Kino domowe 5.1 do onkyo tx-sr608 1500zł

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A rozmawiałeś z Blackninja? Na JBL ma dobre upusty, będziesz miał porównanie z tamtym sklepem. A z subem, to nie całkiem jest tak że mocny zagra lepiej. Zależy od rozstawienia, konstrukcji suba i jego klasy. Skup się najpierw na porządnych kolumnach.
 

makosa5

Member
Wolalbym jbl bo sa oglolnie polecane a za ta cene co znalazlem to chyba nic lepszego nie znajde, z jamo mialbym problem bo trzeba by byle je mocno od sciany odsuwac. Natomiast sub jest bardzo istotny i chcialbym wiedziec ktory powinienem zakupic oraz moze doradzicie jakie suroundy i central do jbli.
 

mors111

Active member
Bez reklam
zestaw jamo 608+jamo sub 210 za 2.100zł
oraz kolumny jbl 190 za 1900zł (stereo) mysle ze to dobra oferta bo jest o 200 zl taniej niz w najtanszym sklepie na ceneo...
Teraz moje pytanie czy to prawda ze "tanie male suby" jak np jamo 210 bardziej dudnia niz graja

nie wszystkie "małe" suby dudnią jak już napisali koledzy
ja też na początek kupił bym JBL 190 , a z czasem dokupywał resztę
co do Suba Jamo 210 to w cenie ok 500zł to dobry "subik" ale może okazać się zbyt mały jak na Twoje pomieszczenie , jak dla mnie do 10-15m2 by wystarczył w kinie domowym

mała średnica głośnika wcale nie oznacza że zagra to źle , zobacz na suby Rel T5 , Dali AW-8/SWA8 Velodyne CHT8 > może i kosztują 2-4x więcej niż Jamo ale grają pięknie i swoją moc pokażą na pewno ( choć czasami na papierze wydaje się być bardzo słabo ) nawet w większym pomieszczeniu do dobrej akustyce
 

makosa5

Member
Ok sub potrzebuje taki zeby na 20m dawal rade bo w okresie letnim wyjezdam na dzialke i domek i tam sobie imprezujemy i che by subik nadazal za kolumnami ze jak podkece glosnosc bo komlumny daja rade a sub juz nie wiec potrzebuje suba ktory spelni sie przy normalnym sluchaniu ale bedzie nadazal z jbl i tu polecie mi jakies suroundy oraz central ktory by w buzdzecie sie miescil.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Żeby sub nadążał za frontami w muzyce to szukaj konstrukcji zamkniętych. Jeżeli do kompletu z JBL to zobacz sub 550. Dobre są też suby REL np. T5/T7, z tańszych Jamo 660.
 

makosa5

Member
Co do surrondow mam juz 2 opcje albo doloze do strudio albo zakupie surrady od loftow. Sub jest jeszcze moim zmartwieniem czy naprawde warto kupowac JBL STUDIO 150P (150 P) albo jego slabszy odpowiednik 140 choc wiekszy ma bardzo dobre recenzje z tego co wyczytalem, czy moze: jamo 360,JBL LOFT SP150. Nie wyobrazam sobie np jamo 660 na 12m bo nie wykorzystam normalnie wiecej niz 30-40% bo duza moc dopiero na 20 ale tez mysle ze i tam by byl za mocny... ale moze mam zle wyobrazenie wiec wyprowadzcie mnie z bledu.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Na 20m to możesz brać JBL Studio 190 i nie kupować suba. Będzie super. A jak za jakiś czas się nasycisz i uzbierasz kasę to sobie dokupisz jakiegoś suba JBL - wybór masz spory.

Jeśli od razu planujesz zakup suba to wystarczą Ci JBL Studio 180. Zawsze trochę taniej. Naprawdę dobry zakup.
 

makosa5

Member
JBL studio 150P czy jamo sub 660 bedzie lepszy przy mniejszej glosnosci, sprawdzi sie zarowno w kinie jak i w muzyce i lepiej zgra sie z jblami. Rel niestety jest poza budzetem i ma chyba mniejsza moc niz te co wypisalem wyzej? A moze inne propozycje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry