Kino domowe 5+1 do 5000 zł

mseredin

New member
Cześć wszystkim, nadszedł powoli czas na zakup kina domowego. Aktualnie używam soundbara SB26 i w sumie jestem zadowolony ale jako że czeka mnie małe przemeblowanie części biurowej (czyt. biurka) pomyślałem że soundbar wyląduje przy kompie, a do tv kupię kino domowe.

Szukam czegoś do 4-5k zł (oczywiście im taniej tym lepiej), nie mam jakiś specjalnych wymagań. Zestaw będzie wykorzystywany tylko do seriali, filmów i sportu. Zero muzyki (od tego mam słuchawki). Ogólnie nie słucham bardzo głośno że względu że na oglądanie mam czas tylko późnym wieczorem i nocą.

Najważniejsza rzeczą jest to aby głośniki można było powiesić na ścianie. Nie mam możliwości postawienia kolumn bez przemeblowania całego salonu a na to nie dostanę zgody od władzy ustawodawczej (czyt. narzeczonej). Salon nie jest duży ok. 20m2 (5x4m). Telewizor jest dokładnie na środku dłuższego boku.

Zainteresowały mnie zestawy od Harmana (seria HKTS) lub Canton Movie.

Niestety jeśli chodzi o audio jestem zupełnym laikiem (jak wspomniałem w zupełności mi wystarcza soundbar harmana do tv).

Edit: zastanawiam się też czy nie lepszym wyjściem byłoby kupienie osobno 4 satelitek + centralny + sub + uchwyty ścienne na satelitki zamiast gotowego zestawu.

Np coś takiego:
Amplituner Onkyo TX-NR545
4x WHARFEDALE DIAMOND 210
1x WHARFEDALE DIAMOND 220C
1x CAMBRIDGE AUDIO SX120
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak chcesz dobrze i małe to:
JBL Studio 230
JBL Studio 225c
JBL Studio 220
JBL Studio 250p

małe całkiem i ładnie się komponujące:
Harman HKTS65BQ
Harman HKTS30WQ

do tego amplitunery Onkyo TX-NR555, Harman AVR161S, AVR171S.
 

mseredin

New member
Dzięki blackninja, niestety taki zestaw z jbl będzie trochę zbyt drogi. Naprawdę warto będzie dopłacić do niego względem HKTS? Bo zawsze mogę poczekać dwa, trzy miesiące i wtedy zwiększyć budżet.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Jak chcesz dobrze i małe to:
JBL Studio 230
JBL Studio 225c
JBL Studio 220
JBL Studio 250p

małe całkiem i ładnie się komponujące:
Harman HKTS65BQ
Harman HKTS30WQ

do tego amplitunery Onkyo TX-NR555, Harman AVR161S, AVR171S.
Pierwszy zestaw z odpowiednio dopasowanym subwooferem do wielkości pomieszczenia. Dwudrożne głośniki sporo już potrafią mocowo i brzmieniowo w kinie, a także muzyce. Kwestia odpowiedniego zestrojenia.
 
Do góry