Kino domowe 5.1.2

qazar

Member
Bez reklam
Cześć

Planuje przesiadkę na nowe kolumny, obecnie posiadam zestaw Heco (music style 900+music style 200+music style center 2+New Phalanx 202A + Heco AM200).
Pomieszczenie do nagłośnienia to około 35-40m (część z salonu).
Na tą chwile zestaw napędza AVR Yamaha 2070, planuje zmianę w przyszłym roku na coś topowego z Hdmi 2.1 (Yamaha, Denon lub Onkyo).

Budżet do 30k, 75% Kino domowe i 25% gry.

Mam na "oku" 3 zestawy, dwa udało mi się odsłuchać, ale jest kilka kwestii:
a) odsłuch tylko w stereo i tylko muzyka
b) w salakach odsłuchowych, to nie to samo co mam w domu :)

Zestawy to:
1. Klipsch
RF-7 III – stereo
RP-500SA – atmos
RP-600C – centralny
RP-502S - satelity
SPL-150 EUA – subwoofer


2. Dali
Rubicon 8- stereo
Opticon 2 - satelity
Rubicon vokal - centralny
Alteco - atmos
Sumiko s.9 - subwoofer

3. B&W
703 S2 - stereo
706 S2- satelity
HTM72 S2 - centralny
Heco AM200 - atmos
DB4S - subwoofer

Chętnie zderzyłbym moje typy z waszymi doświadczeniami, rekomendacjami i za i przeciw.
Osobiście wizualnie jestem urzeczony Dali, ale mocą prowadzi klipsch :)
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Jak tylko kino i gry to kupilbym Bose kino domowe i po sprawie. Muzyki nie słuchasz więc kompletnie nie ładował bym się w kolumny i tak wielkie gabarytowo zestawy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Konkurencja po zbóju :D
Zobacz chociażby na YT na czym buduje się sale kinowe.
Te, które jeszcze wchodzą w profi za setki tyś. (ale to nisza dla wybrańców i nie na nasze fora, czy realia finansowe) a te dostępne dla "większości" - czyli z budżetem 30-60k.
Masz przynajmniej kilka konkretnych kanałów anglojęzycznych, od tych którzy którzy zawodowo realizują salki w domach, do prywatnych testerów (od KD) którzy przewalają tych klocków sporo.
Zacznij od Youthmana, przeglądnij kilka filmów. Tłumaczy wiele zależności w KD (na konkretnych przykładach filmowych), jak zaczynasz, na pewno dowiesz się konkretów.
Wrzucam, bo sporo nt. RF-7 III
https://www.youtube.com/channel/UCmViFrABvf-HS35N0yMbfkA

Żle też dobrałeś centrala.
Do RF7 III (genialny wybór do KD i metrażu) koniecznie central RC-64 III. Sztos.
RP 600C do RF7III, to nie ta liga. Nie oszczędzaj na tym!
W zależności od rozmieszczenia, zastanowiłbym się jeszcze nad surroundami, tak aby nadążały z frontem, ale budżetu może Ci nie starczyć ; )
Atmosowe zostaw na sam koniec, ew. zrezygnuj na rzecz lepszych surroundów/suba/elektroniki, póżniej możesz dokupić. Nie spal budżetu ; )

[youtube]jRHqElFtvjg[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Bo moim zdaniem i na moje ucho kiedy słucham zestawów opartych na kolumnach a słucham np:Bose to wierność odtwarzanego dźwięku do dźwięku takiego jakiego doświadczasz w kinie jest najbardziej zbliżona.Sluchalem roznych zestawów i budżetowych i droższych i żaden nie miał takiego klimatu.Najdrozszy jaki miałem okazję słuchać kosztował 45 tys.Bose za 20tys w kinie był bardziej "wiarygodny" niż ten zestaw. Oczywiście w muzyce przegrywał sromotnie. Po co zagracac sobie mieszkanie jak tylko oglądasz filmy i grasz.Jak masz tak spory budżet to idź i przesłuchaj Zestaw oparty na kolumnach i zestawy typu Bose lub samego Bose i zobacz co Tobie odpowiada bardziej.
 
Ostatnia edycja:

qazar

Member
Bez reklam
armanig budżet jaki podałem jest orientacyjny :) i w związku, że chce kupić zestaw na 5-6 lat budżet mogę zwiększyć i o 50% :)
Dzięki za linki wrzucam do oglądania i proszę zaproponuj, co zestawić do RF 7 III, gdyż co do centrala sugerowałem się rozmiarem szafki RTV :-( ale najwyżej ją zmienię :)

Pieniążek dziękuję za radę, mam możliwość w sklepie bose zapytać o taką możliwość i tak też uczynię.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No, jak dobierasz centrala pod szafkę dysponując takim budżetem, to jeszcze długa droga ; ) Ten central, to nie ta liga, duża strata w odbiorze i degradacja ścieżki audio.
Gdybyś celował w inne fronty Klipscha, to jak najbardziej, ale nie do RF7.
Kwintesencją kina, jest spójność, central musi gonić potężne fronty.

Masz bardzo fajny budżet i zwyczajnie szkoda roztrwonić tą kase.
Z takim budżetem możesz mieć rewelacyjne KD.

Pytanie, czy w ogóle masz świadomość w co celujesz? ; )
Z natury, ten set jest dedykowany pod konkretniejsze rozwiązania kinowe.
Jeżeli tego nie docenisz, to szkoda kasy.

Z całym szacunkiem do Bose (lubię tą markę), ale zestawiać z tym Klipschem, to jak zderzenie tira z prostytutką na parkingu ; )
Są świetne zastosowania dla Bose, ale to dwa różne światy w tym wypadku.

Dlatego, żeby się nie produkować wrzuciłem Ci jeden z kanałów. Wyciągnij wnioski.
Posłuchaj co gość porusza, co jest istotne, a co nie. Być może, dla Ciebie niuanse za które się płaci, nie będą ważne.
Ja mogę tylko potwierdzić, znam te sprzęty, suby i konkretne fragmenty filmów.
Powtarza się to w kółko w wielu źródłach.

W zależności od umiejscowienia, zastanawiałbym się nad odpowiednimi surroundami.
Czyli, albo byłby to monitor, albo dipol. Nie ma filozofii.
Monitor da Ci więcej pary, jest mocniejszy i bardziej ukierunkowany.
Dipol w konkretnej lokalizacji może być lepszy.
Nie wiem jak u Ciebie z rozmieszczeniem na tyłach.
 
Do góry