Kino domowe 5.0 do 3 tyś./ 17m2

chicken86

New member
Witam,
Właśnie wyremontowałem pokój i jestem zainteresowany kupnem telewizora Panasonic TX-L47ET5E oraz zestawu kina domowego 5.0. Pokój ma wymiary 3,5x5 m. Zestawu będę używał w stosunku 60% muzyka, 40% filmy. Muzyka to głównie rock i trochę R&b, rap i drum&base więc troszeczkę basu by się przydało. Zależy mi na żeby kolumny frontowe miały wysokość max. 1m (im mniejsze tym lepsze). Planuję również zakup PS3 i chciał bym wiedzieć czy PS3 wystarczy do odtwarzania filmów 3d i słuchania muzyki czy muszę kupić jakiś inny odtwarzacz? Cena zestawu z odtwarzaczem to max 3500 zl ( jeżeli PS3 to kolumny i ampli 3tys). Znalazłem taki zestaw:
Quadral Quintas 5000 - 1250zl
Onkyo TX-NR414 - 1370zl

Co o tym sądzicie i czy macie jakieś inne propozycje?
Z góry dzięki.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy filmach zestaw się sprawdzi, tylko pewnie za jakiś czas dobrze by było dokupić suba. (będzie lepszy efekt przy ogladaniu filmów), gorzej bedzie przy muzyce. Uważam że lepiej bedzie narazie kupić amplituner + 2 kolumny frontowe i potem systematycznie dokupować resztę. W tej opcji dobrym rozwiązaniem byłby amplituner Harmana avr 260 + kolumny np. Oli30 - dobra dynamika i bas.
oczywiście najlepiej samemu udać się na odsluch.
 

chicken86

New member
A jak z tym odtwarzaczem czy wystarczy mi PS3?
Czy ampli Yamaha RX-V671 będzie dużo lepszy od Onkyo TX-NR414?
I czy warto by było wziąć zestaw głośników Quadral Quintas 6000, który jest drozszy o 600.
Pytam o te modele bo chciałem wziąć tv i audio w jednym sklepie (RTV max) i negocjowac cene.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak masz PS3 to nie musisz kupować odtwarzacza. Moim zdaniem QQ6000 będą za duże. Yamaha 671 to wyższy model od tego Onkyo, na pewno jest lepiej wyposażony. Czy lepiej zagra to Ci nie powiem, nie jestem znawcą Yamahy. Najlepiej niech się wypowiedzą Ci którą ją mają bądź testowali.
 

chicken86

New member
Rozmawiałem z facetem ze sklepu i powiedział mi że do Yamaha RX-V671
te QQ5000 bedą słabiutkie i radzi mi Jamo 606. Czy one rzeczywiście będą dużo lepiej grały? Przeraża mnie ich wielkość. A może znacie jeszcze jakiś zestaw do 1700?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli uważasz że QQ 5000 będą za małe, to weź QQ 6000. Chociaż jak ktoś nie słucha niewiadomo jak głośno to 5000 spokojnie starczą. Ponoć (nie słuchałem) nieźle też grają Mission M33. Te Jamo są cienkie w muzyce i problematyczne w rozstawieniu. Do kina jak najbardziej dobre kolumny, ale Ty masz 60% muzyki. Albo jak radzi Paweł, zacznij od lepszych frontów: Roth, MA, JBL, lub podstawkowych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chicken86

New member
Wolę kupić troche mocniejsze bo w przyszłości przeniosę sprzęt do większego pokoju. Znalazłem jeszcze zestaw DENON AVR 1612 WHARFEDALE OBSIDIAN 600 za 3tyś. Będzie lepszy od QQ6000?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie słyszałem ich, ale z tego co widzę to konstrukcja prawie bliźniacza z Jamo s606/608, więc pewnie problem z ustawieniem w tym przypadku też wystąpi. Poza tym cena WHARFEDALE vs. QQ też już wiele mówi za siebie. Blackninja z tańszych konstrukcji często poleca JBL Loft 5.0, że ponoć dobre i nie są bardzo wymagające co do ilości miejsca. Pogadaj z nim na PW to Ci naświetli sprawę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

killpit

New member
Zdecydowanie QQ6000 zagrają lepiej o tych Obsisranów ,ale kolega zaproponował ROTHy naprawdę fajne głośniczki.Godne polecenia troszkę droższe Tannoy Mercury V4 dla świetne za te pieniądze nie wiem czy możesz dołożyć ja natomiast wolałbym mieć 2 dobre niż 5 słabych.
W kwestii amplitunera pomyśl o Onkyo 579 fajna niska cena jak za ten model to tak dla rozszerzenia propozycji...
 

chicken86

New member
Zależy mi żeby nie były za duże te kolumny. A co myślicie o kolumnach boston?
Dostałem ofertę na zestaw Boston Acoustics CS 226/26/225 + Denon 1612 za 3300zl.
Warto kupić?
 
Do góry