Kino domowe 5.1 do 3 tyś

mocsamoch

New member
Witam,
Zamierzam kupić kino domowe 5.1 do salonu 18m
Chciałbym się zmieścić w 3 tyś. zł ale jak trzeba będzie to dołożę.
Kolumny najchętniej zawiesił bym gdyż mam już poprowadzone kable.
Zależy mi aby zestaw miał dobry subwoofer.
Kino było by podłączone do TV oraz XBOX one.
Będę wdzięczny za wszelkie porady i propozycje co kupić.
Pozdrawiam
 
I

irek6311

Guest
Tnąc koszty JAMO S426 HCS3 + SUB 210 (1,4tyś zł) i Pioneer VSX-528 (1,8tyś zł) czy Denon AVR-X2100W (~2tyś zł) > to moim zdaniem optymalny zestaw, tańszy amplituner będzie niewydolny prądowo i jeśli też w stereo posłuchać będzie marnie grać.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Tnąc koszty JAMO S426 HCS3 + SUB 210 (1,4tyś zł) i Pioneer VSX-528 (1,8tyś zł) czy Denon AVR-X2100W (~2tyś zł) > to moim zdaniem optymalny zestaw, tańszy amplituner będzie niewydolny prądowo i jeśli też w stereo posłuchać będzie marnie grać.
Za 1,8 tyś może już myśleć nawet o 924, a Jamo 426 są wcale nie gorsze 626 ;)
 
I

irek6311

Guest
Co do cen to zależy gdzie się kupuje, dałem orientacyjne, nie namawiam do zakupu ale odsłuch obowiązkowy.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nowy avatar :), na chińszczyznę się przerzucasz (nie mówię o sprzęcie bo innego praktycznie nie ma ;) )?
Wracając do tematu, myślę, że Pionek + Jamo, to fajne połączenie i brzmi o wiele lepiej niż wskazywałaby cena.
Jeśli kolega myśli jedynie o kinie to seria 5 wystarczy (VSX529), a jeżeli chciałby cos lepszego do muzy to zdecydowanie seria 9 (VSX924)...
Oczywiście to propozycje do odsłuchu- bo to sprawa podstawowa.....
btw.
Powtarzamy to przy każdej okazji i w każdym wątku po kilka- dziesiąt razy.... :)
 

drqq

New member
Cześć,
Ja też z Rzeszowa to się podepnę bo u mnie podobny budżet :)

Proszę o ocenę zestawu:
Pioneer VSX-930
Dali Zensor 5 5.0

Gdzie to można posłuchać w Rzeszowie?

Głównie filmy + xbox, w przyszłości planuje dokupić suba
Dodam, że wszystko musi być koloru białego, tak kobieta rządzi w salonie ;-)

Salon z jadalnią i otwartą kuchnią ma około 50m2, natomiast głośniki będą rozstawione w prostokącie 4 na 5.
I kluczowe pytanie zesnory 5 dadzą radę czy nagiąć budżet i brać już 7?
 

wenans

New member
podbijam temat.

Mój problem polega jedynie na tym, że mam dość mało miejsca na froncie (podłogowe kolumny bokowałyby przejście na balkon). Stąd pytanie czy np. podłogowe można by umieścić z tyłu, a na front dać jakieś do podwieszenia na ściane.

Technikalia:
1. salon - 30 m2 z otwartą kuchnią (sam salon ok. 20m2 (4x5))
2. żródło - filmy z laptopa (40%), tv z vectry (40%), muzyka z laptopa i gra na ps4 (20%)
3. szukam raczej 5.1 na subwoofa mam sporo miejsca
4. ampli z bluetooth, podoba mi sie multicast yamahy i np. polaczenie z soundbarem w sypialni (soundbar planuje kupic jednoczesnie - tez chetnie propozycje)
5. budżet na sam salon 3000 - 3.500 pln
6. nie potrzebuje dvd/blueray - myslalem zeby wstawic tu ps4
7. lubie czysty sopran i miły bass.
8. gdyby ampli miało 2 wyjścia HDMI byłoby super - projektor i TV

Jestem z Wawy, więc ewentualne sugestie gdzie kupić/odsłuchać, będą również mile widziane.

Pozdrawiam,

Wenans
 

wenans

New member
Moje pomysły na chwile obecną:

Głośniki:
1. WHARFEDALE DX-1 HCP (1500PLN) - znalazłem pare recenzji na necie, ale większość wydawała się sponsorowana. Jeśli ktoś ma opinie na ich temat, to będę wdzięczny za podzielenie się.
2. Harman Kardon HKTS65 (2300PLN)
3. Harman Kardon HKTS16 (1600PLN) (nie wiem jak duża jest różnica między nimi i czy są warte swojej ceny. Paru recenzentów uważało, że 65-tki nie były warte połowy swojej pierwotnej ceny (wtedy 3000, teraz mozna je wyjac za 2300pln).
4. Taga TAV-906C/S (1000PLN +plus jakis sub) - nie znam się, ale są odpowiednich rozmiarów - pls help z oceną powyższych
5. Yamaha NS-PA40 - (znalazłem za 900 pln). Nie wiem co są warte, prośba o pomoc.

Ampli:
1. PIONEER VSX-930 (2200PLN)
2. DENON AVR-X1200W (2000PLN)
3. AVR-X2200W (2600 - raczej odpada)
4. Yamaha RX-V479 (1500 PLN)

Skłaniałbym się do Wharfedale i Rx-479, ale nie wiem czy to współgra.

Nie jestem audiofilem, nie znam się. Próbuje coś złożyć do salonu co pozwoli mi poogladać filmy, pograć i posłuchać muzyki za przyzwoitą cenę.

PLS HELP

Pozdrawiam,
Wenans
:hmm:
 
Ostatnia edycja:

wenans

New member
Harman AVR-151s + JBL Arena 180 5,0 prawie się meiscimy

@blackninja dzięki, ale Areny 180 są całkiem spore a ja szukam w miare małych głosników.

Zastawnawiam się nad tymi Wharfedale'ami (sporo pochlebstw na forach), ale widze że mają rezystancje 4R, a większość ampli ma 6R.

Czy to oznacza spalenie głośników? Czy Denon x520BT to pociągnie?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli tylko masz możliwość dołożenia kilku zł, to zapomnij o modelu X500, szkoda na niego kasy- mała moc, nienajlepsza sekcja stereo, praktycznie brak funkcji sieciowych....no chyba, że ci to nie przeszkadza ;)
 
Do góry