kino domowe 5.1 do 6000

fenix79

Member
Witam,
Stoję przed dylematem wyboru kina domowego do pokoju 20m (5x4). Przeznaczenie to 50% stereo/50% filmy i tv. Jeśli chodzi o muzykę to coś w stylu hip hop, jazz, tori amos, trochę też rocka. Chciałbym w tej cenie kupić amplituner, głośniki z subwooferem i może jak by starczyło to jakiś odtwarzacz sieciowy BR.
Jeśli chodzi o kolumny frontowe to będą stały zaraz przy stoliku tv, w odległości ok. 15 cm od boku telewizora z tym że jedna między szafą i stolikiem tv.
Biorę pod uwagę kolumny
1. Monitor Audio serii BR bo na BX pewnie nie starczy
2. Kefy - seria C, IQ dużo droższa.
Nie wiem tylko jakie do takiego metrażu i czy te kolumny mogą stać blisko ściany a tak niestety będę musiał je postawić.

Inna sprawa to subwoofer. Jedynym miejscem gdzie mogę go ustawić to pod szafą lub pod stolikiem bo meble są na nóżkach na wysokości 19 cm. Przy kolumnach z boku nie mam niestety miejsca a na szafę nie powinno się chyba stawiać :). Sa takie subwoofery o wysokości do 19 cm?

Jaki amplituner do głośników? A może powinienem się zastanowić nad innymi głośnikami?

Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wydaje mi się, że na Monitor Audio nawet BR na 5.1 nie wystarczy, ale uderzaj do Blackninja. Daj znac, bo też mam je na oku.

z 19 cm subem będzie cięzko, a nawet bardzo. Chyba, że znajdziesz jakis budżetowy plastik i go połozysz, zamiast postawić, ale jak to będzie grało....?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Monkin

New member
Bez reklam
Co do malutkiego suba to przy stosunkowo bardzo niskich kosztach może ratunkiem dla ciebie byłoby zrobienie na bazie jakiegoś głośnika niskotonowego 6,5 cala (coś jak Raptor 6) samemu pudła pod wymiar? Na elektrodzie o ile dobrze pamiętam chłopaki coś takiego robili i pisali, że przy małej objętości pudła w basach miało to niezły wykop. Tylko chyba Raptor chodzi na 4 ohmach.
 

fenix79

Member
Na pewno plastik odpada. Kidyś widziałem Yamahy o wysokości ok 15cm, ale chyba są za małe jak na taki pokój. Chociaz wymiarowo subwoofer MA nie jest wielki (w porownaniu do Klipscha) więc może o takich wymiarach dało by sie upchać przesuwając meble, i żona by mnie nie zabiła, tylko że cena jeśli chodzi o MA wielka więc w tej kwocie pewnie się nie zmieszczę wraz z amplitunerem:( A jaki amplituner polecacie?
 
Ostatnia edycja:

fenix79

Member
A Onkyo będzie pasował do tych głośników i takiej muzyki? nie będzie za mało basów? I czy te głośniki mogą stać blisko ściany? W sumie to bym mógł zrezygnować z subwoofera i go dokupić po jakimś czasie i później się martwić. Chciałbym wybrać się na odsłuch i dopiero zakupić dlatego też pytam o inne propozycje abym mógł przetestować 2 lub 3 zestawy. Dlatego proszę o pomoc.
Pozdrawiam :)
 

damian820927

New member
Bez reklam
słuchasz hip hopu i jazzu MA BR6 da rade z bassem i będzie szczegółowo, poszedł bym jeszcze w kierunku Klipscha F2/F3 polecam Ci odsłuch obu tych zestawów z tym ze tak jak zdecydujesz się na zestaw 5.0 do muzyki spoko na metrażu 20m2 będziesz bardzo zadowolony z obu zestawów tu już tylko preferencje brzmienia dźwięku Cię pokierują do wyboru ;) ale jeśli chodzi o kino to sub jest bardzo wskazany :) a widzę że twoje preferencje to 50/50. Odsłuchaj i sam zobaczysz zaproponowałbym Ci jeszcze KEFa C7 set ale nie każdy lubi to brzmienie trzeba posłuchać.
 

fenix79

Member
Dzieki Damian! To mam już pewne rozeznanie :) A co myślisz o Denonie 1911 do tych kolumn? Poza Onkyo 608 jeszcze bym z innym porównał. Wizualnie Harman Kardon mi się za bardzo nie podoba bo to taki klocek, mimo że na wygląd nie powinienem patrzeć... Czy jescze jakiś inny amplituner wziąć pod uwagę?
 

damian820927

New member
Bez reklam
Jeśli oscylujemy w kwocie do 2200zł to jeszcze H/K 260.
Odpowiadając na twoje pytanie odnośnie Denona 1911 a 608 słuchałem akurat tych dwóch modeli z klipschami F2 na moje ucho Onkyo wyciągnęło więcej z tych Klipschy Denon wypadł na moje ucho wypadł słabiej, ale ja powtarzam kwestia gustu słuchacza mi się po prostu spodobało bardziej Onkyo u Ciebie może być odwrotnie. Proponuje Ci te trzy komplety kolumny ( MA BR6, Klipsch F2/F3 i KEF C7 )
Ampli ( H/K 260, Onkyo 607/608 i Denon 1911 ) myśle że z tych kompletów po odsłuchu na bank coś Ci podejdzie muzykalnie pod Twój gust. Umów sie na odsłuch i w miarę możliwości posłuchaj w różnych konfiguracjach tych trzech zestawów. Może jeszcze jakaś Yamaha ale ja się nie wypowiadam nie miałem z nigdy styczności.
 

fenix79

Member
Jestem juz po przesluchaniach! Musze napisac ze najbardziej podobal mi sie zestaw BR6 z onkyo 608. Chociaz nie zaszkodziloby troche wiecej basow aby miec troche wiecej zapasu mimo ze wg. mnie i tak bylo ich wiecej niz w porownaniu np. do HK. A ta szczegolowosc to juz mnie powalila :) Trzeba tylko troche sie nakrecic galka w tym Onkyo aby uslyszec glosniej muzyke.

Poniewaz jestem zdecydowany na te Onkyo to mam pytania.

Czy po pewnym czasie po wygrzaniu glosnikow tych basow bedzie wiecej tak jak mi sugerowal sprzedawca? A jak to bedzie w porownianiu do Onkyo 807 gdyz nie moglem tego przetestowac z braku amplitunera. I czy duza roznica bedzie z glosnoscia?

Pozdrawiam
 

killpit

New member
W Onkyo tak jest że gałką troszke trzeba pokrecić ale fakt jest taki że mocny zasilacz jaki ma powoduje bezpieczne wysterowanie praktycznie każdego mocnego dużego głośnika z minimalnymi zniekształceniami.
807 to już inna bajka ampli który jest rewelacyjny szczególnie w muzyce.
 
Do góry