów wydanych w tym standardzie ;) DVD Review Film Vault
 
Do góry