Kino domowe 5.1 do 3500

Tasix95

New member
Podlaczysz suba i bd 1 konkretny te boczne to takie slabe dodatki bez obaw i boczne glosniki basowe nie maja osobnych kabli laczysz normalnie jak kolumne ;)

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Parę kwestii wyjaśnienia. Na 18mkw Jamo s608 będą za duże, wystarczą spokojnie s606. Ja miałem je podłączone pod Onkyo 608 i bas nie był zadowalającej jakości, był dudniący i bez większej kontroli czy zróznicowania. Te podwójne terminale z tyłu kolumny służą do podłączenia bi-amp/bi-wire. Jeśli chodzi o amplituner KD, to w połaczeniu bi-amp zaobserwowałem delikatną poprawę jesli chodzi o detalicznośc. Poprawy basu nie zauważyłem. Na pewno bas z kolumn nie będzie lepszy niż z suba, a przynajmniej w kinie. Boczne głośniki to sa zwykłe niskotonowce i pomimo że mają 2 x 20cm, to gorzej grają basem niż teraz moje duzo mniejsze Oli 30 z 13cm przetwornikiem. Kolumny raczej kinowe niż do delektowania się jakością w stereo. A kto Ci poradził żeby 3 suby podłączać? Jeszcze 2 suby można, bo niektóre amplitunery dają taką możliwość, ale to i tak za dużo na ten metraż. Wystarczy jeden a porządny. Ja bym wolał Jamo sub 260. Zastanów się czy nie warto poczekać i dozbierać na lepsze kolumienki, lub kupić na początek tylko fronty i sukcesywnie kompletować zestaw?
 

Kain.

New member
@krzysiek1980 dzięki za wyjaśnienie. Wiele pomogło.
Kolumny mają być białe:/
Z tego co się orientuję mam do wyboru jamo606/608, oraz Harman Kardon HKTS 16 (plastikowe). Nic innego białego nie znalazłem.
Głośniki mają iść pod kino, czasem jakąś muzę zapuścić. w większości mp3, więc szału i tak nie oczekuję. Budżet na kolumny mam ograniczony, i już bez nich przekroczony...
Dużo miejsca w pokoju nie mam, więc wywalenie suba i tak by pomogło.
@krzysiek1980 mówisz, że jamo 608 będą za duże? Z tego co zaobserwowałem to różnią się głównie średnicą suba.

Co sądzicie o HKTS 16? Może lepiej te kupić?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jakość brzmienia zarówno w s606 jak i s608 będzie taka sama, jak zauważyłeś róznica to wielkość przetwornika niskotonowego oraz może trochę niższe zejście czy lepsza dynamikaw s608, ale to nie będzie aż tak odczuwalne. Ja mialem s606 na 15mkw i były za duże. Te kolumny potrzebują przestrzeni. Nie powinno się ich wciskać gdzieś w kąt. Przymuje się że od tylnej ściany powinny mieć ok 50cm luzu, a od bocznych głośników ok. 1 m. Z białych kolumn masz jeszcze Dali Zensor 5/7. HKTS to dobre kolumny do filmów, ale niestety plastiki i ich jakość brzmienia będzie gorsza w muzyce niż podłogówek.
 

Kain.

New member
Dali Zensor 5 za drogie niestety.
Z miejscem też u mnie krycho. Będę miał ok. 40cmx45cm między ścianami a meblami by postawić kolumnę, więc będzie ok 20cm od ściany i bas na nią skierowany.
Obecnie do zestawu mam podłączone głośniczki logitech z-5500 i jestem zadowolony z brzmnienia. Może więc przy tych ograniczeniach i wymaganiach celować w HKTS?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dali Zensor 5 za drogie niestety.
Z miejscem też u mnie krycho. Będę miał ok. 40cmx45cm między ścianami a meblami by postawić kolumnę, więc będzie ok 20cm od ściany i bas na nią skierowany.
Obecnie do zestawu mam podłączone głośniczki logitech z-5500 i jestem zadowolony z brzmnienia. Może więc przy tych ograniczeniach i wymaganiach celować w HKTS?

Ja bym się nie pchał w te Jamo jesli masz tylko tyle wolnej przestrzeni. Jeżeli pracujesz, to ja bym dozbierał do tych Dali Zensor. U Blackninja miałbyś pewnie jeszcze taniej niż w necie, a zawsze można coś na raty rozłożyć. HKTS też mogą być, jeżeli muzyka będzie odsłuchiwana w mniejszym stopniu.
 

Kain.

New member
głośniki będą raczej pod filmy, może konsole, niż muzę.
Nie będę wiec chyba wariował i pomyślę o HKTS 16/30.
Zaoszczędzę miejsce w pokoju, i będę miał spokój, że dzieciaki rozwalą.
 
Do góry