Kino domowe- 30m2 - g

loolqus

New member
Kino domowe- 30m2 - głośniki, amplituner, bluray, projektor, ekran

Witam,
Za niedługo będę robił sobie pokój i chciałbym, żeby był w miarę dobrze wyposażony jeżeli chodzi o kino domowe. Wielkość pomieszczenia to 30m2. Dłuższa ściana 7m i niej będzie zawieszony ekran projekcyjny:

-****************** BlueLabel 16:9 MW ok. 126"
do projekcji:
- projektor BenQ w1070+

Koszt powyższego to ok. 6,5-7tyś a na całość chciałbym przeznaczyć max 13tyś więc zostaje mi jakieś 6-6,5tyś na resztę (głośniki+amplituner+bluray). Szukam zestawu 5.0 (docelowo pewnie dorzucę sub i jakąś konsolę).

Jeżeli chodzi o przeznaczenie zestawu to muzyka/filmy-konsola to jakies 50/50.

Od razu podkreślę, że zależy mi też na wyglądzie- będę tam trochę siedział więc nie chcę, żeby mnie coś denerwowało- właśnie dlatego wybrałem taki zestaw:

- JBL studio 180/130/120c ewentualnie ES PACK 5.0
- Amplituner: Denon AVR-X1000
- Bluray: Harman Kardon BDT 30

Czytałem trochę ale ile osób, tyle opinii o tych JBL.
Prosiłbym o doradzenie czy taki zestaw ma sens i ewentualnie co lepszego znajdę mieszczącego się w mojej kwocie.

Jeżeli moglibyście mi pomóc w okablowaniu do tego to też byłoby super ;)
Chodzi mi głównie o podłączenie pc/konsoli żeby dźwięk był na kinie a obraz wyświetlany przez projektor. Wystarczy podpiąć wszystko HDMI pod ampli a z ampli HDMI out na projektor?

Liczę na pomoc i pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Rozejrzyj się za mocniejszym amplitunerem na taki metraz. Pewnie budzet Cię ogranicza, ale lepiej kupić teraz AMP + fronty i resztę później.
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Kolumny rozglądaj się już za nowymi modelami, grają lepiej i są lepiej wykonane od protoplastów. Przy tym pomieszczeniu to JBL Studio 280 + 220 + 225c. Ampli np AVR270 i do tego BDT30B.
 

loolqus

New member
Kolumny rozglądaj się już za nowymi modelami, grają lepiej i są lepiej wykonane od protoplastów. Przy tym pomieszczeniu to JBL Studio 280 + 220 + 225c. Ampli np AVR270 i do tego BDT30B.

Cenowo trochę wykracza. Licząc po najniższych cenach to jakieś 7500zł. Nie wiem czy w moim przypadku (audiofilem nie jestem) będzie miało to aż taką różnicę.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wszystko fajnie, tylko nie napisałeś jakiej muzyki ogólnie sluchasz? Różne kolumny róznie się sprawdzają w konkretnych gatunkach muzycznych.
 
Do góry