Kino domowe 5.1 problem

Adamek99

New member
Witam od dwóch dni włącze z kinem domowym marki Samsung HT-H5530. Mój telewizor to Samsung LE32B350F1WXXH. Wszystko podłączyłem według instrukcji i kicha, grają tylko dwa przednie duże głośniki plus subwoofer. A środkowy i dwa z tyłu nic. Wykonałem test wszystkie wydają z siebie dźwięk . W kinie mam opcje YouTube (aplikacja ) sądziłem ze chociaż tam wszystko będzie ok, lecz dalej nic. Chce by wszystkie grały i były podłączone pod tv tak aby dźwięk z filmów nadawanych przez telewizję naziemna ( modem wbudowany) był grany w głośnikach kina. Kupiłem do zestawu kabel optyczny lecz i po jego podlaczeniu nic się nie dzieje. W instrukcji kina twierdzą że kabel nie przesyła dźwięku MPEG który jest ustawiony w tv ale znowu innego dźwięku niż MPEG nie mogę ustawić a w instrukcji tv jest też podany dźwięk dolby digital plus. Lecz jego jakoś nie mam jak wybrać. Ale skoro twierdzą że kabel optyczny nie działa z MPEG to po co w tv było by to wejście. Próbowałem również podłączyć kino do tv poprzez kable aux . Z jednej i z drugiej strony wtyczki biała i czerwona. Lecz i w tym sposobie nie widzę poprawy. Kolega twierdzi ze jego kino jest podłączone poprzez kable aux a z drugiej strony poprowadzone są do wejścia jack. Podłączyłem słuchawki do tv by sprawdzić czy wgl działa dźwięk na słuchawkach ale też kicha. Juz sam nie wiem jak to zrobić. Wydałem sporo kasy a nie mogę cieszyć się z całe sprzętu. Był bym bardzo wdzięczny jeśli ktoś wstanie był by mi Pomóc . Przewertowalem juz opcje i w tv i w kinie i na nic nie mogę trafić co mogło by dać dobry rezultat. Z góry dziękuję i liczę na pomoc . ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
To raczej proste bo Twój TV samsung daje na wyjściu tylko 2.0 >> kino z automatu przerabia to na 2.1 jeśli chcesz żeby grały wszystkie włącz w kinie tryb surround (na pilocie)
Wprawdzie to pseudo 5.1 ale będą grać wszystkie głośniki
 

Adamek99

New member
Podłączyłem przez hdmi ale ten tv nie ma tej opcji z przenoszeniem dźwięku czy jakoś tak. Wiec podłączyłem jeszcze ten kabel optyczny. Chłopaki tak pisałem na elektrodzie bo juz dostaje gorączki od tego hah. Mam ochotę zrobić z tym wszystkim to samo co pan z wiekowego juz filmiku z popsutym DVD. Kolega napisał ze mam na pilocie wybrać opcję surround lecz nic takiego nie mogę się do patrzeć co więcej przycisk odpowiedzialny na equalizer nic nie daje tylko wyświetla się komunikat na małym wyświetlaczu tego dziadostwa "not available"
 
Do góry